Головна / Рослини на ділянці / Осінній догляд за чорною смородиною

Осінній догляд за чорною смородиною

Осінній догляд за чорною смородиною

 

Чорна смородина вважається досить невибагливою рослиною, тому багато садівників піклуються про неї за залишковим принципом. При цьому, без належного догляду, урожай смородини рік від року починає знижуватися, після чого кущ викорчовують і на його місце садять новий. Насправді ж цей кущ цілком може рости і приносити хороший урожай аж до 15 і більше років. У нашій статті ми розповімо, як доглядати за чорною смородиною в осінній період.

Догляд за смородиною восени

Зазвичай, процес догляду за чорною смородиною в осінній час передбачає ряд робіт, які необхідно проводити саме в цей період року, а саме:

  • Обрізка.
  • Обробка пристовбурних кіл.
  • Підгодівля і підсипка.

Хоча обрізку можна проводити і на самому початку весни, але в осінній період, відразу після завершення збору врожаю, садівник, зазвичай, має час для того, щоб не кваплячись і за всіма правилами обробити зростаючі в городі багаторічні рослини. Майте на увазі, що чорна смородина починає розпускати квіткові бруньки дуже рано, після чого виконувати якісь роботи, а особливо обрізку, небажано, оскільки це може нашкодити рослині.

На відміну від інших фруктових культур, для смородини можна не застосовувати будь-які хімікати для боротьби з шкідниками. В осінній період можна обійтися «малою кров’ю» – обробивши грунт з оборотом пласта. Цей прийом сприяє відновленню структури землі, а також це відмінний профілактичний засіб для боротьби з шкідниками, які живуть у верхньому шарі грунту.

Осіння обрізка смородини

Обрізка кущів в осінній період сприяє тому, що ягоди нового врожаю будуть значно більшими. Осінню обрізку смородини проводять за допомогою гострого секатора або ж садової пилки. В першу чергу видаляються старі і гілки, які дають мало ягід, зайві корені, хворі та пошкоджені пагони, а також пагони, що ростуть всередину куща.

Читайте:   Как вырастить аквилегию на даче: способы размножения и правила посадки

Першим ділом, видаляються старі гілки, оскільки вони плодоносять тільки дрібними ягодами. Потім зрізають внутрішні гілки, які сильно загущають крону, а зламані гілки, які не дадуть навесні пагонів. В ідеалі, необхідно сформувати потужний і красивий кущ, що складається приблизно з 15 гілок.

Осіння обрізка смородини

Обробляємо пристовбурні кола

До осіннього перекопування пристовбурового простору навколо кущів чорної смородини ставляться по-різному. Прихильники класичного органічного землеробства стверджують, що перекопування може нашкодити смородині, оскільки ранить коріння, яке знаходиться поблизу поверхні . Як альтернативу вони радять мульчування, який зберігає ґрунт в районі кущів вологим і пухким.

Ті, хто вирощує садові рослини традиційним методом, наполягають на тому, що земля навколо кущів має обов’язково перекопуватися, притому з відворотом пласта. Це крім розпушування, також сприятиме знищенню шкідливих комах і відкладених ними личинок, які сховалися там, на зиму. Глибину перекопування в міжряддях рекомендують – 20 сантиметрів, на відстані до кущів приблизно 10 сантиметрів.

Підгодовуємо і підсипаємо

 

Порада

Для осінньої підгодівлі чорної смородини потрібно 100 грамів суперфосфату і 30 грамів хлористого калію з розрахунку на кожен кущ.

Азотовмісні добрива для цього періоду протипоказані, оскільки вони можуть викликати ріст пагонів, що знизить зимостійкість крони.

Що стосується внесення свіжого гною, який вводять в грунт виключно восени, то він, безумовно, корисний для кущів смородини. Правда, удобрювати ним потрібно лише коли настане стійка холодна погода і зростання нових пагонів припиниться. Тоді надлишок азоту вже не страшний для рослини в плані підготовки до зими.

За осінні і зимові місяці основні компоненти свіжого гною засвоються і навесні коріння смородини легко отримають їх з грунту. Інша справа, якщо восени і ранньою весною на ділянці зі смородиною стоїть вода. У цьому випадку використання гною – безглуздо. Поживні речовини розчиняться і підуть разом з талою водою.

Читайте:   Визначаємося з термінами посадки полуниці

Для осінньої підгодівлі чорної смородини потрібно

Разом з підгодівлею непогано зробити і підсипання ґрунту в пристовбурних колах. На один кущ, в середньому, потрібно відро тирси або торфу і склянку попередньо просіяної деревної золи (зола з кам’яного вугілля не годиться). Товщина шару грунту повинна бути 10 сантиметрів.

Як бачите, осінній догляд за грядками з чорною смородиною досить простий. Так що не пошкодуйте часу на це і натомість отримаєте хороший урожай, який не буде знижуватися з року в рік.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*