Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Ланцюг бензопили потребує періодичного обслуговування – заточування. Періодичність багато в чому залежить від інтенсивності використання бензопили і від того, яку по твердості деревину доводиться розпилювати даним інструментом. Використання бензопили з затупленим ланцюгом неефективне і небезпечне в деяких випадках: бар починає застрявати в деревині і бензопилу може вирвати з рук. Розпізнати затуплену пилу досить легко і по виду тирси — вона в основному буде складатися з одного пилу.

Основні способи, як заточити ланцюг бензопили в домашніх умовах

Найчастіше власники недорогих бензопил вдаються до заточування ланцюга в домашніх умовах. Ні, можна, звичайно ж, звернутися за допомогою в даному випадку до майстрів, але, як правило, на це немає зайвого часу. Тому, озброївшись напилком або болгаркою, більшість намагаються самостійно наточити ланцюг бензопили, допускаючи при цьому грубі помилки.

Основні з них, це неправильно витриманий кут заточування ланцюга, сточування зубів або замків (якщо використовується болгарка). Як було сказано раніше, нагострити ланцюг бензопили можна використовуючи різні інструменти для цих цілей. Найпоширеніші з них, це звичайний круглий напилок, спеціальний верстат для заточування ланцюгів бензопил, і кутова шліфувальна машини, ніяк інакше іменована в народі, як «болгарка».

Переваги заточування ланцюгів бензопили напилком в тому, що всю роботу можна виконати безпосередньо на самій ділянці, під час спилювання дерев. Однак даний спосіб заточування ланцюгів не відрізняється швидкістю виконання.

Спеціальний верстат. Найчастіше даний спосіб застосовують сервісні центри. Однак якщо купити або зробити заточний верстат для ланцюгів бензопили своїми руками, то подібну роботу можна буде здійснювати і в домашніх умовах. Перевага заточувальних верстатів полягають в тому, що вони дозволяють більш якісно виконати заточку ланцюга (з дотриманням кутів, нахилів і т. д.).

Читайте:   Выбираем тиски и струбцины: в чем их принципиальные отличия?

Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Використання болгарки – найшвидший, але далеко не ідеальний спосіб заточування ланцюга на бензопили. До того ж, до такого способу заточування треба пристосуватися і дотримуватися особливої обережності під час його здійснення (можна, як зіпсувати ланцюг бензопили, так і нашкодити своєму здоров’ю). Здійснюючи заточку ланцюга болгаркою, не можна забувати про дотримання заходів власної безпеки.

Отже, підемо по порядку, і розглянемо кожен з перерахованих вище способів заточування ланцюгів бензопил, в домашніх умовах, окремо.

Заточка ланцюга бензопили напилком

Щоб нагострити ланцюг бензопили напилком застосовується кілька видів даного інструменту. Круглий напилок діаметром від 4 до 5,5 мм, а також надфіль, але підійде не завжди (також важливо враховувати розміри інструменту).

Перше що потрібно зробити, так це встановити бензопилу на рівну поверхню. Далі потрібно здійснити дефектовку ланцюга на предмет відламаних зубів і інших серйозних пошкоджень. При наявності таких, заточка ланцюга напилком виявиться марною, і доведеться вдаватися до різних інших способів відновлення ланцюга бензопили.

Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Потім необхідно переставити гальма бензопили в робочий стан, після чого можна приступити до здійснення заточування напилком. Для цього круглий напилок з невеликим зусиллям переміщається вперед всередині зуба ланцюга, паралельно позначці на ній. Відмітка стандартного кута заточування ланцюгів бензопили спеціально наноситься виробниками на виріб.

Таким чином, переміщаючи ланцюг по бару, проводиться заточка всіх зубів. Спростити виконання даної роботи допоможуть спеціальні тримачі, на поверхню яких вже нанесений необхідний кут заточування ланцюга бензопили, як для поздовжнього, так і для поперечного різу.

Заточний верстат для ланцюга бензопили

Більш зручним і ефективним в роботі виявиться заточний верстат для ланцюга бензопили. За допомогою цього пристосування вийде наточити ланцюг на бензопили найбільш правильно і якісно, витримавши при цьому потрібні кути з двох сторін відразу.

Читайте:   Як правильно нагострити керамічний ніж

Верстати для заточування ланцюгів бензопил можуть бути, як ручні, так і електричні. Наприклад, всім відома фірма «STIHL» випускає два види ручних верстатів для заточування ланцюгів на бензопилах: FG 1 і FG 2 (мобільні точильні верстати).

Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Конструкція таких мобільних точілок дозволяє закріпити верстат прямо на барі бензопили, виставити рекомендований кут заточування, і через спеціальні напрямні, швидко і зручно переміщати напилок, заточуючи зуби ланцюга. Як правило, для заточування одного зуба потрібно всього кілька рухів (без зісковзування і відхилень від кута, як в разі заточування ланцюгів без спеціального верстата).

Електричні заточувальні верстати для ланцюгів бензопил, і зовсім, дають можливість виконати всю роботу, навіть без необхідного досвіду у оператора. Проте електричні точила коштують на порядок дорожче ручних верстатів для заточування ланцюгів, тому їх використання доцільне в великих сервісних центрах, коли доводиться здійснювати заточку ланцюгів у великих кількостях.

Як заточити ланцюг бензопили болгаркою

Самий простий і швидкий спосіб заточування ланцюгів бензопил здійснюється кутовою шліфувальною машиною — болгаркою. Однак у такого способу є кілька істотних недоліків. По-перше, якість заточування ланцюга залишає бажати кращого, а по-друге, необхідний певний досвід, інакше ланцюг можна серйозно пошкодити або зіпсувати.

Як заточити ланцюг бензопили своїми руками?

Для того щоб нагострити ланцюг бензопили болгаркою знадобиться диск по металу, обов’язково без гострих країв. Щоб сточити краї диска і зробити їх трохи затупленими, можна використовувати звичайний камінь або плитку. Дуже важливо щоб бензопила при здійсненні заточування ланцюга болгаркою, стійко стояла на рівній поверхні, а її ланцюг був б в нерухомому стані (потрібно перевести ручне гальмо бензопили в робочий стан).

При цьому, здійснюючи заточку ланцюга бензопили болгаркою потрібно бути максимально уважним і обережним, щоб не пошкодити вушко кріплення ланок. Це може привести до розриву ланцюга в момент розпилювання деревини, і до отримання серйозної травми. Вся процедура заточування ланцюга бензопила болгаркою зводиться до сточування кромки зуба за допомогою обертального диска по металу, з двох сторін, дотримуючись вже наявних кутів заточування.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*