Головна / Побутова техніка для дому / Як вибрати відмінний відпарювач для одягу – поради для розумної господині

Як вибрати відмінний відпарювач для одягу – поради для розумної господині

Перш ніж розбиратися з питанням вибору, слід зрозуміти, а навіщо він взагалі потрібен в будинку, відпарювач для одягу? Адже є ж така сервісна служба, як хімчистка, у якої є спеціальне обладнання, що дозволяє привести в належний вигляд будь-яку річ. Не знаючи, які можливості є у відпарювача, немає сенсу починати розмову про критерії вибору виробу.

Особливості відпарювачів

  • Можливість якісно вирівняти будь-яку річ, незалежно від її розмірів. Часто господині стикаються з проблемою прасування масивних і важких виробів з різних, іноді досить щільних, тканин. Немає сенсу пояснювати, скільки часу і зусиль вимагає робота, наприклад, з верхнім одягом або широкими портьєрами. Традиційна прасувальна дошка в таких випадках допомагає мало, так як вона призначена для роботи з порівняно невеликими виробами. За допомогою відпарювача можна обробити річ прямо на місці, не знімаючи її з плічок або гардини. Зручність та економія часу!
  • Виключений термічний вплив на тканину (особливо це стосується синтетики, яка з-за «перепалу» часто приходить в непридатність), так як безпосереднього зіткнення гарячої робочої частини праски з нею немає. Обробка виробу проводиться “безконтактним методом”.
  • За допомогою відпарювача можна розгладити будь-яку, навіть саму «важку» складку, так як тканина, незалежно від її виду, попередньо, за допомогою пари, «розм’якшується». Виходить, що даний виріб легко вирішує одне з найболючіших і трудомістких для господині питань.
  • Ворсисті тканини не втрачають свого вигляду після такої обробки, навпаки, вони тільки стають свіжішими, в той час як традиційна праска ворс приминає, що не додає речі привабливості.
  • Хутряні вироби додатково очищуються від мікроскопічних частинок бруду, які завжди присутні на ворсинках як результат осідання пилу. Праска такого ефекту дати не може.
  • Особливу складність викликає прасування одягу, на якій є різні декоративні елементи (намистини, стрази, паєтки тощо). Грубий вплив праски призводить до їх пошкодження. Відпарювач ж їм не страшний. Те ж стосується і речей, які мають різні вставки, наприклад, шкіри, пластику або іншого виду тканини.
  • Відпарювач призводить будь-яку річ в первинний вигляд. З його допомогою можна позбутися від бульбашок на «колінах» і «ліктях» виробів, так як пара відновлює структуру матеріалу.
Читайте:   Як правильно вибрати мікрохвильову піч для дому - поради фахівця

Як вибрати відпарювач для одягу

А якщо врахувати, що не доведеться витрачати час на похід в хімчистку та очікування виконання замовлення, то посилено рекламувати відпарювач просто немає сенсу – будь-яка жінка вже все зрозуміла. Залишається відповісти на питання – на що звернути увагу при покупці?

Критерії вибору

Призначення

Всі подібні прилади підрозділяються на побутові і професійні. Останні відрізняються більшою міцністю, так як розраховані на інтенсивну експлуатацію і мінімум акуратності з боку співробітників тих же хімчисток. Для дому доцільніше купувати вироби для побутового застосування. Вони більш компактні, та й коштують дещо дешевше. Хоча чіткого розмежування між цими «класами» немає – призначення визначається можливостями відпарювачів і наявністю певних функцій.

Як вибрати відпарювач для одягу

Потужність

Це не зовсім вірно, так як в першу чергу потрібно визначити, чи достатня буде кількість пара? Але ці показники взаємопов’язані, тому фахівці рекомендують для якісної обробки речей купувати моделі від 1,5 кВт. Це гарантує мінімум краплин, яке для деяких тканин небажано.

Не слід вірити продавцю на слово. Якщо товар якісний, то він не буде заперечувати проти його перевірки на працездатність прямо в магазині. Можна буде відразу зрозуміти, чи відповідає дана модель побажанням господині.

Місткість ємності для води

Від цього залежить час безперервного функціонування приладу. Бойлер на 200 мл забезпечить працездатність відпарювача протягом 6 – 8 хв (залежить від моделі), 3-літровий – на кілька годин. Тому потрібно керуватися тим, який обсяг роботи доведеться виконувати, щоб не витрачати час на «дозаправку».

Оптимальним варіантом вважається бойлер в 1,5 л – він забезпечить безперервність у межах 1 години. Цього достатньо, так як господиня, зробивши перерву на відпочинок, зможе долити води.

Конструктивне виконання

Ручні моделі підходять для декількох дрібних речей або однієї масивної. Розмір бойлера не дозволяє провести безперервну обробку великих обсягів – доведеться часто робити перерви.

Читайте:   Что дает установка систем видеонаблюдения в частном доме? Достоинства и недостатки разных видов

Враховуючи компактність таких приладів (бачок поєднаний з ручкою), вони зручні в дорозі, відрядженні, на відпочинку і так далі. Загалом для оперативного прасування, «на ходу».

В домашніх умовах більш доцільні вертикальні моделі . В комплект входять сам бойлер, різні насадки і з’єднувальний шланг (для подачі пари).

Кількість режимів

Як правило, більшість недорогих приладів має тільки 1 режим роботи. Хоча якість обробки в окремих випадках буде значно нижче, так як господині доводиться прасувати речі з різних тканин. Має сенс заплатити більше, але купити «універсальний» відпарювач, який дозволяє вибирати оптимальний режим (можливість перемикання).

Додаткові функції

Як уже зазначалося, їх набір залежить від конкретної моделі. Наприклад, подача пари під тиском. Це дає можливість провести «вологу» прибирання. Є спеціальні насадки, що дозволяють обробити важкодоступні місця.

Гарантія та технічна підтримка

Серйозний Виробник упевнений в надійності своїх виробів, тому на прилади з гарантійним терміном в 1 рік краще не звертати уваги.

Крім того, купуючи будь-яку техніку, потрібно передбачити найгірше, чим і як її ремонтувати? Ось про це і варто запитати Продавця – є в продажу запасні частини, де знаходиться служба сервісу (акредитована)?

Асортимент відпарювачів, як і Виробників, досить великий.

Корисні поради

  • Будь-який пристрій, що використовує при роботі воду, піддається такому «недугу», як утворення накипу на внутрішніх стінках трубопроводів, ємностей, особливо якщо проводиться нагрів рідини. Щоб продовжити безремонтний термін використання відпарювача (з урахуванням якості водопостачання), доцільно купувати для нього спеціально підготовлену воду. Коштує вона недорого.
  • При виборі приладу потрібно визначитися з тим, що від нього потрібно отримати. Виробники постачають відпарювачі різноманітними додатковими функціями, за які потрібно, природно, платити. Всі вони будуть затребувані на практиці? Наприклад, зволоження повітря у приміщенні. Чи це Не є дублюванням якого-небудь іншого наявного в будинку виробу? А з яким одягом доводиться мати справу? Якщо в родині звикли в основному носити джинси і светри, то немає сенсу купувати дорогу модель складною для прасування.


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*