Головна / Стеля / Як усунути пошкодження натяжної стелі власними руками

Як усунути пошкодження натяжної стелі власними руками

Як усунути пошкодження натяжної стелі власними руками

Практично в будь-якій квартирі натяжні стелі виглядають чудово. Це не найдорожчий варіант покриття стелі, однак вимагає мінімум витрат сил і часу, особливо якщо звернутися до послуг спеціалізованих будівельних компаній, відповідальних за встановлення даної конструкції. Але деякі недоліки все ж є, головні з яких полягають в невисокій міцності. Дуже часто трапляються порізи на стелі, що може бути викликано різними причинами. Детальніше про те, чому трапляються пошкодження натяжної стелі, а також про способи їх усунення, читайте в статті.

Натяжна стеля – переваги і недоліки

Варіантів обробки стелі існує багато. Одним з найпопулярніших вже довгий час вважається натяжна стеля. Зазвичай послуги з встановлення подібних конструкцій пропонують спеціальні компанії. Майстри приїдуть у відповідний час і виконають всі необхідні операції. При цьому за всю роботу доведеться заплатити не найбільшу суму грошей.

Серед інших позитивних моментів можна відзначити вологостійкість, довговічність, а також величезна палітра колірних рішень, що дозволить ідеально вписати конструкцію в дизайн будь-якого інтер’єру. Однак є і негативні моменти від використання натяжних стель. В першу чергу це стосується провисання, яке спостерігається після кількох років використання. Натяжна стеля досить чутлива і до серйозних коливань температури.

Але вищевказані проблеми здебільшого залежать від якості монтажу і безпосередньо самого полотна. Вибравши надійну і якісну тканину, ви практично гарантуєте собі відсутність подібних проблем. Куди більше питань викликає дірка в натяжній стелі. Такий дефект може виникнути в результаті безлічі причин.

Отвори в полотні – причини виникнення проблеми

Як говорилося вище, підвісна стеля дуже довговічна лише в разі правильної її експлуатації та догляді за нею. Найчастіше мешканці в квартирах власноруч сприяють появі дірок. Це може бути корок від шампанського, занадто активні ігри з підкиданням важких предметів, встановлення карниза і багато іншого. Природно, навіть найміцніше полотно, виконане з плівки ПВХ, не витримає прямого попадання гострого краю карниза. Тому необхідно бути максимально акуратним і обережним, щоб не стати причиною псування власного майна.

Читайте:   Види стель та матеріалів для них. Яку стелю краще зробити?

При переміщенні високих меблів та інших подібних конструкцій з’являється ризик зачепити стелю і порвати її. Всі подібні дії в приміщенні з підвісною стелею повинні виконуватися з належним рівнем уваги.
Людська помилка не є єдиною причиною виникнення отворів. Так, можна виділити кілька причин, які потрапляють під визначення гарантійного випадку:

 • Перетяжка полотна при установці
 • Неправильний розкрій матеріалу
 • Низькоякісне виготовлення шва
 • Заводський брак полотна

Перераховані випадки можуть трапитися незалежно від дій господарів, тому виконанням ремонтних робіт зобов’язана займатися саме та компанія, до послуг якої ви зверталися при встановленні. Природно, якщо термін гарантії ще не вийшов. Ремонт буде виконаний швидко і за рахунок фірми.

Усунення отворів на стелі – як відремонтувати тканину

Розглянемо найсумніший варіант, коли майстер, що монтував стелю, вже ніяких гарантійних зобов’язань перед вами не несе. В такому випадку завдання відремонтувати натяжну стелю лягає вже безпосередньо на ваші плечі. У деяких випадках подібна задача цілком під силу будь-якій людині. Успіх всього заходу залежить від багатьох факторів, в тому числі матеріалу стельового полотна, форми порізу або проколу, положення, а також, найголовніше, розмірів.

Для початку розповімо, як усуваються пошкодження тканинної основи. Ось список матеріалів і підручних пристосувань, які стануть в нагоді нам для роботи:

 • Будівельний скотч
 • Синтетичні капронові нитки кольору полотна
 • Ножиці
 • Голка
 • Спеціальний клей для підвісних стель
 • Шматочок тканини трохи більшого в порівнянні з діркою розміру
 • Малярський валик
 • Водоемульсійна фарба кольору стелі.

Процес виконання ремонтних робіт можна описати наступним алгоритмом:

 1. Обережно і дуже повільно демонтувати натяжну стелю від профілю, до якого вона кріпиться, з боку дірки.
 2. Зафіксувати отвір за допомогою скотча, щоб запобігти збільшенню розмірів порізу. Залежно від розмірів і форми дії на цій стадії можуть відрізнятися. Так, закрити дірку в натяжній стелі невеликого діаметру можна за допомогою заплатки, яку слід приклеїти з зовнішньої або внутрішньої сторони клеєм. Поріз до 2 см в довжину обережно зшивається капроновими нитками. Якщо ж розріз істотно більше і досягає 10 см і більше, то потрібна і латочка, і синтетичні нитки. Лише в цьому випадку можна розраховувати на успішний ремонт дефекту.
 3. Встановити тканинне полотно назад на профіль, до якого воно прикріплялося спочатку.
 4. Останній етап – це маскування відремонтованого отвору. Дуже складно підібрати латочку або нитки такого кольору, який ідеально б збігався з полотном. Тому рекомендується нанести фарбу за допомогою валика або пулверизатора, щоб зробити це місце менш помітним.
Читайте:   Потолок Грильято: его особенности, преимущества и дизайн

У деяких випадках ремонт пошкодженої стелі неможливий. Це в першу чергу стосується великих отворів – поріз довжиною в 30 см або більше відновленню практично не підлягає. Навіть професіонали навряд чи чимось зможуть допомогти вам в даному випадку. Як варіант – можна постаратися встановити додатковий точковий світильник, щоб приховати дірку. Хоча це не завжди зможе допомогти, оскільки окремо розташована лампочка на стелі буде псувати загальний вигляд кімнати.

Плівка з ПВХ – особливості ремонту такої стелі

Стеля з ПВХ плівки відрізняється більшою стійкістю і надійністю в порівнянні з тканинними аналогами. Однак і ремонт тут дещо складніший. Господарю квартири доведеться докласти трохи зусиль, щоб закрити дірку, а результат дійсно радував.

Знову ж таки, наведемо список інструментів, без яких ремонт стелі не вдасться:

 • Скотч, ізолююча стрічка
 • Ножиці
 • Пластикове термокільце
 • Фен – підійде як звичайний побутовий, так і будівельний
 • Декоративні інтер’єрні аплікації або кольорова плівка, що самоклеїться
 • Клей

Розташування отвору на стелі має ключове значення при визначенні методики ремонту. Для початку розглянемо ситуацію, коли отвір з’явилася не далі 15 см від стіни. Як і у випадку з тканиною, фіксуємо поріз скотчем, щоб отвір не збільшується в розмірах. Далі знімаємо плінтус, який знаходиться найближче до дірки, і акуратно дістаємо плівку з профілю. За допомогою фена розігріваємо ПВХ-полотно протягом декількох хвилин, щоб стало більш гнучким і еластичним. Акуратно розтягуємо полотно в сторону стіни, щоб заправити пошкоджену ділянку за край профілю. Встановивши плінтус, відрізаємо зайву плівку.

Ремонт натяжної стелі своїми руками методом підтягування плівки не дасть ніякого ефекту, якщо дірка з’явилася точно по шву. В такому випадку можна постаратися встановити декоративну латку або закладаємо дефект додатковою функціональною конструкцією (пожежна сигналізація, вентиляційне віконце, точковий світильник).

Читайте:   Натяжні стелі для комерційних закладів

Таким методом не вийде виправити ушкодження, розташовані далі 15 см від плінтуса, оскільки великий ризик остаточно розірвати полотно при розтягуванні. Закрити дірку в натяжній стелі, яка розташована досить далеко від стіни, можна лише одним способом. Нам будуть потрібні декоративні латки, описані вище. Або ж конструкції на зразок точкових світильників.

Сам процес особливою складністю не відрізняється, операції набагато простіше в порівнянні з розтягуванням полотна. Скріплюємо поріз за допомогою скотча або ізоляційної стрічки.

Купивши відповідну декоративну латку або самоклеючуюсь плівку кольору стелі, наносимо її на місце порізу, попередньо видаливши скотч. Потрібно притиснути до ПВХ-полотна латочку і розгладити її, проте сильно тиснути не слід, інакше можна нанести додаткові пошкодження підвісній стелі. Ось і все, стеля готова.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*