Головна / Сад та Город / Озимий часник: терміни, посадка, сорти

Озимий часник: терміни, посадка, сорти

Озимий часник

У попередніх статтях ми вже розповідали про підзимні посадки, які дозволяють зібрати більш ранній урожай, у продовженні цієї теми, сьогодні ми хочемо розповісти про особливості посадки озимого часнику.

Найпопулярнішими вважаються яровий часник озимий, перший саджають навесні, а от другий — до настання морозів. Вважається, що зимовий часник краще, оскільки може довго лежати, він стійкий проти різних хвороб і він значно крупніше ярого.

Терміни посадки озимого часнику

Важко вказати точну дату, коли потрібно садити головки часнику в землю, багато що залежить від кліматичних умов і від того, коли прийдуть морози. Тому в середньому вважають, що посадку потрібно виконати за півтора місяці до приходу морозів. Саме стільки часу потрібно, щоб рослина встигла пустити коріння і прижитися, якщо мінусові температури прийдуть раніше, то вся посадка вимерзне, а якщо пізніше, то часник може встигнути прорости, що теж небажано для майбутнього врожаю.

Порада:

Не завжди можна сподіватися на синоптиків, тому багато дачників прагнуть в середньому виконувати посадку в середині вересня — на початку жовтня. Після посадки кілька тижнів посадку слід поливати в тому випадку якщо осінь видалася суха, якщо ж дощі йдуть один за одним, то додатковий полив озимого часнику не потрібен.

Особливості посадки озимого часнику

Для посадки слід вибирати найкращий посадковий матеріал, тому потрібно починати з уважного перебору часникових головок, вони не повинні бути пошкоджені, побиті або погризені комахами, для посадки слід відібрати найкращі великі головки. Після відбору потрібно обережно відкріпити зубчики від основи, робити це треба акуратно, щоб не пошкодити часник.

Читайте:   Що потрібно для поливу: вибір обладнання

Між рядами повинна бути відстань 25-30 сантиметрів, це досить важливо, оскільки «густі посадки» можуть стати причиною сильного кореневого сплетення, і, як результат, дрібного врожаю. Між зубками має бути не менше 10 сантиметрів, також дуже важливо дотримуватись правильної глибини посадки, так поглиблювати часник потрібно на 4-5 сантиметрів, щоб посадка не вимерзла під час сильних морозів.

До настання холодів бажано мульчувать грунт і засипати зверху торфом, в такому разі, можна не боятися самої лютої зими.

Особливості посадки озимого часнику

Найпопулярніші сорти озимого часнику

Ювілейний грибовський – сорт холодостійкий, озимий. Особливість сорту у великих цибулинах і великою стрілкою яскраво-фіолетового кольору.

Комсомолець – озимий сорт, холодостійкий, гострий. Як і попередній сорт відрізняється тим, що має цибулини великого розміру.

Отрадненський вигляд і порецкий місцевий відрізняються тільки тим, що не стрілкуються.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*