Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як зробити лущилку для кукурудзи

Як зробити лущилку для кукурудзи

Багато людей на своїх ділянках вирощують кукурудзу на корм домашнім тваринам. Але відокремлювати зерно від качанів досить трудомістка справа. Для полегшення процесу зібрав просту електричну лущильнику.

Збірка основи

Корпус лущильники (див. мал, п. 1) змайстрував з газового балона, розрізаного навпіл. Вирізав два отвори: d 5 см (А) для відведення зерна, d 15 см (Б) – для вилучення очищених качанів.

Як зробити лущилку для кукурудзи

В середині дна висвердлив отвір під вал фланцевого двигуна (3), який закріпив знизу болтовим з’єднанням.

Підгонка деталей

Фланець (2) виточив на токарному верстаті товщиною 2 см і на 6 см менше внутрішнього діаметра балона. З одного боку по колу приварив 4 шпильки (4) d 10 мм і довжиною 3 см, а з іншого боку за допомогою електрозварювання по центру зафіксував втулку (5). виготовлену під діаметр вала двигуна. На валу просвердлив отвір, нарізав ліву різьбу і вибрав паз, аналогічний зробленому у втулці. Фланець посадив на двигун, вставивши між пазами шплінт (8), і зафіксував болтом (6)

На отвір для відводу качанів виготовив засувку (7). Верхню кришку (9) підібрав відповідного діаметру і закріпив за допомогою завіс. До корпусу приварив ніжки (10).

Принцип роботи лущилки

У лущильники засинаю качани, закриваю кришку і включаю. При обертанні фланця вони потрапляють на шпильки і смикаються об корпус, зерно через зазор обсипається вниз і через отвір (А) зсипається в підставлену ємність. Для видалення качанів без зерен відкриваю засувку (Б), і вони вилітають з корпусу.

На замітку. Використовувати двигун більше 1450 оборотів небажано – буде дробити кукурудзу.

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*