Головна / Побутова техніка для дому / Як встановити витяжку на кухні самостійно – інструкція з відео

Як встановити витяжку на кухні самостійно – інструкція з відео

Кухня – це не тільки місце, де можна смачно поїсти або посидіти з приятелями. Це ще і місце, де готують їжу, і займається цим переважно господиня дому. На кожній кухні передбачена природна тяга — це закладається ще на етапі проектування житлового будинку. Але будь-яка господиня скаже, що така витяжка не забезпечує повноцінного «очищення» кухні від пари, кіптяви, гару. Саме тому примусова витяжка вкрай необхідна для створення комфорту на кухні.

Виробники пропонують різні моделі таких витяжних пристроїв. Завдання у них одне – очищення повітря на кухні, але принцип роботи – різний. Плоскі витяжки не потребують приєднання до загальної системи вентиляції, оскільки вони очищають повітря і повертають його назад. Іншими словами, вони повітря фільтрують, звільняючи його від бруду, кіптяви, запахів. Витяжки конусного типу всмоктують повітря з кухні і відводять його через приєднані коліна або цілісний патрубок у вентиляційну шахту будинку, а не повертають назад в приміщення.

Як різновид таких витяжок, є вбудовані витяжки, плоский корпус яких встановлюється над плитою, а всі патрубки ховаються в шафи. Є моделі, які об’єднують дві перші функції — для цього вони мають особливий перемикач.

Як встановити витяжку на кухні

Розглянемо приклад монтажу витяжки з відводом повітря в вентиляційний канал будинку. В першу чергу витяжку треба купити, при цьому зробивши правильний вибір. Потрібно виміряти габарити своєї кухонної плити, оскільки у плит різних виробників і розміри різні. Витяжка повинна бути за своїм розміром не менше плити, а краще – якщо навіть трохи більше, інакше вся кіптява, гар будуть потрапляти і на стелю. Необхідно ознайомитися і з характеристикою двигуна вентилятора.

Якщо витяжка хороша, але мотор слабенький, можна її взяти, але додатково поставити другий вентилятор — його багато господарів ставлять для посилення тяги. До речі, дуже зручно.

Читайте:   Как выбрать триммер для бороды и усов

Якщо робота на кухні йде в «звичайному» режимі, то досить вентилятора самої витяжки. А якщо щось посилено смажиться – париться, то одночасно включається другий вентилятор. Такі вентилятори вільно продаються в магазинах.

Місце його установки найкраще визначити в стіні, в отворі вентиляційного каналу будинку. Єдина складність, хоча і невелика – протягнути туди провід і поставити в зручному місці окремий вимикач. Тоді не буде ніяких скарг з боку дружини, що витяжку купили погану, і «… що ти думав, коли купував!!! Тобі лише б відбутися!!!». До речі, це дійсно відмінний варіант.

Далі слід визначитися з висотою установки витяжки. Орієнтуватися слід на два фактори: рекомендація виробника і вимоги дружини. Саме їй має бути максимально зручно працювати біля плити. Мало приємного, якщо вона при своєму зрості буде постійно зачіпати витяжку головою. В інтернеті деякі автори ще посилаються на необхідність дотримання відстані від електроприладів до газового обладнання. Але це питання спірне. Адже всі сучасні газові плити мають систему електричного розпалу. На думку фахівців, мінімальна висота установки – 80 см.

При купівлі плити необхідно відразу ж купити і «відведення». У витяжок вихідний отвір буває різної форми: круглий, квадратний. Причому і розміри також можуть бути різні. Тому краще відразу купувати «комплект»: витяжка + відвід. Потрібно заздалегідь подивитися отвір у вентканал будинку, зняти його розміри. І ще — потрібно заміряти відстань від плити до стіни, де проходить шахта вентиляції. Щоб удома не з’ясувалося, що довжини відвідного каналу недостатньо.

 

Як встановити витяжку на кухніЯкщо у витяжки відвід «круглий», то можна і його завести в шахту. У магазині потрібно придбати циліндр із зворотним клапаном. Такий циліндр ставиться на вході вентканала. При роботі вентилятора клапан відкривається і пропускає повітря з кімнати, а при непрацюючій витяжці він закритий. Це охороняє кухню від протягів, пилу і бруду. Потрібно мати на увазі, що чим коротше повітропровід, чим менше він має вигинів, тим краще тяга.

Читайте:   Як вибрати відмінний відпарювач для одягу - поради для розумної господині

Відео по темі — установка витяжки на кухні:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*