Як вибрати болгарку

Как выбрать болгарку

Болгарка – електроінструмент для шліфування, зачищення і різання. Він використовується як в будівництві, так і в побуті. Щоб вибрати підходящий варіант, потрібно визначитися з метою і рівнем навантаження, а потім вже вибирати тип пристрою.

Шліфувальні машини можуть відрізнятися за розміром диска і швидкості його обертання, потужності, кількості ручок і наявністю додаткових функцій. Крім того, вони мають різну ціну і витримують різну навантаження, тому при виборі варто бути уважним.

Діаметр диск і вага болгарки

Насамперед болгарки розрізняють по діаметру диска, від якого залежать і доступні види робіт, і габарити самого інструменту. Диск може бути трьох видів:

  • 115-125 мм;
  • 150-180 мм;
  • 230 мм.

Болгарка з маленьким диском використовується для роботи у важкодоступних місцях. Вона компактна і досить легка – до 3-х кг. Такий прилад зручно тримати, його можна піднімати і регулювати по нахилу. Середні диски використовуються найчастіше, оскільки вони універсальні. Апарат вагою до 5 кг справляється з побутовими роботами якісно і швидко. Якщо ви плануєте різати арматуру та блоки, то необхідний великий диск. Інструменти з великими дисками важать до 6 кг і справляються з усіма видами робіт.

Швидкість обертання і потужність

Головною характеристикою болгарки є не потужність, а швидкість обертання дисків. Саме від цього показника залежить, наскільки ефективною буде робота з машинкою. Чим більше диск, тим повільніше він обертається:

    • Маленький – до 11000 оборотів;
    • Середній – до 8500 оборотів;
    • Великий – до 6500 оборотів.

Навіть якщо ви виберете більш потужний інструмент, на швидкості обертання це не позначиться. В цілому ж маленьким інструмент володіє потужністю до 11о0 Вт, середній – до 2000 Вт, а великий – більше 2000 Вт. Всі ці варіанти ви знайдете на allo.ua

Читайте:   Мотокоса бензинова - як вибрати бензокосу

Один з важливих критеріїв вибору – безпека болгарки. Щоб уникнути неприємних сюрпризів при роботі зі шліфувальною машинкою, зверніть увагу на наявність кожуха і допоміжної рукоятки. Кожух не дозволить іскрам і осколкам розлетітися навсібіч. Допоміжна ручка дозволить більш зручно і надійно тримати інструмент, що особливо важливо для роботи з болгарками, які важать більше 3 кг.

Для габаритного інструменту також важлива функція плавного пуску. Вона дозволяє знизити навантаження на редуктор при запуску інструменту і продовжити термін його експлуатації.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*