Головна / Опалення / Як вибрати газовий котел для опалення будинку – потужність, види і моделі котла

Як вибрати газовий котел для опалення будинку – потужність, види і моделі котла

Щоб вибір газового котла був цілком обґрунтованим і не викликав згодом питань, необхідно визначитися для себе з наступними показниками:

  • необхідна потужність котла;
  • комфортність та економічність;
  • марка.

Вибір котла по потужності

Теоретично потужність газового котла повинна задовольняти потреби всіх наявних при вашому будинку споживачів (опалення, гаряче водопостачання, лазня, басейн тощо) при їх одночасному підключенні.

Практично такий спосіб використовується рідко. В основному потужність котла підбирають таким чином, щоб вона задовольняла потреби самого великого споживача. У наших умовах таким споживачем є система опалення. Але відразу ж виникає питання, звідки візьметься тепло для підігріву води, якщо потужності вистачає лише на опалення. Для цього в котлах встановлюється автоматика, завдяки якій потужність при виникненні такої необхідності перекидається з опалення на підігрів води. Оскільки потреба у воді, як правило, обмежується інтервалом 20-40 хвилин, то будинок встигне охолонути лише на один або два градуси.

Як вибрати газовий котел для опалення будинку

Котел Vaillant EcoCompact

Таким чином, вибираючи потужність котла, потрібно орієнтуватися лише на енергію, необхідну для відшкодування тепловтрат будинку. Як правило, для середных розрахунків приймають, що для кожних 10 м2 житлової площі будинку потрібно 1 кВт потужності придбаного котла.

Підбір котла по комфорту його використання та економічності

Котли можуть бути:

  • навісними;
  • підлоговими;
  • конденсаційними.

Опис навісних і підлогових котлів не потрібний, оскільки їх назви говорять самі за себе. Конденсаційний котел також може бути підлоговим або навісним, але він має більшу енергоефективність, завдяки забору енергії, що виділяється під час конденсації пари,  яка виводиться  разом з димом.

 

Газовий котел Baxi ECO Four

Газовий котел Baxi ECO Four

Будь-який з названих видів котлів може бути основою цілком економічної системи, оскільки у кожного з них є свої переваги.

Читайте:   Какие трубы лучше выбрать для теплого водяного пола?

Найбільшим достоїнством навісного котла є його дешевизна і простота установки. Приміром, двоконтурний газовий котел типу Baxi ECO Four 24 обійдеться приблизно в 15 тис. грн. Якщо вам потрібно отримати гаряче водопостачання та опалення при мінімальних початкових витратах, цей вибір буде найкращим. З урахуванням матеріалів, монтажу та встановлення необхідного додаткового обладнання вся система буде коштувати близько 16 тис. грн.

 

Газовий котел Pegasus F1

Газовий котел Pegasus F1

Підлоговий газовий котел типу Pegasus F1 23 в якості топкової коштує значно дорожче – близько 20 тис. грн, а вся система в зборі – 30-35 тисяч. Звичайно, це значно дорожче, але рівень надійності тут максимальний.

Максимальна економічність притаманна конденсаційному котлу. Але і вартість його незрівнянно вище. Так за котел типу Vaillant EcoCompact VSC INT 196/2-З 150Н доведеться викласти вже більш ніж 70 тис. грн., але не можна забувати при цьому і додаткову вартість його установки. Але при цьому ви отримаєте економію на газі близько 10-15%.

конденсаційний котел

Марка газового котла

Рішення щодо марки котла кожен господар приймає особисто, виходячи з того, що ж для нього є першочерговим: дешевизна, співвідношення ціни і якості або якість при будь-якій ціні. В житті нерідко буває, що куплений дешевий товар служить довго і надійно, але вірогідність такого варіанту, як відомо, невелика.

Для довідки можна уточнити, що до топового сегмента ринку опалювального обладнання відносяться котли німецьких марок Burderus та Viessmann. Серед бюджетних найбільш ходовими є німецькі марки Vaillant і Junkers, а також італійські Baxi, Western, Immergas, Fondital, Beretta. В цей же розряд входять чеські Thermona і Protherm, корейські Navien і Kiturami.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*