Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Які бувають види будівельних підйомників

Які бувають види будівельних підйомників

Ще не так давно при здійсненні висотних робіт використовувалися громіздкі і вельми незручні стаціонарні конструкції. Щоб зібрати і розібрати ті ж будівельні конструкції, доводилося витрачати кілька робочих днів.

Все змінилося з тих пір, коли з’явилися підйомники, що представляють собою спеціальні механізми, які дозволяють безпечно піднімати людей та будівельне обладнання на велику висоту. На сьогоднішній час існують різні види будівельних підйомників. Деякі з них призначені для виконання зовнішніх робіт, а деякі, мобільні підйомники, можна з успіхом використовувати і всередині приміщення.

Гідравлічні і пневматичні, керовані і самохідні, гусеничні і колісні, колінчаті, і ось такі ножичні підйомники – всі вони відрізняються комплектацією, принципом роботи і сферою використання. Про те, які різновиди будівельних підйомників існують на сьогоднішній час, якраз і піде мова в даній статті.

Види будівельних підйомників

Сучасний ринок пропонує велику різноманітність будівельних підйомників. Всі вони відрізняються не тільки ціною, але і характеристиками, які багато в чому визначають сферу їх використання.

Так, наприклад, найпоширеніші види підйомників класифікуються на:

  • Колінчаті і ножичні підйомники;
  • Керовані і самохідні механізми;
  • Пневматичні та гідравлічні;
  • Гусеничні та колісні;
  • Бензинові, дизельні та електричні.

Ножичні підйомники

Даний вид будівельних підйомників отримав чималу популярність через свої компактні розміри і універсальність. Володіючи досить великою вантажопідйомністю (до 5 тонн) ножичний підйомник здатний впоратися з великою висотою підйому. Платформа ножичних підйомників пересувається строго по вертикалі, опускаючись і піднімаючись системою перехресних важелів.

Які бувають види будівельних підйомників

Ножиці будівельні підйомники, можливо, використовувати як зовні об’єкта, так і всередині нього. Даний вид підйомного обладнання буває несамохідним і самохідним, оснащеним бензиновим, дизельним і електродвигуном. Завдяки наявності просторого робочого майданчика, маневреності і великої потужності, ножичні підйомники здатні впоратися з більшістю поставлених завдань з підйому обладнання на велику висоту.

Читайте:   Стабілізатори напруги для будинку - вибір, розрахунок потужності, виробники

Колінчаті підйомники

Такі будівельні підйомники оснащені невеликою робочою платформою, як правило, одномісною, яка закріплена на спеціальній стрілі. Рух стріли підйомника може відбуватися і по вертикалі, і по діагоналі. Внаслідок цього даний вид будівельних підйомників отримав найбільше застосування при монтажі і підключенні ліній електропередач.

Які бувають види будівельних підйомників

Колінчасті підйомники здатні забезпечити безпечний підйом на висоту понад 40 метрів, а завдяки невеликим габаритам, такі підйомники дуже маневрені. Рух механізмів в колінчатих підіймачах здійснюється за рахунок встановленого в них дизельного або бензинового двигуна.

Щоглові підйомники

Є ще одним різновидом будівельних підйомників. Конструкція щоглових підйомників складається з кількох жорстко закріплених форм, які піднімають і опускають по вертикалі кабіну. Залежно від призначення, розрізняються вантажні та вантажопасажирські щоглові підйомники, призначені для підйому людей на певну висоту.

Які бувають види будівельних підйомників

Даний вид будівельного підйомника, перш за все, отримав найбільше застосування в будівництві, для транспортування вантажів і людей на висоту до півсотні метрів. Без використання щоглових підйомників не було б можливим виконання багатьох будівельно-монтажних і оздоблювальних робіт.

Фасадні підйомники і люльки

Найпростіший тип будівельних підйомників – фасадні люльки. Здійснення підйому платформи на висоту, в даному випадку, відбувається за допомогою системи тросів, рух яких, нерідко проводиться вручну.

Які бувають види будівельних підйомників

Тросові підйомні механізми приваблюють своєю доступністю і дешевизною, невеликими розмірами і малою вагою. Однак такий тип підйомного обладнання не завжди безпечний, та й не здатен впоратися він з великими висотами, і таким же обсягом будівельних робіт.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*