Головна / Вікна / Французькі вікна

Французькі вікна

Французькі вікна

Ця стаття про французькі вікна – їх історії, особливостях, позитивних і негативних сторонах французьких вікон-дверей, панорамних вікнах з розумними склом, про загартованих стеклах і про особливості опалення в приміщеннях з такими вікнами.

Історія французьких вікон

В кінці VII століття французькі архітектори стали використовувати в своїх проектах нову ідею – віконні отвори, які займали цілком всю стіну. Це рішення було актуальним для архітектури епохи Ренесансу — воно давало можливість максимально збільшити освітлення кімнат через величезні вікна.

Промені сонця через них діставали навіть до коридорів, які раніше освітлювалися штучно, з допомогою масляних світильників (в той час електрики ще не було). Вікна тоді не мали рідкісних і дуже дорогих стекол, тому перші французькі вікна скоріше можна назвати французькими дверима, тому що вони складалися з 2 зсувних стулок, які включали в себе металеву раму, облагороджену деревом. З цієї причини конструкції світлопрозорих французьких вікон – відомі в Росії під цією назвою. А от у Європі їх називають саме французькими дверима (фр. portes-fenêtres).

Французькі вікна, або по-іншому панорамні вікна, і сьогодні популярні в багатоповерхових будинках і приватних особняках Італії і Франції.

Історія французьких вікон

Особливості конструкції французьких вікон

Дерев’яні та пластикові рами для французьких вікон-дверей діляться на кілька секцій, які засклені незалежно одна від одної – це сприяє посиленню рами, що необхідно при такій великій площі скління. Виключити секційну розбивку можливо тільки у випадку, якщо рама виготовлена з алюмінієвого профілю, а склопакети зібрані із загартованого скла.

Якщо порівнювати конструкції таких вікон з традиційними віконними рамами, то потрібно відзначити відсутність імпоста – вертикальної перемички між віконними стулками. Це пов’язано з особливістю французького вікна, яке виступає одночасно і як двері, тобто його стулки при відкриванні повинні звільняти отвір. Щоб реалізувати цю умову, стулки кріплять до рами за допомогою штульпового з’єднання або встановлюють на раму, виготовлену із спеціального профілю: моно-, двох — або трехрельсового, це дає можливість під час відкриття пересувати стулки в бік.

Читайте:   Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція

Особливості конструкції французьких вікон

Як вже зазначалося, французькі вікна – це одночасно і двері, такі двері-вікна, улаштовані в великих отворах, що відокремлюють кімнату від балкона або тераси, називають «порталами» – величезна площа скління, особливо, якщо немає поділу на секції, створює панорамний вид, візуально об’єднує пейзаж за вікном, і кімнату в одне ціле.

Стулки у французьких вікнах зазвичай роблять зсувними, дещо рідше розпашними і вже зовсім рідко – як складні двері (гармошкою). Третій тип зручний лише для порталів з кімнати в теплу лоджію, так як влаштувати нормальну теплоізоляцію при наявності декількох стулок досить важко.

Характеристики французьких вікон

Максимальна природна освітленість приміщення – одне з головних достоїнств панорамних вікон. Ще одна перевага – візуальне розширення розмірів кімнати, бо стіна з прозорого скла стирає межі між кімнатою і ділянкою, яка прилягає до будинку. Наступнаперевага, якщо по той бік французького вікна розташований привабливий вигляд, наприклад, паркова композиція або гармонійний міський пейзаж. Зрозуміло, якщо вікно дивиться в «колодязь» між багатоповерховими будинками, то робити його немає ніякого сенсу.

Природно, що у французьких вікон є недоліки:

  • Велика вартість, при цьому ціна французьких вікон збільшується, якщо використовується термоотражающая плівка, подвійні склопакети і інші додаткові опції, які, в свою чергу, підвищують експлуатаційні витрати на ці вікна.
  • Чим більше число «глухих» секцій в рамі і чим вище розташований поверх, квартири з французькими вікнами, тим проблематичніше їх мити. Із-за значної площі скла, такі вікна стануть швидко забруднюватися зовні і для їх очищення, можливо, доведеться звертатися до промислових альпіністів.
  • Велика площа віконних прорізів сприяє перегріву кімнати в літній період і сильне охолодження взимку, навіть при особливій конструкції профілю рами і спеціальних склопакетах. Потрібна особлива система опалення, захист від сонячного випромінювання та примусова вентиляція.
  • Французькі вікна можуть викликати певний психологічний дискомфорт – в квартирі з високою поверховістю, навіть наявність загартованого скла, не позбавляє від порції адреналіну, якщо наблизитися впритул до прозорої стіни.
Читайте:   Ремонт і реставрація пластикового підвіконня

Характеристики французьких вікон

На завершення

У кожної стулки французького вікна – велика вага, основна частина його зосереджена в склопакеті, що складається з дуже товстого (6 мм і навіть більше) загартованого скла. Тому знадобиться досить міцна, високої якості фурнітура. Найкраще зробити стулки зсувними або зсувними зі зміщенням на роликах. Скло до 6 мм, а тим більше незагартоване, застосовувати в склопакетах французьких вікон категорично не рекомендується – в сильний вітер вони цілком можуть лопнути і вивалитися. До того ж, є небезпека, що хтось із проживаючих випаде з вікна. Тоді як загартоване скло здатне витримати значне механічне навантаження, його складно розбити навіть при бажанні.

Якщо взимку ви наблизитеся до французького вікна, то відчуєте, що порівняно із звичайною світлопрозорою конструкцією, біля нього помітно холодніше. Це можна пояснити значною площею панорамних вікон. Так як сама концепція такого вікна не дає можливості встановити поруч радіатор опалення, то вирішувати проблему тепла доведеться влаштуванням «теплої підлоги» або встановленням опалювального конвектора, вмонтованого в підлогу по всій довжині склопакета.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*