Головна / Меблі для дому / Як зробити табурет своїми руками з дерева

Як зробити табурет своїми руками з дерева

Зручний розкладний стільчик завжди стане в нагоді в господарстві. Не займаючи багато місця в складеному вигляді, він стане знахідкою як в квартирі, так і при виїзді на пікнік, дачу або рибалку.

Як зробити табурет своїми руками з дерева

Знадобиться: дерев’яні бруски, саморізи, 4 болта з капелюшком 40 мм, d 6 мм, лобзик, шуруповерт, дриль, цвяхи, молоток, викрутка, шпаклівка по дереву, наждачний папір, акриловий лак.

З дерев’яних брусків перетином 40×20 мм, згідно зі схемою виріжте такі заготовки: 4 поперечини під сидіння, 4 ніжки, 6 рейок для сидіння, 1 поперечну царгу, 2 маленькі підніжні опори, 2 великі підніжні опори. На кожній перекладині, відступивши від одного краю 20 мм, просвердліть по одному отвору під болти. На заготовках для ніжок намітьте олівцем середину і відступивши від неї вгору 30 мм, просвердліть наскрізні отвори. Торці ніжок і перекладин скругліть з лобзиком. Зашкурте всі деталі стільчика наждачкою. Покрийте їх акриловим лаком. Висушіть.

Складіть заготовки ніжок хрест-навхрест. З’єднайте наскрізні отвори і закрутіть осьові болти, підклавши між цими деталями, а також і у всіх закріплених болтами місцях шайбу для кращого ковзання при подальшій експлуатації.

За допомогою невеликої модернізації можна змінити висоту вже зібраного стільчика. Для цього додатковий брусок рейки потрібно вставити
по центру між рейками сидіння. Стільчик відразу стане на кілька сантиметрів вище.

Потім болтами скрутіть верхні торці ніжок з перекладинами під сидінням, також з’єднайте отвори заготовок. Спочатку прикріпив одну перекладину до внутрішньої ніжки (всередині майбутнього стільця), а другу – до зовнішньої, зовні. Аналогічно зберіть другу таку ж шарнірну деталь.

Між внутрішніми перекладинами під сидінням зафіксуйте саморізами поперечну царгу.

Склавши конструкцію і відступивши від нижніх торців ніжок вгору приблизно 80-100 мм, закріпіть саморізами маленькі підніжні опори на внутрішні ніжки. Потім переверніть стільчик і великі опори прикрутіть до зовнішніх ніжок.

Читайте:   Твой ли это шкаф-купе, или что нужно знать перед покупкой

До внутрішніх поперечин прибийте цвяхами три рейки для сидіння. Зафіксуйте їх у напрямку від вільного краю поперечини до центру. Потім аналогічно прикріпіть три останніх деталі сидіння до двох зовнішніх поперечин. Капелюшки цвяхів заглибте і замаскуйте шпаклівкою по дереву.

Готовий стільчик складається і розкладається одним рухом. До нього в комплект можна виготовити зручний розкладний столик.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*