Головна / Сад та Город / Найпопулярніші сорти огірків

Найпопулярніші сорти огірків

Найпопулярніші сорти огірків

 

На сьогоднішній день селекціонери вивели таку кількість різноманітних видів огірків, що дуже легко загубитися простій людині в цьому різноманітті. Як вибрати відповідний сорт огірків? Якими критеріями краще керуватися при виборі? Які фактори слід враховувати при виборі відповідного сорту? Про це та інше й піде мова в сьогоднішній статті.

Щоб вибрати відповідний сорт огірків, слід спочатку відповісти на чотири питання:

1. Де ви будете вирощувати огірки?

Одна справа, якщо вам потрібен сорт для вирощування на грядці, але цей вид не підійде для парникового або для домашнього (певні сорти дозволяють отримати урожай, навіть вирощуючи огірки на підвіконні) вирощування. Тому краще спочатку визначитися з місцем дислокації посадок своїх огірків.

2. У який час ви хочете отримувати врожай?

В залежності від відповіді на це питання залежить, який сорт вам потрібен, ранній середній або пізній. Тут важливо враховувати не тільки бажаний час збору врожаю, але і складнощі з якими ви можете зіткнутися. Наприклад, найбільш проблемними вважаються ранні сорти, оскільки вони дуже схильні до різних хвороб.

3. Для яких цілей ви вирощуєте огірки?

Варіанти відповідей на це питання такі: для їжі, для засолу, якщо і для першого і для другого, то слід звернути увагу на універсальні сорти.

4. Як довго ви хочете збирати врожай?

Існують сорти, найчастіше це пізніші види огірків, які дозволяють збирати урожай огірків на протязі всього літа.

Від того, наскільки правильно ви виберете сорт огірків, залежить не тільки рясність врожаю, але і простота їх вирощування. Хороші сорти більш стійкі до різноманітних хвороб та шкідників.

Мурашка F1

Даний сорт підійде тим, хто планує вирощувати огірки в теплиці, головне його достоїнство — можливість самозапилюватися, що вкрай важливо в умовах закритих парників і теплиць. Також у огірків даного виду дуже висока стійкість до хвороб, які особливо небезпечні таким сортам. Найнебезпечніші захворювання яким піддаються молоді рослини: борошниста роса, несправжня борошниста роса, бактеріоз.

Як і багато інші ранні сорти, “мурашка F1” славиться своєю скоростиглістю, після посіву потрібно почекати не більше 40-45 днів. Також огірки даного сорту славляться чудовими смаковими якостями і досить значними розмірами.

Мурашка F1

Ніжинський 12

Важко знайти кращий сорт для засолу огірків, ніж “Ніжинський 12”, цей сорт вважається універсальним, його можна вирощувати як в теплицях, так і у відкритому грунті. Єдиний нюанс, який треба враховувати любителям парників — цей сорт запилюється тільки бджолами, тому час від часу потрібно провітрювати теплицю. Сорт вважається середньостиглим, плодоносить він з кінця червня до початку серпня.

Квітневий F1

Цей сорт вибирають ті, хто вважає за краще висаджувати розсаду огірків у відкритий грунт або влаштовувати міні город на балконі. Рослина даного сорту дуже компактна і морозостійка. Ще одна перевага цього виду в його смакових якостях, плоди, які досягають 25 сантиметрів у довжину дуже смачні, трохи солодкуваті. Перший урожай можна отримати через місяць-півтора після появи перших сходів.

Эрофей

Ще один приголомшливий сорт, який вдалося вивести селекціонерам -«эрофей». Він чудово підходить для вирощування у відкритому грунті, запилюється бджолами, вважається універсальним видом, а значить годиться і для засолу і для вживання в чистому вигляді. Єдиний його недолік – погана стійкість до борошнистої роси та «чорної ніжки».

Підмосковні вечори F1

Універсальний сорт огірків, який підходить для засолювання і годиться для вживання свіжими. Головна особливість цього сорту у тому, що ця рослина тіньовитривала і стійка до вірусу огіркової мозаїки, кладоспорозу і борошнистої роси. Плоди огірків сорту “Підмосковні вечори F1” невеликі, але при цьому надзвичайно смачні.

Читайте:   Як зберігати цибулю: практичні поради

Підмосковні вечори F1

Махаон F1

Даний вид прекрасно підійде тим, хто воліє вирощувати огірки не виходячи з квартири. “Махаон F1” прекрасно плодоносить, його огірки відрізняються прекрасним смаком, невеликими формами і універсальними якостями, які дозволяють, як консервувати їх, так і подавати свіжими до столу. Ще однією незаперечною перевагою цього сорту є його чудова стійкість до різних хвороб.

Балконний F1

Вже тільки по одній назві зрозуміло, де саме краще всього вирощувати даний сорт. Кущі цього виду невеликі, але при цьому цвітіння завжди рясне, при правильному догляді, цей сорт дозволяє зібрати хороший урожай в домашніх умовах.

Балконний F1Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*