Головна / Вікна / Як відкрити замок міжкімнатних дверей без ключа

Як відкрити замок міжкімнатних дверей без ключа

Відкрити міжкімнатні двері без ключа можна, якщо правильно встановити причину ситуації, що склалася. Від цього буде залежати, наскільки швидко і акуратно пройде виконання процедури.

Як відкрити ручку міжкімнатних дверей без ключа відмичкою

Як відкрити замок міжкімнатних дверей без ключа

Щоб відкрити замок випадково зачинених дверей, не варто поспішати її вибивати. Часто ключ може замінити відмичка або інше пристосування. Більшість міжкімнатних полотен господарі квартири оснащують дешевими китайськими замками, що не відрізняються складним захистом від злому. Щоб відкрити двері без застосування грубої сили, можна спробувати наступні варіанти:

 • В закритому стані двері з дешевим замком рідко щільно прилягає до рами. Стулку можна спробувати відкрити частими посмикуваннями за ручку. Розбовтування дверей іноді допомагає зрушити ригель замка.
 • Однакові замки відмикаються схожими ключами. У них одна і та ж форма поглиблень, тільки різне розташування зубчиків. Якщо є інший ключ, що входить всередину личинки, його вставляють до упору, намагаються провернути. Під час провертання ключ потроху рухають на себе і назад вперед. Пощастить, коли зубчики потраплять на пружні штифти і притиснуть їх до необхідної глибини.
 • Дешеві китайські замки часто відкриваються манікюрною пилкою, тонкою спицею, канцелярською скріпкою. Пристосування вставляють всередину личинки, намагаються її провернути, натискаючи по черзі штифти.
 • Коли без рідного ключа ніяк не вдається відкрити міжкімнатні двері, вдаються до радикального, але нешкідливого методом. У дешевих замків зазвичай зверху на декоративних накладках, рукоятках видно кріпильні гвинти. Їх треба відкрутити, зняти, щоб отримати доступ до механізму. Далі, діють за обставинами. Якщо механізм зрушити не вийде, розсвердлюють циліндр. Потім його змінюють на новий елемент. Запасні циліндри з ключами продаються в магазинах. Треба тільки правильно підібрати за розміром.
Читайте:   Французькі вікна

Міжкімнатні стулку часто замість замка оснащують однією засувкою. Запірним елементом виступає язичок, який притискається пружиною. Його роботою керують рукоятки. Коли пружина лопається, язичок залишається в положенні “закрито”. Провертання рукояток не дає позитивного результату. Зрушити язичок допоможуть тонкі металеві предмети. Підійде манікюрна пилка, ніж, металева лінійка. Якщо щілина велика, може влізти викрутка з прямим жалом.

Відповідний по товщині інструмент поміщають в щілину між полотном і рамкою. Якщо людина стоїть з того боку міжкімнатних дверей, де є скіс язичка, то на нього зручніше натискати збоку. Коли не пощастило, і скіс залишився на звороті полотна, інструмент зручніше встановлювати вертикально, щоб натискати верх язичка. Запірний елемент намагаються заштовхнути назад всередину корпусу засувки. Під час процедури провертають дверну рукоятку.

Клавішний замок міжкімнатних дверей має блокування. Спрацьовує воно після натискання кнопки. Однак іноді буває самостійне спрацьовування механізму. Відкрити замок допоможе незвичайний ключ у вигляді шила або тонкої металевої спиці. Якісні пристрої клавішного типу мають страхувальний отвір. Розташований він внизу на зовнішній частині рукоятки. Всередину отвору вставляють шило, злегка натискають, механізм відкривається.

Існують замки, рукоятки яких мають фіксатори, що перешкоджають відкриттю стулки зовні. Їх зазвичай ставлять на двері санвузла. Якщо такий замок мимовільно закрився, відкрити його іноді допомагають різкі провертання рукоятки в різні сторони.

Як відкрити міжкімнатні двері без ключа із застосуванням сили

Як відкрити замок міжкімнатних дверей без ключа

Радикальні методи часто закінчуються дорогим ремонтом. Якщо не вийшло виконати відкриття дверей без ключа дбайливим способом, застосовують грубу силу:

 • З усіх радикальних методів самим дбайливим варіантом вважається зняття стулки з петель. Однак процес вдасться, якщо людина знаходиться всередині кімнати. Тут до фурнітури відкритий доступ. Другою умовою є наявність широкої щілини між полотном і рамою. Третя умова-на міжкімнатних дверях стоять звичайні петлі. Фурнітура зазвичай має декоративні заглушки. Після їх зняття вибивають штирі петель. Двері легко виймаються з рами.
 • Якщо петлі нерозбірні, але вони виступають за межі міжкімнатного дверного блоку, то їх акуратно зрізують болгаркою. Фурнітуру доведеться замінити.
 • Приховані петлі розібрати або спиляти неможливо. Щоб відкрити міжкімнатні двері без ключа, доведеться розбиратися з замком. Якщо в щілині є видимість засувки, її зрізають болгаркою. Стулку і дверний косяк закривають від іскор.
 • Віджати двері від косяка можна монтуванням. Зі збільшенням щілини язичок засувки вискочить з гнізда відповідної планки. Однак великі зусилля приведуть до деформації рами, часткового пошкодження полотна.
 • Щоб міжкімнатні двері не постраждали, простіше спробувати висвердлити замок. Першим ділом розсвердлюють личинку, намагаються дістатися до механізму. Можливо, доведеться висвердлювати доступні кріпильні елементи, щоб замок випав при натисканні дверей.
 • До останнього радикального методу вдаються, коли всі зусилля не увінчалися успіхом. Міжкімнатні двері просто вибивають з рами. Однак процес принесе багато проблем, якщо стулка з масиву. Дерев’яне полотно, особливо дубове, вибити складно.
Читайте:   Выбор вертикальных жалюзи: какие варианты в приоритете?

Поради та рекомендації

Як відкрити замок міжкімнатних дверей без ключа

Дати точну пораду або рекомендацію по відкриттю замка неможливо, так як вибір способу залежить від багатьох факторів. В першу чергу потрібно вивчити запірний пристрій, знайти його слабкі місця.

Великий відсоток успіху залежить від правильно встановленої причини фіксації полотна. Найчастішою проблемою буває:

 • зачинення дверей зі зламаною ручкою;
 • зсув або заклинювання сувальди;
 • вихід з ладу пружини, що притискає язичок клямки;
 • відкрити замок неможливо через ключ, що залишився в личинці зі зворотного боку дверей;
 • всередині личинки замку залишилася частина відламаного ключа;
 • вийшов з ладу механізм замка.

Вибір відповідного методу залежить від того, з якого боку дверей залишилася людина. По ситуації дивляться, чи є доступ до фурнітури, інструменту. Якщо ситуація безвихідна, то єдиним рішенням буде тільки вибивання стулки.

Важливим фактором є ліміт часу. Коли поспішати нікуди, можна пошукати щадні варіанти виходу з ситуації, що склалася. В разі надзвичайної ситуації діють тільки заради швидкого досягнення результату.

На відео кілька способів відкриття дверей без ключа:


Відкрити міжкімнатні двері без ключа можна з мінімальними пошкодженнями, якщо правильно підібрати спосіб. Щоб рідше потрапляти в неприємні ситуації, треба купувати якісну фурнітуру, завжди мати під рукою дублікати ключів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*