Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як вибрати електричний рубанок

Як вибрати електричний рубанок

Цей інструмент прийшов на зміну ручному теслярському рубанку, робота з яким вимагала неабиякої вправності та фізичної витривалості. Потужний електромотор збільшив швидкість обробки деревини, підвищив якість і полегшив працю майстра.Тим, хто ще не обзавівся таким інструментом, але хоче більше дізнатися про його можливості й особливості вибору. У цій статті ми дамо максимум корисної інформації про електричні рубанки.

Вивчивши її, ви отримаєте гарне уявлення про даний вид електроінструменту і не помилитеся при його купівлі.

Електричний рубанок. Призначення та види

Основна робоча операція будь-якого електрорубанка — вирівнювання поверхні деревини. Ступінь її шорсткості може бути будьяка, починаючи від грубої кори і закінчуючи легкою «шерстистістью». У будь-якому випадку цей потужний інструмент відмінно виконає свою роботу.

Крім стругання, електричним рубанком можна робити в деревині пази і фігурні виїмки. Подібне розширення функціональності високо цінують ті, хто професійно займається столярством.

Крім ручних інструментів у продажу можна зустріти стаціонарні конструкції, часто іменовані фугувальними верстатами. Ними зручно обробляти довгий і широкий матеріал.

Як вибрати електричний рубанок

Стаціонарний електрорубанок

Переваги стаціонарної установки і мобільного інструменту конструктори поєднали в одному пристрої. Він складається з ручного рубанка і станини, до якої при необхідності його можна прикріпити.

Як вибрати електричний рубанок

Ручний електрорубанок перетворюється в стаціонарний після установки на нерухомий каркас. На фото популярна модель Зубр ЗР-1300-110, за відгуками покупців має гарне співвідношення ціна-якість (2500 грн), проте не позбавлений недоліків, вимагає калібрування та обкатки.

Слід зазначити, що за рівнем безпеки ручний інструмент кращий стаціонарного. Під час роботи ножі у нього знаходяться знизу і не здатні завдати серйозну травму.

В стаціонарному варіанті вал з ножами розташований зверху. Тому будь-який необережний рух при обробці заготовки може призвести до поранення. Зсувна захисна шторка зменшує небезпеку травмування, але не усуває її повністю.

Конструкція і технічні характеристики

Перш ніж обговорити питання вибору, необхідно отримати уявлення про його конструкцію та технічні параметри.

Читайте:   Механические газонокосилки GARDENA 400

Основні вузли цього інструменту – корпус, електродвигун, вал з ножовими різцями, опорна плита (підошва), задня і передня рукоятки, регулятор глибини стругання, курок включення і кнопка блокування включення і відключення. На корпусі розташований патрубок для відведення стружки в мішок.

Передача обертання від електродвигуна до вала здійснюється за допомогою зубчастого ременя.

Ножові різці кріпляться до валу з допомогою притискних пластин і болтів. Це дозволяє знімати їх для заточування або заміни.

Як вибрати електричний рубанок

Так виглядає підошва (опорна плита)

Опорна плита складається з рухомої передньої і нерухомої задньої частин. Для зміни глибини обробки регулювальною ручкою підошву інструменту піднімають або опускають.

Основні технічні параметри електричного рубанка – потужність двигуна, вказується у Ватах (Вт) та швидкість обертання вала об/хв (обороти в хвилину). Для якісної обробки деревини потрібно вибирати інструмент потужністю не менше 600 Вт і швидкістю обертання вала не нижче 10 000 об/хв.

Для створення у деревині паза на деяких моделях ставлять вал, відкритий з одного боку, а також паралельний упор і регулятор глибини стругання.

Як вибрати електричний рубанок

Вибірка паза рубанком Dewalt D26500K. Модель з потужним електродвигуном 1050 Вт, глибина стругання до 4 мм, підходить для професійного використання, недешевий — ціна на 2017 рік близько 6000 грн. Займає високі позиції в рейтингах, характер відгуків в основному позитивний, за винятком рідкісних нарікань.
Таке рішення розширює функціональність інструменту. З його допомогою можна робити заготовки для віконних рам і інших столярних виробів.

Для зняття кутових фасок на передній підошві рубанка є трикутні виїмки (пази) під кутом 45 градусів. Вони допомагають утримувати інструмент похило до поверхні заготовки.

Ширина стругання – важливий параметр даного інструменту. У продажу найчастіше зустрічаються три типорозміри: 82, 102 і 110 мм.

Професіонали деревообробки при виборі електричного рубанка звертають увагу на клас сталі, з якої зроблені ножі. Якщо в описі інструменту ви побачите букви HSS, це означає, що леза виготовлені з швидкорізальної сталі.

Другий варіант – твердосплавний метал, позначуваний буквами HD. Він краще, ніж HSS ріже тверді сорти деревини, але боїться перегріву і може тріснути при зустрічі з випадковим цвяхом.

Читайте:   Выбираем электроотвертку: особенности устройства и важные характеристики

Особливості роботи

Робота з електрорубанком вимагає певних знань. Без них ви не зможете якісно обробити дошку або брус.

Як вибрати електричний рубанок

Makita KP0800 — легкий (2.6 кг) ергономічний інструмент для домашньої майстерні. Потужність 620 Вт, глибина стругання до 2.5 мм. Цей міцний «середнячок» (середня ціна 3000 грн.) заслужив досить багато схвальних відгуків, але комусь може здатися надто дорогим.
Зокрема, гладкість поверхні сильно залежить від того, наскільки швидко ви ведете інструмент по деревині. Тому ніколи не поспішайте. Переміщайте електричний рубанок без зусилля і натиску.

На якість роботи також істотно впливають вологість деревини і встановлена глибина стругання. Тому, взявшись вирівнювати сиру дошку, встановіть цей параметр на мінімум.

Розташування волокон відносно напрямку руху інструменту – ще один фактор, що впливає на кінцевий результат. Подивіться на малюнок деревини і намагайтеся не стругати її проти деревного волокна. Якщо ж іншого виходу немає, то переміщаючи рубанок по дошці, ведіть його повільно, без напруги, даючи двигуну час впоратися із зростаючим опором.

Техніка безпеки

Для захисту себе і оточуючих не забудьте вивчити інструкцію, прикладену до даного інструменту.

Як вибрати електричний рубанок

Bosch PHO 3100 — універсальна модель середнього цінового сегмента, вартість на 2017 рік 4500 грн. Потужність 750 Вт, глибина стругання до 3.1 мм, вага 2.6 кг Висловлювання з приводу даного інструменту в основному позитивні, власникам подобаються його зручність і надійність.

Правила безпечного поводження з ним неважко запам’ятати:

 1. До початку роботи необхідно оглянути ізоляцію електропроводу, вилки, розетки, подовжувача і переконатися в їх цілісності;
 2. Працюючи у вологих приміщеннях, підключайте рубанок в мережу тільки через пристрій захисного відключення. Він захистить вас від удару електрострумом у випадку його витоку;
 3. Використання захисних окулярів під час роботи – обов’язкова умова;
 4. Перед включенням інструменту потрібно переконатися в тому, що кнопка пуску не зафіксована в натиснутому положенні;
 5. Змінюючи ножі або очищаючи інструмент від стружки, його обов’язково потрібно відключати від електромережі;
 6. Під час роботи біля вас не повинно бути сторонніх людей, дітей і тварин.
Читайте:   В чем отличие бытовых и профессиональных перфораторов, что лучше выбрать бочковой или прямой?

Правила вибору

Існує народний рейтинг рубанків, заснований на практичному досвіді їх застосування. Подивимося, на що слід орієнтуватися при виборі свого електричного помічника.

Потужності двигуна 600 Вт цілком достатньо для виконання дрібних господарських робіт. Якщо мова йде про професійне використання, то потрібно придбати інструмент, потужністю не менше 900 Вт.

Для якісного стругання швидкість обертання ножів повинна бути не нижче 10 000 оборотів в хвилину.

Максимальна глибина стругання в аматорських електрорубанках становить 2,5 мм за один прохід і досягає 4 мм у професійних моделей.

Захоплення поверхні має бути не менше 80 мм. При меншій ширині ножів вам доведеться двічі і тричі обробляти велику заготовку. В цьому випадку дуже важко виключення появи «сходинок».
Про додаткові опції, які підвищують зручність використання, ми говорили вище. Якщо інструмент укомплектований бічним упором – це суттєвий плюс.
Наявність плавного пуску – дуже корисна опція. Завдяки їй збільшується ресурс двигуна, а рубанок при включенні не смикається і не виривається з рук.

Леза ножів бувають двох видів: циліндричні і спіральні. Останні працюють якісніше і чистіше.

За способом обслуговування всі леза поділяються на одноразові і багаторазові. Останні економічно вигідніші, оскільки підлягають заточуванню.

Гальмо черевик – дуже корисна опція. Він висувається в той момент, коли задню підошву рубанка піднімають і захищає оброблювану поверхню і ножі від пошкодження. Якщо такого упору в інструменту немає, то після відключення його потрібно класти на бік, фрезою від себе. Обертові ножі знижують обороти протягом декількох секунд. В цей час їх леза дуже небезпечні.

Вивчивши відгуки користувачів, ми пропонуємо вам для відома технічні характеристики електрорубанка, оптимального для домашньої роботи:

 • потужність — 600-1000 Вт;
 • ширина обробки — 82 мм;
 • глибина стругання – 1, 5-3 мм;
 • швидкість обертання ножів– 13000-16000 об/хв;
 • вага не більше 4 кг.

Пам’ятайте, що відгуки про найдешевші моделі рідко бувають позитивними. Спроби виробників випускати максимально недорогий товар негативно відбиваються на його якості.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*