Головна / Двері / Як встановити двері у ванну своїми руками швидко і якісно

Як встановити двері у ванну своїми руками швидко і якісно

Монтування двері у ванну кімнату зазвичай проводиться після обробки самого приміщення. Установка нового елемента дозволяє домогтися поліпшення дизайну, захистити кімнату від протягів. Тому до цього питання потрібно підходити з особливою відповідальністю.

Для проведення робіт необхідно придбати саме дверне полотно, фурнітуру, дверну коробку. Останній компонент може продаватися як в зібраному вигляді, так і бути розбірним. Тому тривалість проведення робіт може бути більшою, ніж спочатку розраховував виконавець. Додатково для якісної установки потрібні шуруповерт і дриль. Вони призначені для фіксації коробки і заготівлі отворів під дверну фурнітуру.

Як встановити двері у ванну

Підготовка отвору і монтаж коробки: як провести роботу без помилок?

Якщо виконавцеві потрібна збірка коробки, то її можна провести згідно інструкції або, покладаючись на власні сили: проблем або помилок в даному етапі неможливо зробити. Потрібно лише акуратно провести з’єднання елементів і переконатися в міцності зібраної конструкції. Купівля розбірного комплекту коробки є переважним при необхідності її доопрацювання під нестандартний отвір (зменшення довжини або ширини). В інших випадках купувати виріб, потрібно виходячи з власних уподобань.

Як встановити двері у ванну

Перед монтажем коробки потрібно провести підготовку отвору. Це необхідно для коректної установки елемента.

Здійснюється робота по наступній інструкції:

 1. поверхні очищаються від старої коробки (якщо вона ще залишалася);
 2. видаляються всі кріплення, а отвори під них бажано замазати, щоб виключити утворення завоздушенностей;
 3. відновлюється поріжок, якщо він раніше був пошкоджений (при обробці ванної кімнати плиткою, рекомендується і сам поріг покрити кахлем, бажано не слизьким);
 4. готуються отвори під нові дюбеля, якими буде фіксуватися коробка (встановлювати її потрібно надійно);
 5. перевіряється відповідність коробки отвору (вона повинна трохи менше і легко входити у відведений простір), на ній ставляться відмітки під кріплення;
 6. підганяються клини, перевіряється розташування коробки за допомогою рівня: перекоси можуть призвести до перевантаження конструкції і швидкої поломки дверей, її недостатньо щільному примиканню;
 7. саморізами елемент монтується на законне місце;
 8. отримані проміжки задуваються будівельною піною.
Читайте:   Межкомнатные двери: дизайн, материалы изготовления и роль в интерьере

Важливо при виконанні роботи не перестаратися і не змістити коробку під час закріплення. Інакше проблеми з дверима будуть гарантовані. Ще щоб зрозуміти, як встановити двері у ванну своїми руками без похибок, потрібно враховувати акуратність задування піною. Її потрібно розподіляти невеликим шаром і рівномірно.

Зробити кріплення непомітними допоможуть підвіси для гіпсокартону. Вони монтуються з зовнішньої сторони коробки.

Покрокова інструкція по монтажу двері у ванну

Як тільки коробка встановлена, і виконавець готовий переходити до безпосереднього монтування полотна, слід підготувати його до установки.

Для цього потрібно виконати наступну роботу:

 • На двері позначаються місця під установку петель. Їх потрібно розташовувати на однаковій відстані, як від низу, так і від верху. Це дозволить коректно розподілити вагу полотна і уникнути його “просідання”.
 • На зазначених ділянках з допомогою стамески заготовляються незначні поглиблення. Вони потрібні для щільного прилягання петель до торцевої частини і забезпечують відсутність великих зазорів. Виступаючі петлі можуть утруднити закривання дверей.
 • На відповідних місцях на коробці проводиться підготовка місць під петлі, а також отвори під металеві язички.
 • Петлі прикручуються до підготовлених ділянках коробки і двері. Далі слід просто надіти двері на штирі.
 • Якщо виконавець бажає приховати з’єднання і зробити перехід від коридору до ванної привабливим, потрібно монтувати наличники. Вони акуратно кріпляться за допомогою маленьких, ледве помітних цвяхів.

Після завершення монтажу виконавцю залишиться тільки оцінити якість роботи і перевірити наскільки добре “ходить” двері. Додатково потрібно переконатися в її щільності примикання до коробки: наявність зазорів неприпустимо. Вони приведуть до недостатньо комфортного проведення гігієнічних процедур з-за протягу в приміщенні.

Особливі вимоги до дверей

Зрозуміти, як акуратно встановити нові двері у ванну своїми руками, нескладно навіть любителю. Проста інструкція дозволить дізнатися про всі нюанси роботи і правильно підготуватися до її проведення. Але важливим етапом стане і покупка якісної двері. При її виборі потрібно враховувати особливості впливу вологи, стилістичні вимоги та інші побажанням домочадців (наприклад, із засувкою, замком).

Купувати двері краще відразу з замком. Це виключить необхідність його самостійного монтування.

Звичайні ПВХ вироби зможуть довго прослужити власникам, якщо в кімнаті підготовлена хороша вентиляція, здатна швидко і якісно видаляти пар. В іншому випадку, модель прослужить недовго, а з часом може отримати непривабливий вигляд. Дерев’яні двері занадто важкі, їх досить важко монтувати самому. Шпонові двері, вкриті якісним лаком, по тривалості служби можуть прирівнюватися до ПВХ аналогам.

Читайте:   Як розібрати та зібрати дверну ручку міжкімнатних дверей своїми руками

Як встановити двері у ванну

Останньою вимогою повинен стати дизайн. Підбирати двері виходячи з її оформлення – неприпустимо, якщо за якістю вона для установки в ванну не підходить. Тому проводити покупку краще в спеціалізованих магазинах: можна розглядати тільки вироби, стійкі до підвищеної вологи і розраховані на установку в ванній.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*