Головна / Двері / Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев’яні

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев’яні

Здавалося б, чи варто намагатися утеплити пластикові балконні двері, адже сучасна технологія забезпечує гарну якість та точність виготовлення дверного каркасу, арматури та навісів. Все це правильно. Але якщо скористатися побутовим тепловізором або просто піднести руку до стулки балконних дверей у сильний мороз, то сумнівів не залишиться: утеплювати потрібно, і бажано професійно, тому що приблизно 80% тепла з приміщення йде саме через дверні та віконні отвори.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Сучасний металопластик у свій час теж доведеться утеплювати

Причини попадання холоду у квартиру

Перш ніж намагатися виконати утеплення балконних дверей, необхідно розібратися з причинами, з яких тепло тікає з приміщення. Все залежить від того, наскільки старі двері, як часто вони використовуються, та в якому вони стані.

Зразковий список причин виглядає так:

  • Порушення цілісності ущільнювача як на стеклах, так і по периметру прилягання дверного полотна;
  • Зношеність дверної арматури, в першу чергу замків, що притискають стулку до рами, та навісів, що утримують дверне полотно;
  • Погіршення теплоізоляційних якостей склопакета, у міру старіння конструкції, тепловий опір двокамерної системи зменшується, відповідно, більше тепла забирається безпосередньо через скло в балконних дверях.

Важливо! Приблизно половина тепла може випаровуватися не через двері на балкон, а через щілини в рамі. Тому насамперед необхідно оглянути весь отвір виходу на балкон, можливо, під штукатуркою, що відшарувалася, або облицюванням з гіпсокартону сховалися досить великі щілини.

Взимку їх можна виявити по відволоженню поверхні стін, що примикають до виходу на балкон. Але варто пам’ятати, що, крім тріщин, причиною втрат тепла може бути відсутність утеплення укосів стін. Це найпоширеніша причина холодних кімнат з балконами, оскільки будівельники вважають, що сенс ізолювати укоси та утеплити їх до дверей лоджії або балкона є лише у разі прямої вказівки замовника чи майбутнього власника квартири.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Варіант зовнішнього утеплення укосів дерев’яної рами

Що потрібно зробити до того, як утеплити вихід на балкон

Утеплити балконні двері нескладно, але спосіб утеплення та матеріали значною мірою залежать від конструкції дверного отвору та ступеня його зношеності. У сучасних квартирах балконні двері завжди виготовляються або з дощок, дерев’яних брусів та рейок, або в металопластиковому варіанті виконання з подвійним чи потрійним склопакетом. Відповідно, утеплення балконних дверей виконується в кожному випадку за своїми правилами.

Але є перелік робіт, які обов’язково потрібно виконати до того, як намагатись утеплити двері на балкон:

  • По-перше, визначаємо наявність зазорів між полотном балконних дверей та рамою. Для цього використовується шматочок розм’якшеного пластиліну, загорнутий у поліетиленову плівку. Заготівлю потрібно послідовно притиснути стулкою балконних дверей до рами і спробувати закрити замок. Виконавши процедуру у двох точках на кожному відрізку периметра, отримаємо достовірні результати про розміри зазорів між рамою та балконними дверима;
  • По-друге, необхідно утеплити або замінити теплоізоляцію, укладену в щілини між рамою та стіною. Якщо дверна коробка досить стара, то потрібно як мінімум збити штукатурку або зняти облицювання навколо балконних дверей.

Порада! Зрозуміло, що заміна утеплення рами – процедура досить клопітка. Тому найкраще спробувати утеплити коробку в теплу пору року. Можливо, потрібно видалити стару монтажну піну або зітлілу клоччя, яку активно використовували раніше в будівництві, зачистити і задути простір навколо балконних дверей новим шаром пінополіуретану.

Ну і, звичайно, потрібно обов’язково відрегулювати навіси, в утепленні балконних дверей не буде ніякого сенсу, якщо стулка має люфт або просіла. В цьому випадку на дерев’яній рамі забивають пробки і поверх монтують нові петлі, в металопластикових каркасах можна відрегулювати зусилля притискання дверного полотна так, щоб ущільнювач виявлявся в стислому стані.

Читайте:   Як розібрати та зібрати дверну ручку міжкімнатних дверей своїми руками

Як вибрати утеплювач для балконних дверей

Для ремонту та утеплення використовується кілька типів ущільнюючих стрічок. Найбільш популярний варіант – це профільований шнур із губчастої гуми на липучці, який потрібно просто наклеїти замість старого ущільнювача.

Найбільш відомий ущільнювач або утеплювач для балконних дверей – це ТЕП або термоеластопласт, діаметром 6-8 мм, який просто укладається в монтажний паз. Як утеплювач для дверей балкона використовується, тільки якщо балконне приміщення засклено та утеплено. Під впливом низьких температур втрачає еластичність.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Більш привабливим виглядає утеплення дерев’яних балконних дверей за шведською технологією. У цьому випадку фахівці рекомендують використовувати класичні, якісні ущільнювачі Єврострип. Так звана EPDM являє собою каучуковий шнур з пропілен-дієнового полімеру. Має еластичність при низькій температурі і одночасно високою стійкістю до зносу і контактного тиску. Якщо їм утеплити двері, то можна особливо не перейматися тим, що в процесі експлуатації стулка розчавить або деформує матеріал. Щоправда, при укладанні необхідно буде дуже точно вирізати глибину паза, інакше закривати балконні двері буде непросто.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Схема встановлення силіконового ущільнення

У шведській технології для того, щоб утеплити дерев’яну раму можна використовувати силіконовий трубчастий профіль. Зазвичай він виготовляється у вигляді 8-10 міліметрової трубки з ніжкою-ялинкою. На відміну від попередніх моделей, ущільнювач кріпиться в пазу на рамі “ялинкою”, тому дозволяє утеплити навіть криві та старі балконні двері, в яких розмір щілин може коливатися в межах 3-12 мм.

Необхідні матеріали та інструменти

Для того щоб утеплити балконні дерев’яні двері, в першу чергу потрібно обзавестися ручним фрезером, струбциною, направляючою планкою, лінійкою, долотом і мірильником, зазвичай це штангенциркуль і рулетка. Сам процес утеплення зазвичай зводиться до монтажу ущільнювача та ремонту ручки, замку, що замикає, і навісів.

Для металопластикових стулок, можливо, знадобиться набір ключів для регулювання фурнітури та новий ущільнювач.

Крім того, залежно від стану порогу та укосів, можливо, виникне необхідність утеплити простір, що примикає до вхідного отвору на балкон. У цьому випадку знадобиться пінопласт або екструдований пінополістирол, монтажна піна та грунтовка.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Потрібно обов’язково підігнати щільність прилягання полотна дверей

Як утеплити пластикові двері на балкон

В першу чергу необхідно виконати огляд механізмів, а саме, замку, що замикає, якщо стулка прилягає до рами рівномірно по всьому периметру, то потрібно лише замінити утеплювач для пластикових балконних дверей і відрегулювати на верхньому і нижньому підвісі ступінь притискання стулки.

Читайте:   Бронированные двери: какие характеристики нужно учитывать при их покупке

Як правильно утеплити балконні двері на швидку руку

Зняти утеплювач досить просто, потрібно лише знайти стик, підчепити край викруткою і витягнути його з паза. Іноді ситуація така, що, наприклад, немає під рукою необхідного силіконового чи каучукового матеріалу. Можна, звичайно, намагатися регулювати ступінь притискання і без заміни, але найчастіше позитивного результату через роздавлене ущільнення не вийде.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Найкраще утеплити балконні двері заміною утеплювача

Іноді потрібно утеплити балконні двері швидко та по можливості якісно, щоб виконані роботи забезпечили надійну ізоляцію хоча б на сезон, до настання тепла та капітального ремонту дверного блоку.

У цьому випадку чинимо наступним чином:

  • Зачищаємо ущільнювач, що залишився, прибираємо пил і всі відкладення на його поверхні;
  • Протираємо поверхню гуми знежирюючим складом, наприклад, розчинником або ацетоном;
  • Наносимо тонким шаром санітарний герметик відповідного кольору;
  • Викладаємо поверх нанесеного ущільнення поліетиленову плівку та закриваємо двері на балкон.

Якщо претензій до стану укосів та порога немає, то двері можна залишити у такому стані на добу. На те, щоб утеплити дверне полотно на рамі, потрібно не більше півгодини. Якщо в приміщенні та на балконі позитивна температура, автогерметик схопиться за 6-7 год.

До відома! У такий спосіб можна утеплити балконні двері максимум на один сезон. На жаль, якщо у металопластикових дверей зі склопакетом виникають проблеми з теплоізоляцією, то обійтися лише заміною ущільнювача навряд чи вдасться.

Як мінімум, потрібно замінити навіси та замок, перевірити стан самого склопакета, оскільки саме скло стає джерелом холоду, що проникає у приміщення з балкона. Тому може бути руйнування ущільнюючих прокладок або, найчастіше, проникнення вологої водяної пари всередину склопакета, відповідно, ізоляційні якості дверного полотна знижуються в кілька разів.

Використання теплозберігаючої плівки

Досить простий та ефективний спосіб утеплити балконні двері передбачає використання спеціального плівкового матеріалу. Найчастіше рекламують плівку з якимись особливими властивостями. Але в найпростішому випадку можна використовувати плівку для запікання м’яса в духовці.

Єдиний її недолік – це невелика ширина матеріалу, якщо немає бажання возитися зі склеюванням полотна з кількох рулонів, можна наклеїти плівку на все скло дверей. Один із варіантів утеплити скло у балконних дверях наведено на відео:

Процедура укладання плівки доступна практично будь-якій людині. Навколо склопакета необхідно наклеїти двосторонній скотч, акуратно зняти захисний папір та наклеїти плівку. Якщо є підозра, що ущільнювач на склі пропускає холодне повітря, то, перш ніж утеплити скло, у нижній частині рами скотчем приклеюють десяток крупинок із силікагелем. Це дозволяє прибрати водяні пари та зменшити втрати тепла через скло балконних дверей.

Читайте:   Як вибрати двері для лазні

Як утеплити дерев’яні двері на балкон

Більшістю фахівців визнається факт, що найкраще утеплити дерев’яні балконні двері за шведською методикою. Для цього потрібно як мінімум зняти дверну стулку з навісів, петлі розбираються та видаляються з полотна.

Якщо на поверхні торців та на дверному лутку залишилася фарба, її необхідно видалити, а деревину зачистити та обробити якісним лаком. Для того щоб утеплити балконні двері, по периметру полотна потрібно вирізати спеціальний монтажний паз, в який буде укладено трубчастий силіконовий ущільнювач.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Положення рятує силіконовий ущільнювач

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Вирізати цей паз можна за допомогою фрезера напрямної лінійки, закріпленої на торці струбцинами. Глибина паза має бути не менше 8 мм. Фрезером потрібно буде підрізати пошкоджені ділянки полотна, їх ґрунтують і затирають епоксидною або акриловою шпаклівкою. Утеплювати двері можна без ремонту, але небажано. Швидше за все, полотно балконних дверей через температуру і конденсат буде деформуватися, тому через певний час знову з’являться щілини і витоку тепла.

Як утеплити поріг балконних дверей

Боротьба за збереження тепла не має особливого сенсу, якщо до коробки дверей з боку балкона та зсередини приміщення підходить цементно-піщана стяжка. Якщо дверна конструкція ізольована в нижній частині монтажної піною, бетон, що добре проводить тепло, зводить нанівець усі спроби утеплити дверний отвір.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Під поріг укладається ЕППС або пінопласт

Тому зону примикання до балконних дверей завжди потрібно утеплювати. Якщо є можливість, на підлозі вирізають нішу під укладання листового пінополістиролу завтовшки не менше 30 мм. Але можна утеплити інакше, просто видалити монтажну піну з-під дверної коробки, прогрунтувати поверхню і наклеїти ЕППС.

Зрозуміло, утеплювач необхідно буде закрити фанерним або пластиковим облицюванням, щоб зменшити кількість конденсату, що випадає на його поверхні.

Утеплення укосів балконних дверей

Найчастіше до проблеми теплоізоляції вертикальних зон, що примикають до бокових стійк коробки, звертаються лише тоді, коли по периметру з’являються темні плями вологи, що конденсується. Шар штукатурки або облицювання гіпсокартоном виявляється явно недостатньо для того, щоб утеплити контур навколо виходу на балкон.

Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Для того, щоб знизити втрати тепла, штукатурку або гіпсокартон видаляють, бетон або цеглу зачищають і вирівнюють до плоского стану. Простий спосіб вирішення проблеми полягає у укладанні на укоси звичайної монтажної піни, але найчастіше майстри використовують пінопласт завтовшки 25-30 мм. У верхній та нижній частині листової теплоізоляції встановлюються монтажні грибки, а бічні торці задуваються звичайною піною з балона. Потім необхідно підрізати і укласти сітку, заштукатурити укоси врівень зі стінами кімнати. Таке ж утеплення балконних дверей необхідно зробити і із зовнішнього боку отвору. Утеплити укіс пінопластом виходить вдвічі дешевше і швидше, ніж якщо задувати весь об’єм лише піною.

Висновок

Зрозуміло, утеплити пластикові балконні двері найпростіше ще на етапі її встановлення, іноді на процес укладання теплоізоляції просто не звертають уваги або економлять, вважають, що в майбутньому установка скління балкона або лоджії вирішить усі проблеми. У будь-якому випадку укладання теплоізолюючого шару на укоси, пороги та заміна ущільнювача більш ефективними матеріалами дозволить заощадити сили та час у майбутньому.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*