Головна / Стеля / Натяжна стеля у ванній кімнаті – плюси і мінуси, поради з вибору

Натяжна стеля у ванній кімнаті – плюси і мінуси, поради з вибору

Натяжна стеля у ванній кімнатіЯк відомо, стеля у ванній кімнаті – найпроблемніше місце. Багато в чому це обумовлено тим, що будь-які випаровування переміщуються саме вгору. Типам, видам і підвидам стель, особливостям їх монтажу та оздобленню присвячено безліч статей. Але переважна більшість будівельників сходяться в одному – натяжні стелі для ванних кімнат є оптимальним варіантом. Чому? Ось із цим і розберемося, розглянувши всі плюси і мінуси.

Загальні характеристики

Почнемо з того, що у кожного з нас свої фінансові можливості, порадники, уподобання. А що стосується дизайну, оформлення інтер’єру, асортименту і можливостей приховати ел/проводку – тут обмежень немає, тільки межі власної фантазії. Тому дистанціюємося від цієї «зовнішньої мішури» і пропонуємо читачеві акцентувати увагу на практичній стороні питання.

Плюси

 • Відсутність стиків (швів). Єдині варіанти, коли вони можуть все-таки бути – занадто великі габарити приміщення (а таких ванних кімнат немає навіть у великих заміських будинках) або його складна конфігурація (виступи, ніші). Але ця проблема вирішується шляхом спаювання фрагментів, при цьому лінія з’єднання візуально непомітна, тим більше що вона – на стелі.
 • Простота обслуговування. Полотно легко і швидко миється (протирається), не потребує оновлення (реставрації).
 • Міцність. У середньому натяжна стеля витримує близько 18 відер води. Вона просто провисає міхуром, зберігаючи свою цілісність.
 • Швидкий монтаж. Добросовісний майстер влаштує стелю у ванній за пару годин.
 • Довговічність. Тут коментарі не потрібні.

Плюси натяжної стелі у ванній кімнаті

Мінуси

 • Висока вартість. Це загальний недолік всіх натяжних стель. Але, по-перше, яку площу прийдеться покрити? Ванні кімнати у нас порівняно невеликі. По-друге, полотна бувають від різних виробників, тому можна обмежитися і бюджетним варіантом.
 • Неможливість самостійного монтажу. Цей мінус істотніший. Дійсно, розм’якшити і розтягнути полімерну продукцію без відповідного обладнання (теплової гармати) не вийде. А купувати її для побутового застосування немає сенсу. Тому тільки укладати договір зі спеціалізованою фірмою, а значить, оплачувати дану послугу.
 • Складність ремонту. По суті справи, ремонту як такого не передбачено – точкове пошкодження (прокол) не рахується. А ось при більш значних дефектах – поріз, пропалення – знадобиться заміна всього полотна. Але наскільки велика ймовірність таких неприємностей у ванній кімнаті? Якщо тільки спеціально. Значить, цей мінус можна до уваги не приймати.
Читайте:   Як зробити стелю з пластикових панелей - інструкція з відео

Все, що перераховано, саме загальні відомості про натяжні стелі. Але чи всі знають, що вони бувають 2-х типів – тканинними і полімерними (з ПВХ).

мінуси натяжної стелі у ванній кімнаті

Особливості натяжних стель із різних матеріалів

Перш ніж віддавати 1-е місце тому чи іншому матеріалу, необхідно врахувати специфіку ванних кімнат.

 • Ризик протікання з вищерозміщеного поверху. Це особливо актуально для «багатоповерхівок», так як в типових будівлях ці кімнати розташовані на одній осі, один над одним.
 • Постійна сирість, викликана надмірною вологістю.
 • Складність ремонту. Про це мало хто замислюється, але ця кімната – «об’єкт» щоденного користування. Це «переїхати» зі спальні у вітальню нескладно, а от як бути з ранковими водними процедурами? А якщо в сім’ї малюк? Купання, постійні «прання» і так далі – все це робить неможливим займатися ремонтом приміщення протягом тривалого часу.

Особливості натяжних стель із різних матеріалів

Тканинна стеля

 • Перевага – «дихає». Це, як правило, підкреслюється виробниками і продавцями. Хоча ще як подивитися – плюс це чи мінус. Адже виходить, що випари будуть проникати крізь матеріал, до перекриття. Грибок і цвіль забезпечені (а позбавитися від них не так просто), а вони поступово зашкодять і полотно.
 • Недолік – що б не стверджували виробники, але будь-яка тканина рано чи пізно намокає. Як просушувати? Вентиляція, навіть примусова, проблему не вирішить. Влаштовувати обігрів кімнати? Яким приладом? Адже він повинен бути спрямованої дії, «з наддувом», причому охоплювати всю площу стелі. Інакше нерівномірне просушування не кращим чином позначиться на довговічності полотна, та й часу на це доведеться витрачати досить багато, причому постійно.

Тканинна стеля

ПВХ стеля

Якщо ознайомитися з усіма особливостями полімерних матеріалів, то можна відзначити тільки 1-н недолік – не витримує термічного впливу. Але вже якщо в будинку і трапиться пожежа, то потім буде не до стелі. А в активі все, що перераховано вище, в загальних характеристиках.

Читайте:   Монтаж натяжних стель. Огляд, ціни, відгуки

Висновок – немає сенсу пояснювати шановному читачеві, що як варіант для ванної кімнати тканинні стелі мають суттєві обмеження. Тому при облаштуванні саме натяжної конструкції у ванній кімнаті слід орієнтуватися на полотна з ПВХ. Тоді точно ніяких проблем не виникне.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*