Головна / Будівлі на ділянці / Саморобна коптильня гарячого копчення – креслення і пристрій

Саморобна коптильня гарячого копчення – креслення і пристрій

Якщо говорити про вибір між гарячим і холодним копченням, то гарячий спосіб приготування багато в чому кращий, так як при ньому можна використовувати будь-яку рибу. А ось, наприклад, для холодного риба підходить не всяка. Плюс зайнятися цією приємною справою можна практично де завгодно: прямо на риболовлі, у дворі будинку, чи на дачній ділянці. Обладнання саморобної коптильні на диво просте. Слід знати, що копчення продуктів буває декількох видів. Згадане вже гаряче, а також холодне і напівгаряче.

Переваги коптильні гарячого копчення

Якщо вести розмову саме про гаряче копчення, то слід згадати про його переваги:

  • нескладна конструкція коптильні;
  • її виготовлення не вимагає якихось фінансових вкладень;
  • можливість використання коптильні практично в будь-якому місці;
  • простота і швидкість процесу копчення;
  • продукт після копчення не вимагає додаткової обробки.

В залежності від передбачуваних обсягів продуктів (кількість, розмір), які будуть закладатися для копчення, вибирається і сама конструкція коптильні, і її габарити. Загалом, будь-яка саморобна коптильня являє собою герметичну ємність з кришкою, яка щільно закривається. Під неї можна використовувати і виварку для білизни, і металеве відро, і ящик (знову-таки, металевий).

Рекомендується, щоб коптильня (її елементи) була виготовлена з нержавіючого металу. Особливі вимоги пред’являються до кришки ємності. По-перше, вона повинна швидко зніматися і так само швидко встановлюватися на місце. Це необхідно для того, щоб не вийшов весь дим, який необхідний для приготування продуктів, коли відбувається виїмка для проби. По-друге, вона повинна забезпечувати герметичність всього обсягу. Це, знову-таки, для того, щоб не виходив дим, що утворюється .

Саморобна коптильня гарячого копчення

Конструкція коптильні

Сама конструкція дуже проста. Усередині ємності розташовується решітка (одна чи кілька), на які укладаються продукти (м’ясо або риба). Решітки укладаються на приварені до стінок ящика куточки. Якщо ємність має форму циліндра (бак, металева бочка), то робиться вставна касета, складається з каркаса і решіток. Такий каркас можна виготовити з тонких металевих трубок, металевого прутка. Будь-який чоловік зрозуміє, як йому зручніше.

Читайте:   Надувные бассейны intex: анализируем их преимущества и недостатки

Якщо продукти коптяться у великій кількості (особливо риба), то в якості нижнього ярусу слід поставити який-небудь піддон. На нього буде стікати жир, що виділяється при високій температурі. Якщо коптити без піддону, то жир буде капати на тліюче вугілля і згорати. А це для технології приготування копченостей небажано.

На дно ємності укладається матеріал, який при нагріванні виділяє дим, який і здійснює копчення. Використовується традиційно деревина. Підійде вільха, вишня, яблуня, груша, горіх, дуб і інші сорти твердих порід. Але все-таки кращими породами для гарячого копчення традиційно вважаються ялівець і вільха. На дно укладаються або дрібно нарубані (нарізані) шматочки дерева, або тріски, тирса. До речі, багато «матеріалу» і не потрібно. Якщо ємність невелика, то досить і кількох сухих поламаних на частини гілочок. Коли заповнено днище, покладений продукт на решітки і закрита кришка, коптильню ставлять на вогонь. Або розводять вогонь під нею, якщо вона вже встановлена стаціонарно.

Джерело вогню може бути будь-яким. Справа в тому, що не обов’язково повинен бути саме вогонь. Потрібна висока температура. Можна розвести багаття, поставити газовий пальник, електроплиту, різниці немає. Головне – щоб в ємності температура досягла певної межі, і завантажені шматочки деревини стали обвуглюватися, виділяючи потрібний для процесу дим.

Процес копчення по часу може бути різним. Воно залежить від конструкції і обсягу коптильні, інтенсивності нагріву корпусу, температури навколишнього середовища. Рекомендується хвилин через 40 «зняти» першу пробу. Поступово можна буде впевнено орієнтуватися, в якій стадії приготування знаходиться продукт в певний час.

Іншими словами, потрібен особистий досвід роботи саме з даної коптильнею. Як правило, при гарячій технології процес приготування займає лічені години, може бути 1-2, в залежності від того, які продукти ви готуєте — велику рибу або дрібну плотву і лящів. Крупну рибу слід попередньо розрізати по животу на обробній дошці і трохи вивернути внутрішньою стороною назовні так, щоб утворився плоский шматок.

Читайте:   Особливості будівництва басейну під ключ

Конструкція коптильні

Поради для копчення

  • Не слід застосовувати для димоутворення породи, що містять багато смоли (кедр, ялина, сосна тощо);
  • Шар деревини на дні ємності потрібно завжди розрівнювати, а не накладати однією купою;
  • Риба повинна укладатися одним шаром. Тільки в цьому випадку можна домогтися якісного приготування кожної;
  • Щоб визначити, як відбувається копчення, досить крапнути воду на кришку. Температура кипіння води, як відомо – 100 градусів. Якщо краплі не почне кипіти, то режим вибраний правильно, так як температура копчення повинна бути трохи менше;
  • Приготовлений продукт гарячого копчення не рекомендується зберігати більше 3 діб.


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*