Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як вибрати електричний лобзик для будинку

Як вибрати електричний лобзик для будинку

Как выбрать электрический лобзик для дома

Для того, щоб ваш електролобзик працював довго і без проблем, необхідно правильно підібрати його параметри при купівлі і заздалегідь враховувати їх у процесі роботи. СуперДом розповість, який краще вибирати лобзик для будинку і на що звертати при цьому увагу.

Який краще купити лобзик для дому?

Якщо мова йде про рідкісних і дрібних роботах, то при наявності деякої вправності в принципі можна використовувати і ручні інструменти, в тому числі і лобзик. Але якщо працювати доведеться більше 20-30 хвилин, без сумніву краще використовувати електричний лобзик, який і полегшить роботу, і зробить результат якісніше.

Щоб зрозуміти, який електролобзик вибрати для дому, давайте спробуємо розібратися в технічних показниках величезної кількості продаваних моделей. Для цього окремо розглянемо кожну характеристику.

Споживана потужність

Потужність лобзиків коливається від 380 до 1000 Вт. Оптимальними для роботи вважаються системи на 500-600 Вт. Інструменти слабкіше 500 Вт підійдуть тільки для легких домашніх робіт, а могутніше 600 Вт – це або вузьконаправлена професійна модель, або просто зайвий витрата електроенергії і перевантаження мережі в результаті домашнього використання.

Потужність професійних лобзиків коливається в межах 400-720 Вт. Для побутових моделей цей діапазон становить 160-750 Вт.

Ця характеристика визначає максимальну глибину пропилу і швидкість різання різних матеріалів. У середньостатистичному випадку ККД двигуна (потужність, що віддається) складає близько 50 % від вказаного значення (споживаної потужності).

Читайте:   Особенности и преимущества гидравлического домкрата

Число ходів на холостому ходу

Найбільш поширений показник – 3200 об./хв. На багатьох моделях встановлена регулювання швидкості руху пильного полотна. Вона використовується для обліку особливостей оброблюваних матеріалів.

Логіка проста: нетвердый матеріал – швидкість пильного полотна максимальна, чим твердіше матеріал, тим число різів менше. Зазвичай регулювання знаходиться в діапазоні від 600 до 3200 об/хв.

Глибина пропилу в дереві, сталі, кольорових металах

В аматорському сегменті глибина пропилу може коливатися в залежності від рівня інструменту і його технічних характеристик у діапазоні:

  • Деревина – від 60 до 85 мм;
  • Алюміній – від 5 до 15 мм;
  • Метал – від 3 до 5 мм.

У професійному сегменті ці показники, природно, вище (перевищення до 60 %).

Как выбрать электрический лобзик для дома

Кут нахилу плити/підошви

Існують два основних типи регулювання кута нахилу:

  • В аматорському (простому) інструменті – 0° і 45°;
  • У професійному та любительському (просунутому) інструменті– 0°, 15°, 30° 45°;

Вага інструменту

В залежності від матеріалів виконання, двигуна і конфігурації корпусу (включення металевої захисної передній частині) вага коливається від 0,8 до 5 кг. Для експлуатації побутової оптимальна модель від 1,5 до 3 кг.

Гарантія на виріб

Гарантійний термін безкоштовного обслуговування інструменту як в любительському, так і в професійному сегменті коливається від 1 до 3 років. В аматорському даний показник зазвичай збільшений до 2 або 3 років без особливих обмежень (крім, природно, професійної експлуатації виробу), так як даний тип інструменту розрахований на щадний режим експлуатації.

Как выбрать электрический лобзик для дома

У професійному сегменті зазвичай пропонується «змішана» гарантія: 1 рік повної гарантії і додатково 2 роки при виконанні певних умов експлуатації і обслуговування, але вже зі строгими обмеженнями і вимогами.

Висновок: якщо після покупки і початку роботи протягом перших 1-2 тижнів інструмент не вийшов з ладу і надалі ви будете його правильно експлуатувати і обслуговувати цей аспект для вас не є принциповим.

Читайте:   Огляд кращих перфораторів Бош

Вибір електролобзика для будинку: на що ще звернути увагу?

Важливо не забувати і те, що у інструментів є «стелю» в робочих параметрах. Часто користувачі, особливо новачки, не звертають уваги на скорочення «max» і роблять гранично допустимі характеристики звичайними, робітниками. Це призводить до швидкого природного зношування деталей і механізмів, і в якийсь момент машина може не витримати. Тому, наприклад, при максимальному значенні 60 мм слід віддати перевагу роботі в діапазоні 15-45 мм

Сучасні виробники випускають пильні насадки різних типів для виконання наступних операцій:

  • Для випилювання кривих країв або отворів;
  • Для різання металу;
  • Для різання пластмаси;
  • Для роботи з твердими породами дерева;
  • Для роботи з м’якими породами дерева.

Існують також моделі універсального призначення.

Как выбрать электрический лобзик для дома

Вибираємо пильні полотна

Пильні полотна розрізняються зубами (їх формою, кроком і матеріалом), а також розміром і конфігурацією хвостовика. При виборі полотна необхідно слідувати простому правилу – в будь-який момент як мінімум три зуба повинні знаходитися у зчепленні з заготівлею. Розведені зуби збільшують продуктивність, але знижують якість різу.

Для різних матеріалів застосовують пилки з різним кроком: якщо для дерева він повинен складати від 2,5 до 4 мм, то для металів – 1-2 мм.

Зазвичай полотна з великим кроком і великими зубами застосовують для грубого різання м’яких матеріалів, з малим кроком – для твердих.

Для робіт по склу, кахлю та кераміці використовують пилки практично без зубів, з абразивним напиленням (краще з алмазним). А для кольорових металів варто скористатися полотном з хвилеподібною ріжучою кромкою і фрезерованими зубцями. Для матеріалів з невеликою щільністю рекомендують пильні полотна завдовжки 75, 85 або 100 мм.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*