Головна / Будівлі на ділянці / Дитячий майданчик на дачі своїми руками – інструкція по будівництву

Дитячий майданчик на дачі своїми руками – інструкція по будівництву

Якщо вам хтось скаже, що це справа не першої необхідності – влаштовувати своєрідне «дитяче містечко» на дачній ділянці, особливо при досить скромних розмірах типових наділів землі близько 5 – 6 соток, то запропонуйте цій людині відповісти на просте питання – чим зайняти дітей, коли сім’я приїжджає на дачу? Причому не загальними фразами, а зрозуміло і конкретно.

Це з боку багатьом здається, що проблема організації дозвілля дітлахів ніяких труднощів не представляє. Але для сімей з дітьми, особливо маленькими, вона існує, і її доводиться вирішувати.

Один з варіантів – облаштувати на ділянці спеціальний майданчик, де малеча могла б возитися протягом дня, не відволікаючи батьків від їх насущних справ і не просячи скоріше повернутися додому, до улюблених іграшок. Якщо все добре продумати, то виявляється, що зробити це не так вже й складно.

Можна зустріти рекомендації з організації дозвілля на дачі для всіх вікових категорій дітей. Але найбільшої уваги потребують діти до 5 років. Більш дорослих все-таки поступово слід залучати до дачних робіт, а у вільний час вони вже й самі в змозі вирішити, чим їм зайнятися.

У даній статті не буде конкретних порад, як саме все влаштувати, з докладними схемами або кресленнями. Для вмілого господаря досить лише натяку, а решту він зрозуміє і сам. Тим більше що всі ділянки абсолютно індивідуальні, враховуючи і габарити, і конфігурацію, і особливості планування території. Підвести до спільного знаменника просто не вийде.

Дитячий майданчик на дачі своїми руками

Що врахувати

Габарити дачної ділянки і можливості по виділенню вільної площі. Тут практично 2 основних варіанта – або облаштувати окремий куточок саме для дітей (для малюків – мінімум 8 м2), або дещо змінити планування території.

Читайте:   Басейни — різновиди та особливості

Як приклад – розширити доріжки (щоб діти могли побігати або покатати м’яч або машинку), організувати пару-трійку «п’ятачків», між якими діти зможуть переміщатися. Справа в тому, що у віці 3 – 5 років навряд чи вийде надовго привернути їх увагу саме до одного місця – їм просто необхідна постійна зміна обстановки.

Вік дітей. Майданчик для дошкільнят розумніше розташовувати в безпосередній близькості від дачного будиночка. Все-таки ця категорія дітей все ще потребує постійного нагляду.

Розташування на території. Хоча б половина майданчика протягом дня повинна бути затінена. Якщо її організувати на відкритому просторі, то в жарку погоду малюк там надовго не затримається. Але якщо немає іншого варіанту, то потрібно продумати питання штучного захисту від сонячних променів (легкий навіс, тент).

Дитячий майданчик на дачі своїми рукамиЯкщо діти ще недостатньо підросли, то не варто влаштовувати для них якісь складні споруди. Приміром, гойдалку чи карусель. Вони будуть тільки заважати самим дорослим, так як самостійно дітлахи скористатися такими атракціонами ще не зможуть. Тому доведеться батькам замість грядок займатися дозвіллям дітей, а значить, втрачається весь сенс влаштування дитячого майданчика. Розважити малюків таким способом можна і без виїзду за місто – в будь-якому міському дворі подібних конструкцій більш ніж достатньо.

Огорожа майданчика. Найкращий варіант – жива огорожа навколо дитячої зони. Дитині доведеться не тільки постійно стикатися з зеленими насадженнями – він почне отримувати первинні навички догляду за рослинами, відчує ступінь відповідальності за стан справ на «своїй» території.

Виходить, що саме таке дизайнерське рішення принесе додаткову користь. Але ось висота такої огорожі повинна бути невеликою (до 0,8 – 1 м), інакше діти «випадуть» з поля зору.

Інтереси дитини. Якщо майданчик не викличе у нього ніякого інтересу, то немає сенсу і в її обладнанні.

Читайте:   Какой материал выбрать для строительства дачного дома: виды и характеристики

Необхідність в «особистому просторі». Нехай це буде і не дерев’яний будиночок, а простий курінь. Але в поданні малюка, це ЙОГО будинок, з усіма своїми дитячими секретами, з відчуттям повної захищеності, безпеки, комфорту. А вже як його облаштувати всередині, малюк обов’язково придумає сам.

Протяги. Якщо в цьому місці періодично «гуляє» вітер, то майданчик вимагає суцільної огорожі хоча б з 2-х сторін. Наприклад, листами стільникового полікарбонату.

Стан грунту. Доцільно зняти верхній шар, видалити залишки корінців і засипати майданчик річковим піском. У цьому випадку ризик травматизму зведеться до мінімуму. Якщо дозволяють матеріальні можливості, тобто більш гігієнічний варіант – наливна підлога на основі гумової крихти або м’яке рулонне покриття.

Кольорове оформлення. Велика кількість яскравого розфарбування завжди привертає увагу, причому не тільки дітей. Тому, оформляючи дитячу площадку, цей фактор не слід упускати з виду.

Дитячий майданчик на дачі своїми руками

Мінімальний набір обладнання

  • Невеликий будиночок.
  • Пісочниця.
  • Лавочка.
  • При можливості – маленький надувний басейн.

Заходи безпеки

Якщо вирішується питання з живоплотом, то висаджувати «колючі» рослини не рекомендується (наприклад, шипшина, троянда, барбарис і подібні). Це ж стосується і отруйних представників флори – рокитник, дурман, рицина, бересклет і ряд інших. Для наших кліматичних умов можна порекомендувати сіру спірею, чагарниковий перстач, іпомею або інші в’юнкові (з «багаторічників»), спорудивши для них дротяні каркаси на зразок невисоких арок.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*