Головна / Сад та Город / Посадка цибулі під зиму

Посадка цибулі під зиму

Посадка цибулі під зиму

Осінь — це не тільки пора збору врожаю, але і зручний час для посадки деяких видів овочів, для отримання раннього врожаю в наступному році. Зокрема, до таких овочів можна віднести моркву, часник і цибулю. Наприклад, посадивши цибулю-сіянку під зиму можна отримати врожай цибулі одночасно з полуницею, тобто, приблизно в червні. Ще один плюс – виключається ризик, що в процесі тривалого зберігання цибуля-сіянка засохне і стане непридатною для посадки.

Крім того, посадка цибулі під зиму дасть хороший результат у разі посушливої весни. Посаджена заздалегідь, вона збере всю зимову вологу, а значить, дасть дружні ранні сходи, і до настання посушливої погоди сформує розвинену кореневу систему – запорука гарного врожаю.

Якщо ж ви побоюєтеся, що насіння може замерзнути, тоді влаштуйте експеримент. Відберіть для підзимової посадки лише самі дрібні цибулини і подивіться на результат. У всякому разі, потім можна буде посадити додатково грядку в травні, щоб не залишитися зовсім без врожаю.

Який сорт цибулі садити

Якихось конкретних рекомендацій при виборі сорту цибулі для посадки під зиму не існує, так як годяться будь-які місцеві районовані сорти. Хіба що не варто ризикувати з теплолюбними південними сортами – вони цілком можуть не витримати зимових морозів. Хоча потрібно відзначити, що існує ряд спеціальних підзимових сортів цибулі, такі як: Арктик, Бессонівський, Кіп-Велл, Радар, Стригуновский, Саншайн, Еллан, Шекспір.

Який сорт цибулі садити під зиму

Місце для посадки цибулі під зиму

Другий за важливістю момент, при висадці цибулі під зиму – вибір місця. Грунт повинен бути досить пухкий (щільні глинисті ґрунти не підійдуть) і відрізнятися нейтральною реакцією. Вибрана ділянка повинна добре освітлюватися і провітрюватися. А вода, після того, як навесні зійде сніг, не повинна застоюватися, адже весняний надлишок вологи – найлютіший ворог.

Читайте:   Что представляет из себя автоматический полив участка?

Кращі попередники для цибулі – всі зернові (за винятком вівса), гірчиця, горох, кукурудза, буряк, огірки, ріпак, томати, фацелія, квасоля, салат, капуста. Щоб цибуля не заразилася нематодами, не варто садити її після бобів, картоплі, червоної конюшини, люцерни, петрушки і селери.

На одному і тому ж місці цибулю рекомендується вирощувати не більше ніж 2 роки. Потім на цій ділянці та на ділянці, де вирощували часник, цибулю можна садити тільки через 4 роки.

Перед посадкою грунт необхідно перекопати разом з перегноєм (норма: 5 кг на м2) і мінеральними добривами (від 10 до 15 грамів калійної солі і від 20 до 25 грам суперфосфату на м2). Мінеральні добрива можна замінити экофоской в такій же кількості. Вже перед посадкою рекомендується розсипати на ділянці золу (10 грам на м2).

Строки висаджування цибулі під зиму

Важливо правильно вибрати час для осінньої посадки. Якщо зробити це у теплі вересневі дні, то цибуля почне рости і потім замерзне взимку. Тому дочекайтеся стабільно холодної погоди, коли настануть заморозки і температура на поверхні ґрунту знизиться до -1 – 2 С.

Зазвичай це відбувається в середині жовтня, максимум – на початку листопада. Точної дати, природно, немає, так що довіртеся своїй інтуїції садівника. Тим більше, що в одному році в цей час може випасти сніг, а в іншому навіть в листопаді ще світить сонце і відносно високі температури.

Готуємо сіянку до посадки

В питанні підготовки посадкового матеріалу, теж немає єдиної думки. Деякі фахівці рекомендують знезаражувати сіянку в розчині марганцівки перед посадкою, а потім підсушувати. Звичайно, це зайвим не буде, але багато хто під зиму воліє засаджувати грядки тільки сухою сіянкою. З одного боку, після замочування вона проростає швидше, але якщо сьогодні тепло, то немає гарантії, що завтра не вдарить мороз. Тоді з сухою цибулею в ґрунті нічого не станеться, а от набрякла, безумовно, постраждає.

Читайте:   4 поширених питання про підзимові посіви

Що не підлягає сумніву, так це необхідність перебрати посадковий матеріал. Всі пошкоджені цибулини, а також хворі й усохлі – в сторону. Також калібруючи – сортуємо за розміром.

Найкраще поділити цибулю-сіянку на кілька категорій залежно від розміру:

  • Перша – від 1 до 1,5 сантиметрів в діаметрі.
  • Друга – від 1,5 до 3 сантиметрів в діаметрі.
  • Вибірок – більше 3 сантиметрів.
  • Овсюжка – нестандартні цибулини, з розміром до 1 сантиметра.

Зазвичай кращий врожай цибулі виходить з сіянки першої категорії і з овсюжки. Останню категорію взагалі надійніше садити під зиму, так як до весни вона може елементарно засохнути. Глибина посадки такої цибулі – до 3 сантиметрів. Якщо дрібну сіянку зарити глибше, то з настанням весни вона може і не пробитися на поверхню.

Сіянка від 1,5 до 3 сантиметрів, висаджують під зиму для отримання зеленого пера в ранні терміни. Висаджують таку цибулю на глибину від 4 до 6 сантиметрів з високою щільністю.

Посадка цибулі

Осіння посадка виконується рядами або гніздами до 4 штук. Для засипки цибулин використовують суміш торфу й перегною, можна взяти і звичайну городню землю. Шийка у цибулин не обрізається – її заглиблюють у грунт приблизно на 2 сантиметри. Цибулини розташовуйте на відстані не більше 10 сантиметрів, між рядами залишайте від 15 до 20 сантиметрів.

 

Порада

Щоб мульча не розносилася вітром, зверху можна розкласти гілки або лапник. З настанням весни, укриття зніміть. Інакше грядка стане недостатньо прогріватися, і в підсумку сходи з’являться з запізненням.

Після закінчення посадки по можливості замульчуйте грядку. Для цього можна взяти будь-який органічний матеріал, наприклад, сіно, висохлі листя або стулки від квасолі, але тільки не поліетилен.

Деякі городники вкривають підзимові посадки цибулі тирсою або торфом. Але потім подібну мульчу досить важко прибрати, не поламавши при цьому тонкі паростки.

Читайте:   Як підвищити урожай огірків

Якщо випаде сніг, є сенс накидати на грядку додатково шар цього природного утеплювача. Але навесні постарайтеся не допустити на грядці застою води, так як це може викликати вимокання цибулин.

Після танення снігу листя і мульчу з грядки приберіть. Щоб сходи були швидкими і дружними, зробіть над рядками дрібні борозенки. Працюйте обережно, щоб не пошкодити паростки.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*