Головна / Підлога / Як самостійно вирівняти бетонну підлогу – опис перевірених способів

Як самостійно вирівняти бетонну підлогу – опис перевірених способів

Як правило, таке питання виникає, якщо передбачається його поверхнева обробка. Практично всі матеріали, які використовуються в якості фінішного покриття, укладаються на максимально рівну основу. Але навіть бетонна підлога (начебто без явних викривлень) часто не відповідає цій вимозі, причому не тільки в приміщеннях, де виконувалася стяжка. У кімнатах, де підлогою служать плити з/б, також нерідко спостерігаються перепади по висоті на стиках виробів, причому настільки істотні, так що вирівнювати підлогу обов’язково доведеться.

Крім того, чим рівніше основа, тим менше витрата матеріалів, що використовуються для фіксації будь-яких виробів – для «фінішного» оздоблення, утеплення або шумоізоляції. Наприклад, клейових складів. Існує кілька методик вирівнювання підлог, але ряд заходів виконується незалежно від того, який з них обрано. Тому спочатку поговоримо про них, тим більше що саме їм часто приділяється недостатня увага, а нерідко вони взагалі «пропускаються».

Очищення поверхні

На жаль, багато малодосвідчені «будівельники-ремонтники» зводять це тільки до процесу видалення зайвих предметів, бруду і пилу. Головне завдання на цьому етапі – виявити всі дефекти поверхні (сколи, тріщини, порушення герметизації стиків, поява грибка або явне руйнування матеріалу). Саме тому після «грубого» прибирання підлогу потрібно ретельно вимити. При візуальному огляді чистої поверхні все буде добре видно.

Усунення недоліків

Будь-яка щілину в підлозі – «лазівка» для рідин. Крім того, цим шляхом з приміщення «тікає» тепло. Немає сенсу пояснювати, наскільки важливо з цієї точки зору призвести поверхню в порядок. Зараз у продажу є достатньо засобів, за допомогою яких можна якісно закрити будь-яку тріщину. Особлива увага місцях стиків підлоги зі стінами приміщення, особливо зовнішніми.

Читайте:   Ламинат: виды и основные преимущества

Якщо помічені ознаки розвитку гнильних процесів, то необхідно провести відповідну обробку ураженої ділянки. Для цього також є безліч складів. Можна привести в приклад мідний купорос, який часто називають перевіреним народним засобом.

Обробка поверхні

Саме цим багато і нехтують (або просто не знають). Будь-яка речовина, незалежно від структури, руйнується під впливом рідин. Вона капілярним шляхом поширюється в усі сторони, тому доцільно зробити просочення бетонної основи.

Для того щоб виключити виникнення і розвиток гнильних процесів, також слід провести обробку підлоги антисептиками. Доцільно її і загрунтувати, так як використовувані для цього склади додатково зміцнюють матеріал основи.

І тільки після виконання всіх перерахованих вище заходів можна переходити безпосередньо до процесу вирівнювання. Найбільш відповідна методика вибирається в залежності від місцевих умов, наявності вільного часу і простору. Зупинимося коротко на найбільш поширених, так як більш детальна «інструкція» по кожномму – тема окремої статті.

Як вирівняти бетонну підлогу

Суха стяжка

Попередньо підлога повинна добре просохнути. Потім вся поверхня (з «заворотами» на стіни порядку 15 – 20 см) покривається плівкою п/е .. Її краї фіксуються на них за допомогою будівельного скотчу. Стики між смугами (вони – «внахлест») також заклеюються.

У продажу є спеціальна стрічка, так звана «демпферна». Вона служить амортизатором для плит, які при коливаннях температури будуть змінювати свою геометрію. Її наклеюють по периметру кімнати на висоті розташування вирівнюючого матеріалу. Це визначається тим, що буде використано в якості лаг, та товщиною шару «засипання».

На бетонній підлозі влаштовується несучий каркас – решетування. Доцільно використовувати не традиційний матеріал – дерев’яні рейки, а металопрофіль, так як на відміну від деревини він не схильний до гниття.

Далі (як варіант) в осередку насипати керамзит, вирівняти, і поверх обрешетування укласти матеріал «чорнової підлоги”. На практиці для цього використовуються ДВП, ДСП, листи ГВЛ, листкова фанера – вибір є. Така поверхня виходить гладкою і теплою. Дана конструкція досить зручна, якщо передбачається монтаж будь-яких інженерних комунікацій «по низу».

Читайте:   Пінопласт для підлоги

Однак для приміщень з надмірною вологістю або в тих, де можливий витік води (ванни, пральні, кухні) цей спосіб неприйнятний, так як при намоканні таку підлогу «поведе».

Як вирівняти бетонну підлогу

Цементно-піщана стяжка

Як вирівняти бетонну підлогуДоцільно використовувати, якщо по всій площі є значні перепади по висоті, так як така стяжка менш ніж 3 см не робиться, інакше її міцність буде не відповідати нормативній.

На відміну від попереднього варіанту, замість пористого каркаса укладаються «маяки», за якими і проводиться вирівнювання. Кращий варіант – ті ж металопрофілі, які ділять всі приміщення на смуги. Інтервал між зразками вибирається виходячи з розмірів та конфігурації кімнати (як правило – в межах 1 м).

Розчин ЦПС заливається між рейками і «розтягується», вирівнюється правилом (гладенька дошка, планка тощо).

Склад суміші (марка цементу, співвідношення його і піску) визначається в залежності від того, яке згодом навантаженні буде на підлогу.

Суміші самовирівнюючі

Як вирівняти бетонну підлогуЇх інша назва – наливні підлоги. Перевага не тільки в зручності використання, але і в швидкій готовність підлоги до подальшої обробки. Але такими засобами можна користуватися, якщо нерівності поверхні незначні – не більше 30 мм.

Технологія проста – готова суміш укладається на бетон і розрівнюється. Після цього, щоб уникнути пустот через повітряні бульбашки, поверхню прокочують спеціальним пристосуванням – голчастим валиком.

Особливість в тому, що такі суміші досить швидко «схоплюються», тому робота ведеться послідовно, на окремих ділянках. Є у цієї продукції (в залежності від складу) і ряд мінусів – слабка стійкість перед агресивними середовищами, низькими температурами, до механічного впливу. Іншими словами – вони «ніжніші», ніж ЦПС.

Вибираючи будь-який спосіб, необхідно орієнтуватися на доцільність застосування тих або інших матеріалів залежно від призначення приміщення і специфіки його подальшої експлуатації (температура, вологість, інтенсивність переміщення людей або вантажів).

Читайте:   Поради по вибору дерев'яного плінтуса 

Практичні поради

  • При вирівнюванні потрібно враховувати температуру в приміщенні. Чим вона нижча, тим довше буде просихати підготовлена поверхня і облаштована стяжка (або наливна підлога).
  • Якість поверхневої обробки багато в чому визначається ретельністю перемішування компонентів. Майстри радять використовувати в якості «міксера» ел/дриль, в патроні якої затискається спеціальна насадка. Її можна зробити з товстого дроту, надавши, наприклад, форму «метелика». При замішуванні обороти дрилі – мінімальні.
  • Якщо підлога має незначні дефекти, але розташована з деяким нахилом (що зустрічається не так уже й рідко), то доцільно використовувати для його вирівнювання лаги. Метод стяжки або наливних підлог тут не допоможе.
  • Щоб якість контролю роботи була вище, необхідно будівельний рівень розташувати на довгій рівній рейці. Застосування такого «пристосування» дасть більш точний результат.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*