Головна / Будівельні матеріали / Основні характеристики фундаментних блоків: види, розміри

Основні характеристики фундаментних блоків: види, розміри

характеристики фундаментних блоків

Довговічність будівлі і безпека знаходження в ньому багато в чому залежить від міцності фундаменту. Коли для його зведення вирішено скористатися бетонними блоками, то ці вимоги будуть виконані з найменшими зусиллями.

При даній методиці будівництва не потрібно монтувати опалубку і місяць чекати повного затвердіння бетону, що значно спрощує і прискорює роботи, а простоїть така основа не менше 100 років завдяки своїй зносостійкості і морозостійкості.

Використовувати блоки фундаментні можна в малоповерховому будівництві і при зведенні високих будівель, а також підвальних і цокольних поверхів. Стандартні розміри виробів дозволяють без проблем підрахувати їх необхідну кількість і вагу для організації доставки.

Види і розмірний ряд

1. Найбільша затребуваність у суцільних бетонних фундаментних блоків – ФБС, які йдуть під несучі стіни. При довжині 1,18 м можливі 2 параметри висоти: 28 і 58 см і три товщини: 40, 50, 60 см. У блоків 2,38 м завдовжки показник висоти один і той же – 58 см, а товщини 30, 40, 50, 60 см. Замовити такі блоки можливо у Компанії «Kalenyk & Co» за посиланням https://www.kalenyk.com.ua/zh-i/f-s .

Щоб не ділити їх на частини, виробляють добірні блоки довжиною всього 0,78 або 0,88 м, стандартної висоти і товщиною від 30 до 60 см.

 Розміри фундаментних блоків


Розміри фундаментних блоків ФБС

2. Блоки з бетону з поздовжнім вирізом під комунікації – ФБВ зустрічаються рідко, за запитом в невеликих кількостях. Такі ж короткі, як і добірні – 88 см, Висота – 58 см, Товщина 40-60 см.

Блоки з бетону з поздовжнім вирізом під комунікації

3. Полегшені блоки з порожнечами у вигляді квадратів застосовуються при викладенні внутрішніх стін підвалів і основ під промислові установки. Порожнечі заливають бетоном, отримуючи фундамент особливої міцності. Довжина одна – 2,38 м, інші габарити, як і у блоків ФБВ.

Читайте:   Що таке плита OSB? Основні види ОСБ

 

Як розібратися в маркуванні?

У маркувальних даних всі значення розмірів округлені до дециметра; буквами позначають вид фундаменту, цифрами – довжину, товщину і висоту блоку, буква після цифр вказує на використовуваний матеріал: т – важкий бетон, л – легкий, п – на пористому керамзиті, з – силікатний бетон.

Розглянемо на прикладі:
ФБС 12.5.6 т – суцільний блок довжиною 118 см, товщиною 50 см, висотою 58 см з важкого бетону.

Особливості монтажу

Розрахувати кількість необхідних елементів нескладно: об’єм всього фундаменту ділиться на об’єм одного блоку. Основним принципом вибору блоків стає характер грунту. Наявність горизонтальних і вертикальних швів в блочному фундаменті веде до його ослаблення, тому на складних грунтах потрібна заливка армованого монолітного поясу з бетону, після чого монтують блоки. Коли в будівлі передбачається підвал, заливку пояса бажано повторювати через 2 ряди блоків.

На сухих піщаних грунтах їх розміщують безпосередньо на грунті, в інших випадках відсипають вирівнюючий шар з піску не більше 15 см. Марку бетону рекомендують брати М 150, який замовити можливо тут https://www.kalenyk.com.ua/betonnye-smesi/beton . Товщину шару роблять не менше 3 см.На проблемних грунтах під блоки “підкладають” фундаментні подушки із залізобетону.

Перед початком кладки, блоки слід очистити і змочити. Укладання ведеться зі зміщенням рядів, використовуючи добірні блоки, причому розчином обов’язково заповнюють і вертикальні шви. Розводять його перед початком робіт і потім не додають в нього ні воду, ні цемент.

Для дерев’яної споруди, наприклад, дачного будиночка або гаража, досить стовпчастого фундаменту, коли по периметру будівлі і всередині розмітки споруджують опорні стовпи з блоків.

При будівництві будівель з шлакоблоків, цегли або більше 2-х поверхів необхідний стрічковий фундамент. Тут в траншеї розміщують фільтруючий шар з щебеню і викладають плити суцільною стрічкою. Технологія роботи з блоками не відрізняється особливою складністю і такий фундамент цілком під силу викласти самому.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*