Головна / Вікна / Які бувають кольори металочерепиці для даху

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Покрівельне покриття повинно надавати будинку привабливий вигляд навіть в тому випадку, коли після його укладання пройшло багато часу. Металочерепиця відноситься до популярних матеріалів для дахів. На будівельному ринку дана продукція представлена у величезному асортименті.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Прийняти рішення щодо кольору металочерепиці для даху без наявності відповідного досвіду непросто. Тому інформація щодо підбору колірного рішення і технології фарбування не буде для домашніх умільців зайвою.

Таблиці кольорів і відтінків

З метою спрощення вибору кольору покрівлі з металочерепиці професіонали радять звернути увагу на спеціальні таблиці. Є два види таких сіток, якими користуються покупці, купуючи дане покрівельне покриття – це каталоги RAL та RR.

Особливості каталогу RAL

Складається каталог з таблиць. Першу з них ще в 1927 році розробив німецький Інститут RAL. Градація з позначенням певного кольору або відтінку стала світовим стандартом, причому у неї відсутня прив’язка до конкретного виробника покрівельних матеріалів. Перелік колірних рішень постійно поповнюється.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Щоб спростити сприйняття, зразки металочерепиці забезпечені поясненнями:

 • RAL classic. Це класична таблиця кольорів, які стали найбільш популярними. Кожному з відтінків належить чотиризначний номер, причому перша з цифр означає основний колір. Наприклад, в таблиці є 30 жовтих відтінків – вони починаються з цифри 1, 13 помаранчевих – з цифри 2 і т. д.
 • RAL design. Дана таблиця вийшла в 1993 році і стала для дизайнерів справжньою знахідкою. До неї увійшло 1625 кольорів. Всі вони впорядковані щодо відтінку, яскравості і насиченості. У ній кольори позначають 7-значним кодом, що має формат HHH L CC. Перша група букв H означає відтінок, L описує рівень яскравості, а букви C вказують на насиченість.
 • RAL effect. Цю класифікацію почали використовувати з 2007 року. Таблиця включає відтінки Semimatt в матовому виконанні в кількості 420 зразків і 70 варіантів глянцевих металіків Highgloss. Нумерація являє собою 5-значний код. Наявність в додатковій частині позначення Мв вказує, що цей колір металік.
Читайте:   Чому варто встановити пластикові енергозберігаючі вікна у себе вдома?

Каталог кольорів RR

Незважаючи на те, що каталог RR не універсальний, а представляє продукцію фінської компанії Ruukki, деякі з виробників покрівельних покриттів користуються наявними в ньому таблицями для опису відтінків власних виробів. Колір в каталозі позначають буквеним кодом RR і двозначним номером. У таблиці є 24 кольори, в тому числі 7 з металіком.

Для спрощення поводження з каталогами були розроблені сітки, в яких кольори таблиці RAL приведені у відповідність з відтінками RR. Приміром, назва кольору металочерепиці для даху RR 32 (темно-коричневий) є аналогом сіро-коричневого, має позначення RAL 8019.

Візуалізатор колірного оформлення даху

У багатьох виробників покрівельних матеріалів є спеціальний сервіс, завдяки якому можна візуалізувати вибрану продукцію, що значно спрощує вибір забарвлення металочерепиці для оформлення даху. Створюється макет шляхом підбору виду профілю, варіанти покриття в матовому або глянсовому оформленні, і як результат самого відтінку.

Завдяки сучасним технологіям, тепер можна мати уявлення, як буде виглядати покрівля будівлі. З цією метою фахівці компанії RAL розробили спеціальний додаток iColours, причому дану програму досить встановити на смартфон і сфотографувати будівлю. Правда, відтінок на фотографії металочерепиці часто відрізняється від варіанту, наявного в каталозі.

Варіанти колірного рішення і тип покриття

Фарбування залежить від матеріалу, яким при виробництві покрили основу металочерепиці зі сталі.

Ним може бути:

 • поліестер;
 • матовий поліестер;
 • матовий пурал.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Найчастіше використовують поліестер, що має глянсову поверхню. Щоб вийшли красиві дахи з металочерепиці, споживачам пропонується найширший асортимент з різноманітною кольоровою гамою. Якщо приваблює відтінок металік, вибирати матеріал для покрівлі слід саме серед поліестерної продукції. Наприклад, RAL 9006 імітує колір нефарбованої сталі.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

У виробів з матового поліестеру поверхня неглянцева фактурна, схожа з натуральною черепицею. Схожим на обпалену глину є колір 8017, представлений в каталозі RAL. Його вибирають, коли хочуть покрити дах коричневою металочерепицею.

Матовий пурал є новітнім полімерним покриттям, що відрізняється підвищеною стійкістю. Має зовнішню схожість з матовим поліестером, але виглядає більш вишукано. Стандартні відтінки для даного покриття – RR011, RR023, RR028, RR033, RR750.

Нюанси підбору кольору металочерепиці для покрівлі

Щоб будівля вражала своєю гармонійністю, до підбору кольору металевої черепиці потрібно підходити максимально серйозно. Бажано в цьому випадку скористатися послугами професіонала. Правда, знання деяких нюансів дозволяє зробити вибір самостійно, тим більше, що особисті уподобання власника нерухомості можуть не збігатися з чужою думкою.

Читайте:   Деревянные жалюзи: их особенности, достоинства и применение в интерьере

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Правила підбору колірної гами даху будинку

Щоб після завершення монтажу не виникло непорозумінь щодо правильності вибору колірного рішення, можна скористатися наступними порадами фахівців:

 • Коли домоволодіння зводиться на відкритій місцевості, а поблизу не ростуть високі дерева, що дають тінь, прямі сонячні промені будуть постійно здійснювати атаки на кольорове покрівельне покриття. З цієї причини металочерепиця, пофарбована в темні кольори, буде вигоряти значно швидше, ніж дах зі світлою поверхнею.
 • На матеріалах, що укладаються на покрівлі, не слід економити. Якісний дах не може коштувати дешево. Дорогий матеріал буде служити довше, а колірна палітра в таких лінійках багатша, ніж у бюджетної продукції.
 • Рішення придбати красиву металочерепицю, але дешеву, часто приносить розчарування через один-два роки експлуатації. Соковите забарвлення стає блідим, а іноді дах починає покриватися плямами, що мають вигорілий колір.
 • Інформація про те, що темні відтінки на покрівельному покритті нагріваються на сонці сильніше і відбувається перегрів всього будинку, є невірною. Насправді всі відтінки на металочерепиці мають однакові фізичні властивості і впливають лише на зовнішній вигляд будівлі.

Популярні в даний час забарвлення

На підставі аналізу споживчого попиту можна виділити найбільш затребувану колірну гаму. Перше місце займають червоно-коричневі кольори, максимально наближені до натуральних відтінків – RAL 3009, RAL 3005 і RR29. За ним слідують шоколадні забарвлення, такі як RR32, RAL 8017. Завершує рейтинг популярних відтінків – темно-зелений колір RAL 6005.

Які бувають кольори металочерепиці для даху

Перераховані кольори надають будинкам гармонійний і затишний вигляд. Наприклад, коли використовується металочерепиця – зелений дах відмінно вписується в ландшафтний дизайн, виконаний в будь-якому сучасному стилі.

При виборі колірного рішення для матеріалу даху на власному домоволодінні слід враховувати такий нюанс як вплив кольору на психіку людей певним чином:

 • Бордовий. Сприяє активності, оскільки є джерелом енергії. Також даний відтінок говорить про внутрішню силу власників нерухомості.
 • Синій, виконаний в світлих тонах. Діє заспокійливо на людину. Особливо добре виглядає така покрівля на незатінених ділянках, що мають нічне освітлення.
 • Коричневий. Металочерепиця такого консервативного відтінку вважається символом впевненості, цілеспрямованості і згуртованості. У каталогах RAL цей консервативний тон значиться під кодом 8017.
 • Сірий. Є одним з найбільш вдалих варіантів серед світлих відтінків. Сіре покриття покрівлі означає стабільність, а також завзятий шлях до досягнення мети.
 • Зелений. Будинки з зеленим дахом з металочерепиці виглядають заспокійливо і сприяють зосередженості і концентрації.
Читайте:   Панорамне скління: плюси, мінуси та приклади

При виборі кольору, не слід забувати про інші властивості і характеристики цього покриття.

Причини фарбування металочерепиці

Не так часто, але виникає необхідність в фарбуванні покрівлі з металевої черепиці. Це відбувається в разі неакуратного перевезення покрівельного матеріалу до місця його монтажу – з цієї причини декоративний поверхневий шар може отримати пошкодження. Також іноді виникає ситуація, коли потрібно змінити колір недавно зведеного даху.

Згодом покрівля може покритися слідами корозії або з неї починає злазити фарба. У кожному з вищеназваних випадків для фарбування використовується певний метод, а також різні матеріали та інструменти.

Інструменти та фарби для фарбування металочерепиці

Щоб пофарбувати металеву черепицю, потрібно приготувати валики, кисті і краскопульт.

Фарби для цього матеріалу бувають декількох видів:

 • Ремонтна. Її можна купити у продавців металочерепиці, щоб використовувати для усунення тріщин, відколів і розрізів на полімерному покритті, які з’являються в результаті монтажу або транспортування.
 • Реставраційна. З їх допомогою усувають дрібні пошкодження, наявні на зовнішньому шарі покрівельного покриття, що утворилися при перевезенні і укладанні.
 • Акрилова. Ці фарби допомагають оновити дах, що втратив первісний вигляд. Вони прекрасно справляються з вигорілими від сонячних променів місцями і плямами від корозійних процесів.
 • Емалева. Такі покриття використовують для сталевих і оцинкованих поверхонь. Емаль можна застосовувати для реставрації всієї покрівлі.
  Коли купується професійний краскопульт, потрібно враховувати, що для роботи з ним потрібне володіння спеціальними навичками і вміннями. При самостійному виконанні фарбування металочерепичного даху необхідно користуватися страхувальним приладдям і пам’ятати про забезпечення власної безпеки.

Поради фахівців з підготовки покриття до фарбування

При фарбуванні металочерепиці потрібно попередньо підготувати її поверхню:

 • Іржу або частково злізшу стару фарбу видаляють за допомогою металевої щітки.
 • Покриття миють і просушують.
 • Перед нанесенням будь-якої фарби покрівельний матеріал знежирюють і висушують.
 • На підготовлену металочерепицю спочатку наносять шар ґрунтувальної фарби, а потім основні барвисті шари. Фарбування виконують в кілька етапів, роблячи між ними перерву 5-7 діб.

Фарбування лягає найкраще, коли його наносять в сухому і теплому, добре провітрюваному приміщенні або в умовах вулиці в сонячну погоду.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*