Головна / Вікна / Правила і помилки при монтажі вікон своїми руками

Правила і помилки при монтажі вікон своїми руками

На сайтах та будівельних форумах бродить анекдот, який каже, що є тільки два способи встановлення вікон — правильний і неправильний…. У цьому багато істини. Правильний монтаж вікон скорочує втрати тепла в будівлі. Вікно може бути з високою звукоізоляцією і мати низький коефіцієнт теплопередачі, однак, якщо не буде встановлено належним чином, не буде добре виконувати свої функції. Ми розповімо, як встановлювати різні типи вікон з різних матеріалів.

Монтаж різних видів вікон

Правила і помилки при монтажі вікон своїми руками

В даний час на вітчизняному ринку, як гриби після дощу, виникають компанії, які пропонують енергозберігаючі вікна. Мода на екологію в будівництві викликала розквіт віконної індустрії. Дуже багато підприємств поряд з виробництвjv або продажем вікон пропонує монтаж вікон ПВХ, монтаж дерев’яних вікон та багатьох інших.

Заміна вікон ставить власників будівлі перед важкою дилемою — який тип вікон вибрати, і чи є сенс виконати монтаж самостійно або доручити виконання професіоналам. Обидва варіанти здаються по-своєму привабливими.

Перш за все, по-різному виглядає монтаж вікон ПВХ і, наприклад, монтаж мансардних вікон. Крім того, необхідно враховувати, з яких матеріалів була виготовлена стіна. В іншому випадку встановлюються вікна в стінах одношарових, а при багатошарових слід застосувати іншу техніку.

Монтаж вікон ПВХ починається з демонтажу старих вікон. Слід обов’язково перевірити, що рама досить міцна. Рама повинна бути очищенна. Щоб не було проблем з герметичністю, отвори для стоку заповнюємо паз герметиком. Навколо рами приклеюємо прокладку. Монтаж вікон ПВХ ми виконуємо на регульовані клини, після чого ми докладаємо дуже точно дверну коробку з ПВХ.

Регулювання клинів починаємо крок за кроком від клинів верхніх і бічних. Після закріплення дверної коробки гвинтами, наносимо крила. Потім регулюємо нижні клини і встановлюємо нижню частину дверної коробки. Останнім етапом є регулювання клинів центральної частини, яка закінчується кріпленням.

Читайте:   Пластиковые окна: преимущества и недостатки

Наведена коротка інструкція буде застосовуватися, якщо монтаж вікон ПВХ, є результатом заміни вікон. Трохи більше роботи чекає нас, якщо ми будемо проводити монтаж вікон ПВХ в новобудові.

У свою чергу, монтаж мансардних вікон треба проводити під час спарювання ската даху. Звичайно, монтаж мансардних вікон можна виконати і пізніше, однак це пов’язано з ризиком виникнення витоків. Мансардні вікна краще всього встановлювати на оптимальній висоті, яка озволить в більш пізній час відкриття, закриття, а також очистити.

Існує безліч видів дахових вікон, їх вибір має бути продиктований кутом нахилу ската даху. На вибір у нас є, між іншим, мансардні вікна обертальні або поворотні. Мансардні вікна краще всього встановлювати таким чином, щоб не втручатися в конструкцію даху. Не дарма монтаж мансардних вікон дорожче, ніж у випадку звичайних вікон.

Як і монтаж пластикових вікон, монтаж дерев’яних вікон, як і будь-якого іншого типу потребує, щоб для одержання гарної ізоляції застосовувався пінополіуретан. Монтажна піна дозволить не тільки зробити ущільнення, але і ізоляцію. Монтажна піна широко застосовується не тільки тоді, коли ми хочемо встановлювати вікна. Якщо ми встановлюємо зовнішні двері також, ми можемо її застосувати.

Піна монтажна пінополіуретан є дуже гнучким матеріалом, проте не можна перестаратися з її кількістю. Якщо монтажна піна застосовується в надлишку може деформувати віконні рами.

Що таке теплий монтаж вікон?

Установка пластикових вікон або монтаж дерев’яних вікон ми можемо виконати також за так званою теплою технологією. Теплий монтаж – це монтаж багатошаровий. За допомогою цього методу ми будемо покращувати ізоляційні властивості вікна.

Теплий монтаж дозволить вам зменшити або усунути теплові мости, а, отже, зменшити втрати тепла. Технологія монтажу багатошарового полягає у використанні двох додаткових шарів ізоляції. Зовні це будуть дихаючі матеріали, наприклад, спеціальна стрічка або плівка. Центральна частина-це монтажна піна, в той час як внутрішній шар пароізоляції.

Читайте:   Як і чим захистити пластикові вікна від злому

Такого типу установка вікон вимагає дуже ретельної підготовки поверхні, укосів. Шари ізоляції, такі як стрічки або плівки можна ефективно фіксувати до основи, яка буде дуже рівною і гладкою. Може статися так, що основу потрібно буде додатково вирівнювати розчином. Зокрема, пустотілі керамічні блоки.

У цій технології монтаж пластикових вікон або іншого типу ми починаємо з приклеювання стрічки до дверної коробки. Стрічка пароізоляції  повинна бути розташована з внутрішньої сторони, пропускати повітря від зовнішньої сторони. У кутах слід залишити ставку, після чого склеїти плівку. Потім встановіть і вирівняйте коробку. Важливо правильне кріплення на анкера або на так звані консолі. Після цього залишається правильно приклеїти стрічки на відкритому повітрі, заповнити щілини піною і приклеїти стрічки на укіс всередині.

Правильний ” теплий монтаж дерев’яних або пластикових вікон вимагає знань і практики. Експерти не рекомендують виконувати його самостійно.

Орієнтовні ціни на монтаж вікон

Ціни вікон залежать від їх типу. Ціни на вікна з дерева коштують у середньому від 100 до 200 доларів, що вище ніж вікна з ПВХ. Прайс-лист відрізняється, крім того, залежно від розмірів вікна. Якщо ви замовите монтаж вікна, що проведе команда фахівців, ціни цілого заходу будуть відповідно вищі. Однак слід враховувати, що монтажні бригади мають незамінне обладнання, інструменти та професійні знання підкріплені багаторічним досвідом, яких вам може не вистачати. Так що може виявитися, що в кінцевому рахунку, професійний монтаж не буде дорожчим.

Незважаючи на те, що вікна з ПВХ коштують дешевше, їх установка може бути дорожчою, ніж монтаж дерев’яних вікон. Монтаж дерев’яних вікон дозволяє усунути деякі помилки в процесі роботи, на вікнах ПВХ це зробити важко.

Читайте:   Енергозберігаючі Вікна: Оптимальне рішення енергозаощадження

В прайс-лист багато виробників вікон включають в себе також монтаж, або монтаж пропонується за дуже привабливою ціною. У пакеті завжди вийде дешевше, так що замовляйте матеріали і послуги в одній компанії.

Популярні помилки при монтажі вікон

Є майже невичерпний каталог помилок при монтажі вікон. Втім, при встановленні зовнішніх дверей виконавці також роблять багато помилок. Часто помилки виникають через незнання, іноді по неакуратності. Іноді провину за це несуть самі виробники вікон, поставляючи браковані вікна, не повні або короткі інструкції по монтажу.

Будь то установка пластикових вікон або монтаж дерев’яних вікон, монтажники часто вставляють вікна, не адаптовані за розміром отвору в стіні. Навіть найкращі енергозберігаючі вікна не будуть виконувати своїх функцій, якщо отвір буде неправильним.

Виконавці однаково часто кріплять вікна без використання анкерів. Це випливає з переконання, що самої монтажної піни достатньо. Це неправда. Втім, монтажна піна також іноді використовується не за призначенням, або замінює інші необхідні будівельні матеріали.

Як надлишок, так і недостатність в цьому відношенні має фатальні наслідки. Наприклад, без піни або при її нестачі виникають теплові мости.

Звичайною справою є використання дуже невеликої кількості анкерів і дюбелів, що може призвести до незначних переміщень вікна, а, отже, до його деформації. Навколо вікна з часом з’являться тріщини, може також з’явитися волога.

Всі вище перераховані помилки, і багато інші призводять до того, що квартира або будинок втрачає тепло через вікна, а в разі великих помилок штукатурка тріскається і відпадають дрібні шматочки стіни. Витоки призводять до потрапляння холодного повітря у ваш будинок. Встановлювати вікна слід з належною ретельністю, в цьому, напевно, нікого переконувати не треба.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*