На головну / Як побудувати дім / Вікна / Які бувають кольори металочерепиці для даху

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Покрівельне покриття повинно надавати будинку привабливий вигляд навіть в тому випадку, коли після його укладання пройшло багато часу. Металочерепиця відноситься до популярних матеріалів для дахів. На будівельному ринку дана продукція представлена у величезному асортименті.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Прийняти рішення щодо кольору металочерепиці для даху без наявності відповідного досвіду непросто. Тому інформація щодо підбору колірного рішення і технології фарбування не буде для домашніх умільців зайвою.

Таблиці кольорів і відтінків

З метою спрощення вибору кольору покрівлі з металочерепиці професіонали радять звернути увагу на спеціальні таблиці. Є два види таких сіток, якими користуються покупці, купуючи дане покрівельне покриття – це каталоги RAL та RR.

Особливості каталогу RAL

Складається каталог з таблиць. Першу з них ще в 1927 році розробив німецький Інститут RAL. Градація з позначенням певного кольору або відтінку стала світовим стандартом, причому у неї відсутня прив’язка до конкретного виробника покрівельних матеріалів. Перелік колірних рішень постійно поповнюється.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Щоб спростити сприйняття, зразки металочерепиці забезпечені поясненнями:

 • RAL classic. Це класична таблиця кольорів, які стали найбільш популярними. Кожному з відтінків належить чотиризначний номер, причому перша з цифр означає основний колір. Наприклад, в таблиці є 30 жовтих відтінків – вони починаються з цифри 1, 13 помаранчевих – з цифри 2 і т. д.
 • RAL design. Дана таблиця вийшла в 1993 році і стала для дизайнерів справжньою знахідкою. До неї увійшло 1625 кольорів. Всі вони впорядковані щодо відтінку, яскравості і насиченості. У ній кольори позначають 7-значним кодом, що має формат HHH L CC. Перша група букв H означає відтінок, L описує рівень яскравості, а букви C вказують на насиченість.
 • RAL effect. Цю класифікацію почали використовувати з 2007 року. Таблиця включає відтінки Semimatt в матовому виконанні в кількості 420 зразків і 70 варіантів глянцевих металіків Highgloss. Нумерація являє собою 5-значний код. Наявність в додатковій частині позначення Мв вказує, що цей колір металік.
Читайте:   Як і чим утеплити старі дерев'яні вікна

Каталог кольорів RR

Незважаючи на те, що каталог RR не універсальний, а представляє продукцію фінської компанії Ruukki, деякі з виробників покрівельних покриттів користуються наявними в ньому таблицями для опису відтінків власних виробів. Колір в каталозі позначають буквеним кодом RR і двозначним номером. У таблиці є 24 кольори, в тому числі 7 з металіком.

Для спрощення поводження з каталогами були розроблені сітки, в яких кольори таблиці RAL приведені у відповідність з відтінками RR. Приміром, назва кольору металочерепиці для даху RR 32 (темно-коричневий) є аналогом сіро-коричневого, має позначення RAL 8019.

Візуалізатор колірного оформлення даху

У багатьох виробників покрівельних матеріалів є спеціальний сервіс, завдяки якому можна візуалізувати вибрану продукцію, що значно спрощує вибір забарвлення металочерепиці для оформлення даху. Створюється макет шляхом підбору виду профілю, варіанти покриття в матовому або глянсовому оформленні, і як результат самого відтінку.

Завдяки сучасним технологіям, тепер можна мати уявлення, як буде виглядати покрівля будівлі. З цією метою фахівці компанії RAL розробили спеціальний додаток iColours, причому дану програму досить встановити на смартфон і сфотографувати будівлю. Правда, відтінок на фотографії металочерепиці часто відрізняється від варіанту, наявного в каталозі.

Варіанти колірного рішення і тип покриття

Фарбування залежить від матеріалу, яким при виробництві покрили основу металочерепиці зі сталі.

Ним може бути:

 • поліестер;
 • матовий поліестер;
 • матовий пурал.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Найчастіше використовують поліестер, що має глянсову поверхню. Щоб вийшли красиві дахи з металочерепиці, споживачам пропонується найширший асортимент з різноманітною кольоровою гамою. Якщо приваблює відтінок металік, вибирати матеріал для покрівлі слід саме серед поліестерної продукції. Наприклад, RAL 9006 імітує колір нефарбованої сталі.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

У виробів з матового поліестеру поверхня неглянцева фактурна, схожа з натуральною черепицею. Схожим на обпалену глину є колір 8017, представлений в каталозі RAL. Його вибирають, коли хочуть покрити дах коричневою металочерепицею.

Матовий пурал є новітнім полімерним покриттям, що відрізняється підвищеною стійкістю. Має зовнішню схожість з матовим поліестером, але виглядає більш вишукано. Стандартні відтінки для даного покриття – RR011, RR023, RR028, RR033, RR750.

Нюанси підбору кольору металочерепиці для покрівлі

Щоб будівля вражала своєю гармонійністю, до підбору кольору металевої черепиці потрібно підходити максимально серйозно. Бажано в цьому випадку скористатися послугами професіонала. Правда, знання деяких нюансів дозволяє зробити вибір самостійно, тим більше, що особисті уподобання власника нерухомості можуть не збігатися з чужою думкою.

Читайте:   Як обрати якісні вікна?

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Правила підбору колірної гами даху будинку

Щоб після завершення монтажу не виникло непорозумінь щодо правильності вибору колірного рішення, можна скористатися наступними порадами фахівців:

 • Коли домоволодіння зводиться на відкритій місцевості, а поблизу не ростуть високі дерева, що дають тінь, прямі сонячні промені будуть постійно здійснювати атаки на кольорове покрівельне покриття. З цієї причини металочерепиця, пофарбована в темні кольори, буде вигоряти значно швидше, ніж дах зі світлою поверхнею.
 • На матеріалах, що укладаються на покрівлі, не слід економити. Якісний дах не може коштувати дешево. Дорогий матеріал буде служити довше, а колірна палітра в таких лінійках багатша, ніж у бюджетної продукції.
 • Рішення придбати красиву металочерепицю, але дешеву, часто приносить розчарування через один-два роки експлуатації. Соковите забарвлення стає блідим, а іноді дах починає покриватися плямами, що мають вигорілий колір.
 • Інформація про те, що темні відтінки на покрівельному покритті нагріваються на сонці сильніше і відбувається перегрів всього будинку, є невірною. Насправді всі відтінки на металочерепиці мають однакові фізичні властивості і впливають лише на зовнішній вигляд будівлі.

Популярні в даний час забарвлення

На підставі аналізу споживчого попиту можна виділити найбільш затребувану колірну гаму. Перше місце займають червоно-коричневі кольори, максимально наближені до натуральних відтінків – RAL 3009, RAL 3005 і RR29. За ним слідують шоколадні забарвлення, такі як RR32, RAL 8017. Завершує рейтинг популярних відтінків – темно-зелений колір RAL 6005.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Перераховані кольори надають будинкам гармонійний і затишний вигляд. Наприклад, коли використовується металочерепиця – зелений дах відмінно вписується в ландшафтний дизайн, виконаний в будь-якому сучасному стилі.

При виборі колірного рішення для матеріалу даху на власному домоволодінні слід враховувати такий нюанс як вплив кольору на психіку людей певним чином:

 • Бордовий. Сприяє активності, оскільки є джерелом енергії. Також даний відтінок говорить про внутрішню силу власників нерухомості.
 • Синій, виконаний в світлих тонах. Діє заспокійливо на людину. Особливо добре виглядає така покрівля на незатінених ділянках, що мають нічне освітлення.
 • Коричневий. Металочерепиця такого консервативного відтінку вважається символом впевненості, цілеспрямованості і згуртованості. У каталогах RAL цей консервативний тон значиться під кодом 8017.
 • Сірий. Є одним з найбільш вдалих варіантів серед світлих відтінків. Сіре покриття покрівлі означає стабільність, а також завзятий шлях до досягнення мети.
 • Зелений. Будинки з зеленим дахом з металочерепиці виглядають заспокійливо і сприяють зосередженості і концентрації.
Читайте:   Проектування вікон в будинку

При виборі кольору, не слід забувати про інші властивості і характеристики цього покриття.

Причини фарбування металочерепиці

Не так часто, але виникає необхідність в фарбуванні покрівлі з металевої черепиці. Це відбувається в разі неакуратного перевезення покрівельного матеріалу до місця його монтажу – з цієї причини декоративний поверхневий шар може отримати пошкодження. Також іноді виникає ситуація, коли потрібно змінити колір недавно зведеного даху.

Згодом покрівля може покритися слідами корозії або з неї починає злазити фарба. У кожному з вищеназваних випадків для фарбування використовується певний метод, а також різні матеріали та інструменти.

Інструменти та фарби для фарбування металочерепиці

Щоб пофарбувати металеву черепицю, потрібно приготувати валики, кисті і краскопульт.

Фарби для цього матеріалу бувають декількох видів:

 • Ремонтна. Її можна купити у продавців металочерепиці, щоб використовувати для усунення тріщин, відколів і розрізів на полімерному покритті, які з’являються в результаті монтажу або транспортування.
 • Реставраційна. З їх допомогою усувають дрібні пошкодження, наявні на зовнішньому шарі покрівельного покриття, що утворилися при перевезенні і укладанні.
 • Акрилова. Ці фарби допомагають оновити дах, що втратив первісний вигляд. Вони прекрасно справляються з вигорілими від сонячних променів місцями і плямами від корозійних процесів.
 • Емалева. Такі покриття використовують для сталевих і оцинкованих поверхонь. Емаль можна застосовувати для реставрації всієї покрівлі.
  Коли купується професійний краскопульт, потрібно враховувати, що для роботи з ним потрібне володіння спеціальними навичками і вміннями. При самостійному виконанні фарбування металочерепичного даху необхідно користуватися страхувальним приладдям і пам’ятати про забезпечення власної безпеки.

Поради фахівців з підготовки покриття до фарбування

При фарбуванні металочерепиці потрібно попередньо підготувати її поверхню:

 • Іржу або частково злізшу стару фарбу видаляють за допомогою металевої щітки.
 • Покриття миють і просушують.
 • Перед нанесенням будь-якої фарби покрівельний матеріал знежирюють і висушують.
 • На підготовлену металочерепицю спочатку наносять шар ґрунтувальної фарби, а потім основні барвисті шари. Фарбування виконують в кілька етапів, роблячи між ними перерву 5-7 діб.

Фарбування лягає найкраще, коли його наносять в сухому і теплому, добре провітрюваному приміщенні або в умовах вулиці в сонячну погоду.

Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*