Головна / Будівлі на ділянці / Як побудувати будку для собаки своїми руками

Як побудувати будку для собаки своїми руками

Як побудувати будку для собаки своїми рукамиСьогодні ми подбаємо про житло для нашого вірного друга, якщо він у вас звичайно є. Будку для собаки потрібно будувати, враховуючи кілька моментів. По-перше, на яку собаку вона буде розрахована. У тому випадку, якщо у Вас щеня, то розрахунок потрібно робити на розміри дорослої особини, ну це, напевно, факт очевидний. По-друге, в якому регіоні Ви проживаєте, і чи буде собака в цій будці жити взимку. Адже зрозуміло, що чим більше габарити цієї споруди, тим важче її утеплити. І, по-третє: все живе потребує свого, особистого, затишного куточку, де вона відчуває себе в повній безпеці. Тому і собака повинна відчувати себе в своєму житлі затишно і безпечно.

Незалежно від того, для якої собаки ви хочете побудувати будку, потрібно враховувати основні рекомендації за розмірами будки і її облаштування.

Основні правила при будівництві будки

  • Внутрішні розміри будки повинні дозволяти собаці вільно повертатися, лягати. Всі тварини люблять потягатись — так вони після сну готують свої м’язи до активної діяльності. Значить, і в будці собака повинна мати таку можливість. Їй ніщо не повинно заважати витягнутися в повний зріст;
  • Ширина лазу має бути не менше ніж на 10 см більше ширини грудей дорослого собаки;
  • Висота входу в будку робиться трохи менше, ніж висота собаки, виміряна в холці, або дорівнює їй;
  • Внутрішня висота будки визначається так: висота собаки плюс 4 – 6 см;
  • Ширину будки слід робити трохи більше, ніж довжина собаки, виміряна від носа до кінчика хвоста. Тоді їй буде зручно розгортатися;
  • По глибині будка повинна бути більше висоти і ширини.
  • Вхід у собачу конуру краще робити в довгій стінці, причому його треба трохи змістити щодо центру. Дах потрібно робити пологою, щоб на ній не накопичувалася дощова вода. Якщо спорудити двосхилий, то в отриманому «горищі» можна тримати якісь засоби для догляду за собакою, її іграшки.
Читайте:   Басейни — різновиди та особливості

правила при будівництві будки

Найкращим матеріалом для побудови вважається дерево хвойної породи. У будь-якому разі, всі матеріали повинні бути натуральними, оскільки тварини дуже чуйно реагують на будь-яку синтетику і т. д. Особливу увагу слід приділити підлозі — її треба максимально утеплити. Найкраще дошки укласти в два ряди, а між ними додатково прокласти утеплювач.

Дах потрібно робити обов’язково знімним – це дозволить ретельно провітрювати будку і без особливих труднощів проводити внутрішнє прибирання. Дах зсередини (стеля будки) також необхідно утеплити.

Перед використанням дерева в будівництві його потрібно добре обробити. Є спеціальні просочення, що оберігають дошку від гниття, від комах, протипожежні засоби. Фарбувати дошки можна тільки зовні вже готової будки, але ніяк не зсередини. Треба передбачити наявність шторки, якою вхід в холодний час буде прикриватися.

Місце для установки будки вибирається на височині, в іншому випадку під нею завжди буде стояти калюжа дощової води і в собачому будиночку буде постійно сиро. Лаз будки повинен бути орієнтований на всю ділянку, так як собаки люблять стежити за навколишньою місцевістю.

Власне, так і нести службу з охорони вашого майна вірному псу буде легше і комфортніше. Під будкою потрібно зробити фундамент, хоча б підкласти цеглини — тоді вона буде стояти надійно.

Автор відео побудував шикарну будку для німецької вівчарки:One comment

  1. Решая, как сделать будку для собаки, не усложняйте себе и своему верному псу жизнь. Исходить следует из его понимания комфорта, а не ваших безбрежных материальных возможностей. Каменные дворцы, искусственное освещение и виниловый сайдинг собакам не нужны.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*