Головна / Інтер'єр / Рідкі шпалери в інтер’єрі: декор стін на будь-який смак

Рідкі шпалери в інтер’єрі: декор стін на будь-який смак

Рідкі шпалери в інтер'єрі

Рідкі шпалери посіли особливе місце серед оздоблювальних матеріалів. Кожен із них цікавий по-своєму: привабливо виглядатиме керамічна плитка, імпозантність інтер’єру додасть штучний камінь, оригінальну фактуру стін можна отримати, використовуючи різні види декоративної штукатурки.Але рідкі шпалери – поза конкурсом, це унікальний матеріал, справжня знахідка для дизайнерських фантазій.

Чому шпалери отримали назву рідких?

Насправді цей оздоблювальний матеріал продається у вигляді сухої суміші, вона може складатися з целюлози, шовку, бавовни, шерсті, містити добавки слюди, крихти деревини, сушених водоростей та інших натуральних матеріалів. Варто особливо наголосити, що всі компоненти суміші природного походження, тому таке оздоблення стін абсолютно нешкідливе для здоров’я і цілком підходить навіть для дитячих кімнат.

У продаж ці суміші надходять у кілограмовій розфасовці і перед нанесенням на стіни чи стелю розводяться певною кількістю води. За технологією нанесення рідкі шпалери набагато ближче до декоративних штукатурок, ніж шпалер. Цю готову рідку суміш використовують для будь-яких приміщень, крім ванної кімнати, де підвищена вологість зіпсує їхній зовнішній вигляд. Якщо хочеться обробити ними кухню, стіни обов’язково покривають акриловим лаком.

Пігмент кольору може відразу бути присутнім у сухому складі або додаватися окремо, тоді можна надавати шпалерам різні відтінки. Ознайомитися зі зразками і придбати рідкі шпалери, що сподобалися, можна в інтернет-магазині рідких шпалер на сайті дом дом.

В результаті обробки рідкими шпалерами стіни не матимуть стиків та швів, це суцільне полотно з високими теплоізоляційними та естетичними властивостями.

Технологія нанесення рідких шпалер

Додавши в суху суміш вказану в інструкції кількість води її ненадовго залишають для набухання. Потім додають барвник, перемішують і шпалери готові. Рідкі шпалери хороші тим, що лягають на будь-яку поверхню, не потребують ретельної попередньої підготовки і служать одночасно і матеріалом, що вирівнює: щільно заповнюючи щілини і западини, вони в результаті утворюють рівну поверхню. Стіни необхідно тільки очистити від покриттів, що відшаровуються, і заґрунтувати.

Читайте:   Карнизи для штор. Як правильно вибрати

Технологія нанесення рідких шпалер

Наносять масу шпателем, валиком або пластмасовим кельмою, розподіляючи рідку масу по поверхні рівномірним шаром в 2-3 см. Єдине правило – обробку стін краще проводити в один прийом, інакше стане явно помітна різниця між раніше висохлим фрагментом і новим шаром.

На відміну від паперових, рідкі шпалери не бояться провітрювання після нанесення.

Працювати можна і з відчиненими вікнами, тому що рідкі шпалери протягів не бояться, а швидше підсихають. Вода з них поступово випаровується і на стіні залишається приємне на дотик фактурне покриття: кольорове, з вкрапленнями блискіток або іншим декором. Час повного висихання – від доби до трьох.

Які переваги мають рідкі шпалери?

Віддати перевагу цьому матеріалу варто з цілого ряду причин: мало того, що покриття дуже красиве і створює враження затишку та тепла, воно ще відрізняється багатьма позитивними якостями.

  1. Це естетично приємний матеріал, абсолютно екологічний та безпечний, як у процесі нанесення, так і при подальшій експлуатації.
  2. Відмінні антистатичні властивості – пил не осідає з їхньої поверхні.
  3. Вирівнює нерівні стіни без їх попередньої підготовки, після висихання не відшаровується від поверхні.
  4. Гарні теплоізоляційні властивості та стійкість до займання.
  5. Проста технологія нанесення, реставрація.
  6. Покриття не вбирає запахи.
  7. Тривалий період експлуатації (в середньому 15 років) та стійкість до температурних перепадів.

Реставрувати пошкоджені ділянки нескладно: потрібно змочити їх водою, почекати, поки вони розм’якшуться і видалити їх. Потім на це місце нанести новий склад, розгладити і дати йому висохнути.

переваги рідких шпалер

Використання в дизайні інтер’єрів

Простий спосіб нанесення рідких шпалер відіграє важливу роль у застосуванні для оформлення інтер’єрів. Комбінуючи різні відтінки, можна створювати поверхні з оригінальним забарвленням, виділяти кольором окремі функціональні зони. З їхньою допомогою «малюють» красиві орнаменти або сюжетні зображення.

Читайте:   Інтер'єри з чорною стелею: плюси та мінуси

Особливо цікаво працювати з ними у дитячій кімнаті. Якщо спочатку намалювати контури майбутньої картини олівцем на стіні, а потім у межах розподіляти суміш різних кольорів, можна отримати казкове панно або зображення улюблених персонажів з мультфільмів.

Для вітальні можна підібрати текстильну поверхню рідких шпалер будь-якого розкішного кольору: наприклад, смарагдового або рубінового. Якщо використовувати однотонні барвники, кольори будуть традиційними, спокійними, при змішуванні кількох можна отримати оригінальніше забарвлення, а наявність у складі золотих або срібних ниток створять атмосферу таємничої розкоші та вишуканої шляхетності.

Присутність у рідких шпалерах волокон натурального шовку створить ілюзію справжніх шовкових шпалер – це найбільш вдалий варіант для декорування спаль.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*