Головна / Стіни / Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній і методи як зробити це ефективніше

Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній і методи як зробити це ефективніше

Часи йдуть, відповідно оздоблення сан кабін кардинально змінилася. Прийнята практика тих часів, що полягає в обробці стіни шпаклівкою і подальше її фарбування, вже віджила себе. Для проведення ремонту у ванній, нам у будь-якому випадку, потрібно знімати це старе покриття.

На фарбованих стінах неможливо якісно покласти плитку і така поверхня дуже ненадійна по міцності. Найчастіше старе покриття не раз перефарбовувалося. На ньому існують місця відшаровування фарби від поверхні, вона не гармонійно і не гарно вписується під нове сантехнічне обладнання.

Як швидко зняти стару фарбу зі стіни у ванній? Виявляється, це не таке вже й просте завдання, як може здатися на перший погляд. Кмітливі будівельники давно підібрали ряд дієвих методів для цієї роботи.

Зняття фарби без застосування хімічних засобів

 • Знімаємо фарбу за допомогою молотка.

Перше і найпростіше це озброїться молотком і зубилом, і сантиметр за сантиметром відбивати стару фарбу. Такий підхід до цієї проблеми має свої переваги і недоліки. Головна перевага такого методу отримання якісно отчищеної поверхні без зайвого пилу і відходів.

На перший погляд таке, «правильне рішення» при спробі випробувати на практиці наштовхується на численні ускладнення.

 1. По-перше, не кожна людина фізично зможе протягом значного часу довбати молотком по стіні.
 2. По-друге, настільки тривалий шум, видаваний вами, не принесе популярності серед сусідів.
 3. По-третє, час, проведений за цим заняттям, можна було б використовувати і в інших більш корисних цілях, а часу на відбиття великої кімнати у вас піде сила-силенна.
Читайте:   Ошибки кладки стен из керамоблоков, влияющие на качество конструкции

Такий спосіб зняття лакофарбового покриття краще всього підійде для відбиття фарби у важкодоступних місцях, в кутках кімнати, в місцях, де є ймовірність щось пошкодити.

Для зняття фарби у ванній цим методом вам знадобиться молоток і набір різних зубил. Підібрати їх можна практично в кожному будівельному магазині.

Потрібно враховувати, що зубило поступово буде затупляться і вам потрібно їх декілька (від двох і більше) штук.

 • Зняття фарби за допомогою перфоратора і болгарки.

Існує і більш ефективний спосіб вирішення проблеми як зняти фарбу зі стіни у ванній – використання болгарки і перфоратора. Це найбільш швидкий і надійний спосіб досягнення мети.

Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній

На дриль або болгарку насаджується кордщітка і поздовжніми поступальними рухами знімається покриття з цілого сантехнічного приміщення буквально за пару годин.

До переваг такого методу можна віднести:

 1. швидкість, з якої виконується робота;
 2. незначні фізичні зусилля, в разі наявності навичок роботи з обладнанням.

До недоліків віднесемо:

 1. неймовірний шум, видаваний обладнанням при роботі;
 2. залишаються неочищені місця на важкодоступних ділянках;
 3. велика кількість пилу;
 4. використання електроенергії і змінних щіток.

На практиці при використанні цього способу видалення фарби вимагається дотримання норм безпеки. З-за великої кількості пилу треба користуватися респіратором або протигазом. Потрібно також ретельно закривати приміщення, щоб не допустити поширення цього пилу по квартирі, користуватися спецодягом та головним убором, робити невеликі перерви, щоб пил могла осідати на підлогу.

Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній

Це самий дієвий метод видалення лакофарбового покриття, він допоможе і в тих випадках, коли фарба була нанесена на грунтовку по бетону.

 • Зняття фарби за допомогою будівельного фена.

Знімати старе лакофарбове покриття можна також за допомогою будівельного фена. Такий підхід використовувати на великій площі недоцільно, а іноді і неможливо. Якщо фарба добре вбереться в поверхню стіни, її нагрів може привести не до її відшарування, а до зворотного процесу. Вона може просто «прикипіти» до бетону намертво.

Читайте:   Утеплення міжпанельних швів герметиком

Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній

Але з допомогою фена або іншого нагрівального елемента прекрасно працювати в тих ділянках, де неможливо дістати щіткою або не можна вдаряти по поверхні. В цих ділянках прогріта феном фарба акуратно зчищається шпателем.

Зняття фарби зі стін за допомогою хімічних реактивів

Різноманітні хімічні речовини для змивання лакофарбового покриття зараз доступні в багатьох місцях, які займаються продажем промислової хімії. Для цих цілей використовують всілякі змивки і знищувачі.

Головний недолік таких бачків полягає в тому, що вони здебільшого діють на порошкові види фарб. Для змивки масляної фарби часто не підходять. Є ще один недолік при їх практичному використанні – багатошарові товсті шари фарби, з використанням грунтовки, змивка може просто не розчинити.

Застосування подібних змивів відбувається наступним чином. Суміш наноситься на поверхню та згідно інструкції через певний час шар віддаляється шпателем. Для видалення шару також можна використовувати щітки з металевим ворсом. На гладкій поверхні змивки обіцяють повне видалення фарби, хоча на практиці таке відбувається лише з покриттям порошкового типу.

Як зняти стару фарбу зі стіни у ванній

При роботі з хімічними засобами для видалення лакофарбового покриття, потрібно пам’ятати:

 1. Роботу потрібно проводити в гумових рукавичках. При попаданні хімічних складів на незахищену частину тіла потрібно змити її великою кількістю води.
 2. При промазуванні стіни не можна закриватися в приміщенні. Потрібна постійна вентиляція кімнати. Так як рідина має дуже різкий запах, після нанесення її на поверхню треба вийти з кімнати на час, вказаний в інструкції.
 3. Обов’язково ретельно закривайте кришку на банці з реактивом.

Кілька цікавих методів зняття водоемульсійної (водостійкої масляної) фарби

При використанні хімічних засобів, для видалення старого лакофарбового покриття, виникає безліч проблем з водоемульсійною фарбою. Рідко вдається знайти такий засіб, який здатний розм’якшити товстий шар цього покриття.

Читайте:   Звукоизоляция стен и перегородок: возможные варианты

А так як в ті часи вона в більшості випадків використовувалася при фарбуванні сан вузлів, наші умільці винайшли декілька простих способів боротьби з нею:

 • Розчин йоду. На відро води – 200 мл йоду. Такий розчин дієво розм’якшує водоемульсійну фарбу.
 • Мильний розчин. Цей розчин робиться у вигляді піни. Наносити його потрібно поступово по ділянках. Використання акрилу та хлороформу у цьому розчині допоможе розм’якшити покриття.
 • Розчин клею ПВА. Наносимо розчин клею на фарбу і після 5-10 хвилин, до висихання, зверху накладаємо газету. Газета сильно злипається з фарбою і після висихання пластами отдирается від стіни.

Щодо вище сказаного можете самі зробити вибір – чи не краще вам звернутися до фахівців, або зробити роботу самостійно.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*