Головна / Підлога / Гідроізоляція підлоги в квартирі перед стяжкою – покрокова інструкція

Гідроізоляція підлоги в квартирі перед стяжкою – покрокова інструкція

Гідроізоляція підлоги в квартиріМетодик гідроізоляції поверхонь існує досить багато, так як у продажу є величезний асортимент відповідної продукції, використання якої характеризується своєю специфікою. Але коли мова заходить про міські квартири, то вибір виявляється не таким вже й великим. І головна причина – в перекриттях, вірніше, в граничному навантаженні, яке плити здатні витримати.

Щоб більш ясно представляти, як зробити дійсно якісну гідроізоляцію підлоги під стяжку в квартирі, необхідно розібратися, які цілі переслідує даний етап ремонту (або додаткового облаштування житла). Справа в тому, що кожна кімната характеризується своїми особливостями використання та розташування в будинку, тому для зниження витрат потрібно підходити до питання ізоляції раціонально, виходячи з доцільності придбання і застосування тих або інших матеріалів з урахуванням виду майбутньої стяжки.

Для чого потрібна гідроізоляція підлоги

По-перше, щоб уникнути протікання води в процесі монтажу вирівнюючого шару, якщо він робиться за «мокрою» технологією. У цьому випадку гідроізоляція грає роль своєрідної перешкоди, так як вода, що міститься в розчині, буде прагнути проникнути в плити підлоги і просочитися через наявні тріщини, стики на нижній поверх.

По-друге, щоб застрахуватися на майбутнє від неприємностей з сусідами з-за несправностей (підтікання) в інженерних комунікаціях. Це особливо актуально для приміщень, де постійно проводиться розбір води і, отже, встановлено достатню кількість різноманітної сантехніки (кухня, ванна і туалетні кімнати). Плюс – ризик пролити воду на підлогу, так як від цього ніхто не застрахований.

По-третє, щоб запобігти проникненню водяної пари з розташованого нижче поверху в кімнату. Особливо важливо для приміщень з надмірною вологістю (так як вони знаходяться по стояку один над одним) і квартир над підвалами (перші поверхи).

Читайте:   Проблеми з водяним теплою підлогою у ванній: ознаки, причини і усунення неполадок

Існує думка, що гідроізоляція необхідна тільки для приміщень «особливо вологих» (ванна і так далі). Але при цьому випускається з уваги такий момент, що в будь-якій квартирі, по кімнатах, встановлені батареї опалення, прокладені труби. Можливо, в коридорі облаштовувати такий захисний шар і не має сенсу, але у всіх інших приміщеннях бажано. Навряд чи кого влаштовує перспектива спілкуватися з сусідами нижнього поверху на підвищених тонах, та ще й оплачувати їм ремонт стелі (а може, і в більшому обсязі) в їхньому житлі.

гідроізоляція підлоги

Методика гідроізоляції підлог квартири

Підготовка основи

Питання досить просте, і немає сенсу пояснювати, що спочатку перекриття «оголюється» і очищається (відмивається) від всякого сміття і бруду. На жаль, це досить поширений, але дещо примітивний погляд на проблему підготовки. Завдання дбайливого господаря – провести повну ревізію плит і місць стиків. Адже усі заходи повинні проводитися комплексно.

Необхідно уважно оглянути всю підлогу. Кожна тріщинка, нещільний стик між плитами повинні бути надійно зароблені.

Якщо вже вирішено витратити час і матеріали на таку масштабну роботу (до речі, з повним винесенням меблів і всього іншого), так і потрібно зробити все на совість. Що толку, якщо буде правильно укладена, наприклад, плівка. Залишилися щілини в перекриттях – шляхи проникнення шумів і витоку тепла. Виходить, що вирішуючи одну проблему, інші (звуко – і теплоізоляцію) ми залишаємо до наступного разу. Нелогічно.

Просочення

просоченняЗ урахуванням того, що перекриття в будинках із з/б плит, доцільно провести їх обробку складами проникаючої гідроізоляції. Навіщо, зазначено «по-третє». Пари поступово руйнують бетон, і його бажано захистити. В принципі, обійдеться це недорого.

Враховуючи, що просочення доведеться робити тільки для невеликих приміщень (з підвищеною вологістю) – ванна, кухня, туалет – витрати не настільки великі, але цілком виправдані. До речі, і характерний для цих кімнат запах вогкості згодом зникне.

Читайте:   Гідроізоляція даху будинку під металочерепицю - вибір матеріалів і монтаж

Якщо просочення з якоїсь причини вирішили не робити, то плити перекриття бажано обробити грунтующими складами.

Влаштування гідроізоляції

Рулонні матеріали

Можна придбати плівку п/е (найдешевший варіант), гідроізол, поліізобутилен або щось подібне – вибір є. Але технологія монтажу однакова.

На стіни робиться невеликий напуск, тобто плівка закочується вгору. Величина визначається товщиною стяжки. Матеріал гідроізоляції повинен бути трохи вище рівня “фінішного” покриття, щоб виключити проникнення води вниз, наприклад, при вологому прибиранні приміщення або протікання в сантехніці. Навіть якщо плівка після кінцевої обробки підлоги і буде стирчати на всі боки кімнати, то після кріплення плінтусів її видно не буде.

Рулони розкладаються з взаємним перекриттям (близько 10 см), і такий «шов» герметизується будівельним скотчем.

У продажу є і гідроізоляційні мембрани. Вони зручніші тим, що одним полотном накривається вся підлога, і ніяких додаткових робіт не вимагається. Їх вартість трохи вище, але і ізоляція буде надійнішою.

гідроізоляційні мембрани

Необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника, так як одні матеріали можна монтувати в 1 шар (полімерні), інші – мінімум в два.

Обмазувальні матеріали

Обмазувальні матеріалиЗ ними доцільно працювати в приміщеннях з надмірною вологістю, і укладати поверх стяжки (хоча можна використовувати і замість плівки). Методика та ж, тільки обробка підлоги і нижньої кромки стін (смугою) проводиться мастичними складами. Наприклад, «Водостопом».

Мабуть, це всі прийнятні варіанти для міської квартири. Зустрічаються в інтернеті рекомендації щодо гідроізоляції різними тонкими стяжками, штукатурними складами викликають багато питань. І головне з них – наскільки збільшиться навантаження на перекриття і як самостійно визначити ступінь зношеності плит? З точки зору автора, експериментувати небажано. Тієї інформації, що викладена у статті, цілком достатньо, щоб досягти ефективної гідроізоляції підлоги у всіх кімнатах.

Читайте:   Гідроізоляція фундаменту

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*