Головна / Побутова техніка для дому / Як вибрати кращу кавоварку для дому та не переплатити – поради експерта

Як вибрати кращу кавоварку для дому та не переплатити – поради експерта

Як вибрати кавоваркуПрактично у кожного з нас ранок починається з чашки кави — адже цей чудовий напій дуже популярний у нашій країні. Але ось готуємо ми його по-різному.

Хтось задовольняється найбільш простим способом, використовуючи швидкорозчинний продукт з баночки, для когось- це ціла церемонія, з неодмінними атрибутами у вигляді кавомолки і турки. Звичайно, в останньому випадку методика дозволяє отримати дійсно смачну каву, але от як бути з дефіцитом часу, якщо кожен з нас поспішає на роботу? Як поєднати швидкість приготування з високою якістю напою?

Як правильно вибрати і придбати кавоварку

У необізнаної людини відразу ж виникає думка про щось габаритне і масивне. Насправді це знайома багатьом з нас кавомолка, тільки повністю (або частково) автоматизована і вирішує весь комплекс завдань з приготування кави.

Є і ще одна особливість – можливість отримати напій, зроблений з будь-якого рецепту, в залежності від смакових уподобань користувача. Виходить «два в одному» – функціональна універсальність і істотна економія часу.

Для любителів кави доцільність придбання кавоварки для дому очевидна. Але враховуючи величезний асортимент моделей, виникає питання, як зробити вибір, щоб він був оптимальним? У кожної людини свій підхід до оцінки кого-або чого-небудь». І це зрозуміло – ми всі різні.

Є загальні критерії, за якими необхідно підбирати ту чи іншу модель:

 • технічні характеристики та умови гарантії;
 • переваги власника, специфіка приготування напою і зручність експлуатації;
 • вартість.

Ось з цих позицій і розберемося, на що необхідно звернути увагу при покупці кавомашини.

Читайте:   Швейная машинка для дома: рекомендации по выбору

Габарити

Як вибрати кращу кавоварку для домуДля власників будинків це може і не має великого значення, а от для городян, особливо при скромних розмірах кухні в будинках старого планування – важливий фактор. При цьому потрібно орієнтуватися і на зручність підключення кавоварки в місці установки. Адже не завжди є можливість перевстановити розетку (або змонтувати нову), а постійно використовувати подовжувач навряд чи хтось стане.

Найпоширеніший параметр (в см) для міні-моделей («автоматів») – 23 х 32 х 45.

Продуктивність

Зрозуміло, що мова йде тільки про прилади побутового призначення. Але от скільки чашок напою машина може готувати за 1 раз? Адже сім’я може бути велика, чи вистачить на всіх? А якщо користувач сам звик вживати по кілька порцій підряд?

Тут потрібно орієнтуватися на оптимальний саме для вас показник. Немає сенсу переплачувати за великі можливості кавоварки, якщо вони не будуть затребувані.

Особливості заварного механізму

Є два варіанта інженерного рішення:

Незнімний

Найбільш зручний в обслуговуванні тип механізму. Згідно із закладеною програмою машина «вважає», скільки чашок напою приготовлено. Коли ліміт «обраний», вона подає сигнал про необхідність проведення очищення.

Запуск процесу здійснюється натисканням відповідної кнопки, і за сигналом автоматики механізм «запуская» спеціальну таблетку з миючим засобом.

Знімний

Як вибрати кавоварку для дому Продавці стверджують, що плюс таких моделей в тому, що не доведеться купувати витратний матеріал – спеціальні таблетки. Хоча очищення і проводиться вручну в проточній воді, але зробити її нескладно. І ось тут є нюанс.

При такому способі обслуговування, не вийде якісно очистити всі «нутрощі» сполучних трубок. Так чи інакше, але раз на кілька місяців (в залежності від інтенсивності експлуатації кавомашини) гідросистему доведеться обслуговувати за допомогою спецрозчинів. Інакше в приготовлена кава буде мати специфічний присмак, стане ще більше «гірчити».

Читайте:   Как правильно выбрать мультиварку

Тип жорен

З кераміки

За багатьма показниками вони краще металевих: не схильні до перегріву (отже, відсутній «перепал» зерен), корозії.

Але є й мінуси. Тверді фракції, що потрапили разом з продуктом, здатні привести такі жорна в непридатність. Крім того, після певного числа циклів (близько 2 000) доведеться проводити їх регулювання.

Із сталі

Сторонні частинки жорна не пошкоджують. При виборі моделі варто поцікавитися рівнем створюваних шумів. У більшості машин з металевими деталями він вище.

Як вибрати кавоварку для дому

Специфіка нагріву води

Бойлер

Недолік в тому, що нагрівається весь обсяг. Це і час, і ел/споживання. Крім того, якщо вода вибрана не повністю, то вона «застоюється». Отже, у новій порції кави з’являється характерний присмак.

Термоблок

Це проточний варіант. Тому й більш економічний, так як витрата і рідини, і ел/енергії – тільки по необхідності, на певну кількість порцій.

Сервіси

У кожного виробника свій пакет додаткових функцій машини, тому зазначимо лише, що найбільш часто зустрічаються:

 • авто-капучіно. Процес збивання молока здійснюється під управлінням електроніки;
 • другий бойлер («швидкий пар»). Істотно знижує час приготування напою;
 • підігрів платформи (для чашок);
 • розширений діапазон різних налаштувань;
 • одночасне приготування двох порцій (на 2 чашки);
 • регульований дозатор і ряд інших.

Як вибрати кавоварку для дому

Комплектація

У кожної моделі кавоварки вона своя. Необхідно визначити, чи все з цього потрібно саме нам (різні глечики тощо)? Адже такі «дрібниці» збільшують вартість виробу.

Все перераховане вище – лише основні моменти, на яких потрібно акцентувати увагу. Але виробники постійно вдосконалюють кавомашини, тому все врахувати неможливо. При купівлі слід уважно ознайомитися з інструкцією на конкретну модель.

Гарантія

Більшість покупців зводить все до банального з’ясування терміну її дії. Однак це досить поверхневий підхід. Необхідно уточнити:

 • хто буде здійснювати гарантійний (і післягарантійний) ремонт? Де знаходиться відповідна спеціалізована організація? Немає сенсу купувати модель, яку на ремонт доведеться відправляти в інше місто;
 • наявність «гарячої лінії». В процесі експлуатації неминуче виникнуть якісь питання, на які продавець навряд чи зможе компетентно відповісти.
Читайте:   Як підключити пральну машину до водопроводу і каналізації самостійно і без помилок

Вартість

В основному ціна визначається декількома параметрами:

 • рівень автоматизації (особливості програмування, наявність ЖК-дисплея тощо);
 • кількість бойлерів (1 або 2);
 • наявність капучинатора автоматичного – він є не на всіх моделях;
 • зовнішнє оформлення і матеріал корпусу.

На випуску кавоварок спеціалізуються багато виробників. З найбільш відомих брендів можна відзначити швейцарську модель «Jura», німецькі «Bosch» і «Siemens», італійські «DeLonghi» і «Gaggia», шведську «Electrolux», «Кгирѕ» (Франція/Німеччина) і ряд інших.

Короткий огляд моделей

Зупинимося на найбільш простих, бюджетних варіантах, так як саме вони купуються найчастіше.

TKA/6001 фірми «Bosch»

Одна з недорогих – TKA/6001 фірми «Bosch». Напівавтомат, в який завантажується мелена кава. Мінімум сервісів, хоча і їх цілком достатньо для дому – регулювання температури, міцності напою і кількість порцій. Продуктивність – до 15 при одній закладці». Особливістю є наявність новітньої системи, так званої «анова-вихор», яка дозволяє добитися найкращих смакових якостей напою.

Італійська машина-автомат ICM-15750 фірми «DeLonghi»

Італійська машина-автомат ICM-15750 фірми «DeLonghi». Об’єм резервуара – 1,25 л, споживана потужність – 1 кВт при масі до 2,5 кг. Продуктивність трохи нижче – 10 порцій, але функціональні можливості ширше (цифровий дисплей і більше «сервісів»).

Природно, що чим більше наворотів, тим вище вартість кавомашини. Але от чи всі вони так необхідні особисто для нас? В принципі, для будинку цілком підійде і «напівавтомат», а ціна на нього набагато нижче, ніж у «супер-моделі».Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*