Головна / Сад та Город / 4 поширених питання про підзимові посіви

4 поширених питання про підзимові посіви

4 поширених питання про підзимові посіви

 

Жовтень – найкращий час, щоб провести підзимові посіви і спланувати весняні. Робити це потрібно, враховуючи всі тонкощі рослинництва. Підзимові посіви проводьте восени, коли грунт охолоджується до +1, +5°С і земля ще не скута морозами. Найбільший ефект дадуть підзимові посіви на ділянках, де грунт поступово відтає, довго прогрівається і не завжди встигає висохнути до початку польових робіт навесні. Ось кілька важливих особливостей, які потрібно знати про підзимові посіви.

Чи варто займатися?

Дачники садять під зиму цибулю-сіянку, і отримують ранню зелень. В той час, як інші купують її на ринку або в магазині. Звичайно, їм доводиться навідуватися на ділянку, накривати лапником цибулю, якщо зима безсніжна, і т. п. Але навесні ця праця окупиться сповна. Ще простіше зробити такі посадки на присадибній ділянці. Чому не ризикнути невеликою кількістю цибулин або насіння, щоб отримати якомога раніше той чи інший овоч і зелень?

Що краще садити під зиму?

Найчастіше під зиму сіють моркву, цибулю, ріпу, петрушку, буряк, часник, кріп, щавель, шпинат та інші овочі. При цьому норма висіву насіння для підзимових посівів вища на 10 – 15%.

Виберіть ділянку, захищену від холодних вітрів стіною або парканом, краще розташовану на південній стороні. Не розміщуйте підзимові посіви на ділянках, де близько залягають грунтові води, а ще на важких грунтах.

Що стосується строків посіву, то вони багато в чому залежать від погоди у вашій місцевості. Намагайтеся зробити посадку так, щоб насіння тільки набубнявіли, але не встигли прорости до настання мінусових температур. Коли земля замерзне, ділянку укрийте листям. З настанням весни посіви можна сховати під плівку. Коли з’являться сходи, прорихліть грунт.

Читайте:   Сорти білокачанної капусти: ранньостиглі -, середньо- й пізньостиглі

Як поєднувати підзимові культури з весняними?

Ріпчасту цибулю на городі садіть там, де росли капуста і картопля. Ці попередники також підходять і для буряка, моркви, інших коренеплодів, крім картоплі. Капусту садіть на ділянці, де росли томати або коренеплоди. Огірки і томати садіть на місце бобів, гороху або ранньої капусти, так як ці овочі накопичують у ґрунті азот. І ще – на ділянці, де були огірки, можна посадити якусь іншу культуру. А ось самі огірки недобре садити там, де росла морква і квасоля.

Підзимня посадка цибулі: покрокова інструкція

1. Грядки повинні бути на легкому грунті приблизно 4 см глибиною, на важкому – 2 см; більш дрібні цибулинки садимо на глибину 2 см. Відстань між борозенками 15-20 см.

Підзимня посадка цибулі

2. Посадку проводимо, коли температура грунту приблизно до +5 °С. Відмінність підзимової від весняної посадки полягає в тому, що перед посадкою цибулини не замочують, шийку цибулини не обрізають. Висаджуємо цибулинки в борозенки так, щоб шийка перебувала на 1,5–2 см нижче рівня грунту.

3. Цибуля чуйна на внесення добрив, тому після посадки спочатку присипаємо його приготовленою землею, а потім мульчуємо перегноєм (4-5 кг на 1 кв. м).

Підзимня посадка цибулі: покрокова інструкція

4. Незайвим буде і утеплення грядки тирсою. Якщо ви буваєте на ділянці взимку, підгребіть сніг на грядку. Навесні, коли зійде сніг, тирсу в міру відтавання обережно прибирають, грунт у міжряддях розпушують, вносять добрива. Перед тим як відгребти тирсу, уважно подивіться, чи не з’явилися сходи – їх легко не помітити й зашкодити.

Підзимня посадка цибулі: покрокова інструкція

Які є недоліки у підзимових посівів?

Як і у будь-якого іншого агротехнічного прийому, у даної методики є свої мінуси.

  • Буряк, морква, цибуля і редис можуть «піти в стрілку». При посадці ріпчастої цибулі садіть тільки дрібні цибулини (діаметром не більше 2 сантиметрів – вони практично не йдуть в стрілку).
  • Урожай підзимового посіву довго не зберігається.
  • Насіння часто вимерзають: якщо малосніжна зима в поєднанні з сильними морозами і неможливості вкрити посіви, то ймовірно більшість насіння загине.
  • Важко визначити строки посіву, для різних місцевостей свої терміни. До того ж, в одному і тому ж районі зима в різні роки сильно відрізняється по температурі.
Читайте:   Від чого жовтіє часник і як це виправити

Наприклад, ви все зробили в строк для підзимових посівів у своїй місцевості, але осінь видалася затяжною, дощовою і дуже теплою. В результаті насіння проросли, і тільки тоді настала зима. Рослини, природно, загинули при перших же морозах. Так що досвідчені садівники сіють лише сухе насіння і в момент, коли земля вже промерзла і тільки злегка тане опівдні.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*