Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Дизайн спальні 12 кв. м – 5 планувань

Дизайн спальні 12 кв. м – 5 планувань

Дизайн спальні 12 кв. м

Ця стаття присвячена для власників спалень з невеликою площею. Ми взяли за зразок кімнату площею 12 квадратних метрів і створили кілька ескізних планувань. Адже найважливіше в дизайні – правильне проектування. Тільки створивши хорошу базу – з правильним розташуванням меблів і організацією кількох необхідних зон (для сну і відпочинку, зберігання речей, роботи – якщо знадобиться), можна сподіватися на якісний результат. Додавши правильний декор, ви з легкістю перетворите просто зручну для житла кімнату в затишний простір, де все гармонійно і злагоджено. Але зараз займемося все ж конструктивом.

Дизайн спальні 12 кв. м

Традиційна спальня повинна включати:

  • Двоспальне ліжко. Ширина ліжка варіюється від 160 см до 220 см і навіть більше. У випадку з маленькою кімнатою ми рекомендуємо не перевищувати розмір 180 см для матраца – цього більш, ніж достатньо для комфортного сну двох осіб, а дорогоцінні сантиметри в приміщенні можна використовувати з більшою користю.
  • Платтяна шафа. Зараз все частіше в плануванні присутні гардеробні кімнати, але якщо такої немає, в спальні обов’язково має бути місце для зберігання одягу, постільної білизни та інших речей.
  • Комод. Дуже зручний предмет меблів для зберігання дрібного одягу і нижньої білизни.
  • Тумби. Тут можна залишати на ніч мобільний телефон та інші гаджети, книги, необхідну косметику та інше.
  • Телевізор або монітор.
  • Туалетний столик.

Дизайн спальні 12 кв. м

А тепер давайте розглянемо кілька способів розміщення меблів у кімнаті площею 12 квадратних метрів. За основу братимемо приміщення різних пропорцій – так вам буде зручніше адаптувати ескізи до своєї ситуації і генерувати нові ідеї щодо правильного розташування предметів.

Описувати кожне планування ми не будемо – ілюстрації і так наочно демонструють ідею проектувальника. А от плюси і мінуси розглянемо, а також вкажемо на ті нюанси, на які слід звернути особливу увагу.

Планування №1

планування спальні 12 кв. м

Переваги: практично всі предмети в кімнаті розташовані симетрично, а це завжди вигідно виглядає.

Недоліки: порівняно невелика шафа, досить вузький прохід між ліжком і стіною з телевізором; відсутність місця для тумби або комода під телевізором.

На що звернути увагу: монітор повинен бути міцно прикріплений до стіни; найближчий до входу кут шафи при боязні ударів можна згладити полицями зі скошеним кутом або невеликим округленням; відстань від тумби до шафи повинно дозволяти безперешкодно відкривати стулку і проходити з дальнього кута самої шафи.

планування спальні 12 кв. м

Планування 2

планування спальні 12 кв. м

Переваги: симетрія; наявність безлічі ящиків і шаф для зберігання.

Недоліки: досить складна конструкція перед ліжком із шаф – в ідеалі цей простір завантажувати не рекомендується, але в даному випадку цей варіант обов’язковий, оскільки іншого місця для зберігання одягу в кімнаті просто немає.

На що звернути увагу: грамотно продумати конструкцію меблів перед ліжком; врахувати, що глибина шаф і тумби під телевізор може відрізнятися на 20 см, що дає можливість зробити центр композиції більш легким.

планування спальні 12 кв. м

Планування 3

варіант планування спальні 12 кв. м

Переваги: велика шафа, яка вигідно розташована немов у ніші; гарний вид з входу на узголів’я ліжка; після розташування шафи уздовж однієї із стін пропорції кімнати стали більш правильними і наближеними до квадрату.

Недоліки: комод (і, можливо, монітор над ним) розташований не симетрично по відношенню до ліжка.

На що звернути увагу: на відстань між тумбою та шафою (стулки краще зробити розсувними, щоб вони не вимагали додаткового простору при відкриванні); тумби і ліжко не варто купувати широкими – відстані в кімнаті невеликі, і чим скромніше будуть габарити предметів, тим просторіше буде виглядати кімната.

Читайте:   Планування будинку: стандартні розміри кімнат

варіант планування спальні 12 кв. м

Планування 4

варіант планування спальні 12 кв. м

Переваги: симетрія; окремі шафи для зберігання з кожної зі сторін; займаний тумбами простір успішно відданий під платяні шафи, а їх функцію взяла на себе полкау за узголів’ям.

Недоліки: через прагнення зберегти якомога більше місця для зберігання, майже всі меблі розташовані уздовж однієї стіни – і це створює певний дисбаланс у кімнаті.

На що звернути увагу: стіну перед ліжком варто оформити досить сміливо. Це можуть бути темні насичені кольори, складні текстури або масивний декор – в цьому випадку, саме на оформлення покладена мета врівноважити простір; з протилежного боку меблі краще залишити світлою, щоб вона виглядала не так громіздко.

варіант планування спальні 12 кв. м
варіант планування спальні 12 кв. м

Планування 5

варіант планування спальні 12 кв. м

Переваги: ліжко розташоване прямо навпроти вікна, що дуже красиво виглядає в фінальному виконанні; багато місця для зберігання одягу.

Недоліки: дещо «затиснутий» простір зліва від ліжка – там не так багато місця, тому при можливості тумба не повинна бути великою і важкою.

На що звернути увагу: якщо вікнам тут відведено таке почесне місце, варто виразно приділити особливу увагу їх оформленню – підібрати гарний текстиль та дизайнерські радіатори; подбайте також про щільні штори на підкладці, якщо яскраве світло з вікна буде вас турбувати вранці.

варіант планування спальні 12 кв. м

Звичайно ж, планування 12-ти метрової кімнати навряд чи буде ідеальним. Тут ми змушені боротися за кожен сантиметр, грамотно зважувати і приймати рішення щодо того, що все-таки більш значимо й важливо, а від чого можна й відмовитися. Ми сподіваємося, вам вдасться знайти правильне рішення для спальні, і наші планування вам у цьому допоможуть. Вам потрібно всього лише правильно проаналізувати свої потреби і переваги, і правильне рішення буде у вас в руках!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*