Головна / Стеля / Як зробити стелю з пластикових панелей – інструкція з відео

Як зробити стелю з пластикових панелей – інструкція з відео

На перший погляд самостійний монтаж підвісної стелі з пластикових панелей — завдання не з легких. Однак, навіть поверхове ознайомлення з технологією влаштування допоможе зробити цю роботу своїми руками, без допомоги професіоналів. Важливо лише дотримуватися певних правил на всіх етапах роботи.

Підготовка до монтажу

Спочатку потрібно скласти креслення майбутньої конструкції. Незважаючи на свою відносну простоту, правильно зроблена схема значно спростить подальший процес установки пластикових панелей.

стеля з пластикових панелейКонструкція стелі

Вона складається з двох основних елементів:

  • Несуча конструкція. Виготовляється з дерев’яних брусків розміром 30*30 мм або з нержавіючого профілю для гіпсокартону. Останній варіант кращий при влаштуванні у ванній кімнаті або кухні – в цих приміщеннях підвищена вологість, що може позначитися на довговічності дерев’яних компонентів.
  • Пластикова декоративна поверхня. Формується з полімерних плоских листів, які з’єднуються один з одним за допомогою замкового механізму. Він розташовується на торцях профілю. Листи кріпляться до несучої конструкції.

Примітно, що для монтажу не потрібно попередня підготовка чорнового стелі. Вирівнювання буде виконано за допомогою спеціальних елементів — підвісів. Важливо лише правильно розрахувати витрату матеріалу.

При цьому необхідно враховувати розмір профілю несучої конструкції, ширину і довжину пластикових панелей. Необхідно вибрати такі моделі, щоб після нарізки залишилося мінімум неділових відходів.

Виготовлення каркасу

Спочатку за допомогою рівня виконується розмітка на стінах. Це необхідно для того, щоб площина несучої конструкції була паралельна підлозі. Потім по периметру монтуються оцинковані профілі (UD27) – вони будуть опорою для основних несучих (CD-40). Для кріплення з кроком 20-30 см встановлюють підвіси. Відстані між профілями дорівнює 40 см.

Виготовлення каркасу

Важливо, щоб перед встановленням усіх елементів вже була підготовлена проводка для освітлення. Кінці кабелю мають бути ретельно заізольовані.

Читайте:   Які натяжні стелі найкраще для кухні

Монтаж основних профілів відбувається за наступною схемою:

  • Спочатку виконують їх установку на каркас, розташований по периметру.
  • Потім відбувається кріплення до підвісів. Одночасно з цим звіряється рівень розташування кожного профілю. Вони повинні розташовуватися в одній площині.

Загальна висота конструкції щодо чорнової стелі зазвичай становить 5-7 см. Якщо ж надалі будуть встановлюватися прилади освітлення, то орієнтиром будуть їх габарити. У такому разі загальна відстань від стелі до пластикових панелей має дорівнювати висоті світильників +1 см. Це необхідно для комфортного встановлення електроприладів.

Етапи монтажу

Для монтажу панелей спочатку необхідно встановити стельовий пластиковий плінтус. Він розташований на протилежній від дверей стіні. Кріплення виконується на профіль UD27. Також починається установка першої панелі.

Етапи монтажу підвісної стелі з пластикових панелей

Кріплення перших рядів

Попередньо необхідно правильно обрізати панелі. Їх довжина повинна дорівнювати загальній відстані від стін в приміщенні мінус 2 мм. При збільшенні габаритів відбудеться вигин профілю і виникне поверхневий натяг.

Кріплення перших рядівПісля встановлення першої панелі вона кріпиться до несучої конструкції через робочу кромку. Для цього слід використовувати саморізи 9,5*3,5 з буром і напівкруглою головкою. Вони повинні щільно заходити в профіль, щоб надалі не перешкоджати з’єднанню наступного листа в монтажний паз.

Найчастіше монтаж останньої панелі пов’язаний з найбільшими труднощами. Її ширина перевищує відстань від площини вже встановленої і стіни. Тому її слід акуратно розрізати уздовж. Для цього краще всього використовувати ніж по гіпсокартону.

Після цього попередньо монтується стельовий плінтус. Остання панель монтується в нього і не кріпиться саморізами. На цьому монтаж пластикової стелі можна вважати завершеним. Додатково для установки світильників роблять отвори у площині стелі. Для цього необхідно використовувати спеціальний ріжучий інструмент. В іншому випадку висока ймовірність пошкодження пластику.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*