Головна / Опалення / Рве труби системи опалення: що робити

Рве труби системи опалення: що робити

Щорічно на ринку з’являються труби з нових полімерних матеріалів, а до них фітинги нової конструкції. Всі вони, як правило, зручні, працювати з ними одне задоволення, з якою-небудь «чугункою» не порівняти! Але як поведуть себе нові матеріали і фітинги з часом?

Труби з полімерних матеріалів та металопластикові не бояться, скажімо, іржі і цілком здатні прослужити десятки років при правильному використанні. Проте і у них є свої слабкі сторони, і якщо ними нехтувати, то згодом з трубопроводом можуть виникнути неприємності.

Рве труби системи опалення: що робити

Труби не повинні відчувати навантаження; забороняється відхилення від осі фітингу (праворуч)

Велика частина помилок відбувається при монтажі. І найбільш типові є:
• Використання труб, фітингів і монтажних інструментів різних виробників.
• Нерівна кромка зрізу труби перед монтажем.
• Використання невідповідних герметиків і клейових складів, що надають руйнівний хімічний вплив на труби і фітинги.
• Забруднення поверхонь фітингів і труб.
• Незавершений монтаж з’єднань, коли монтажні кільця або адаптери не до упору надіваються на відрізаний кінець труби, а також коли кінець труби не до упору насувається на фітінг.
• Неспівмірні зусилля, що прикладаються до ручного монтажного інструменту.
• Монтаж труб, що примикають до фітинга, з відхиленням від осі фітинга, в результаті чого виникає зусилля, яке передається на фітінг.

ДУМКА ФАХІВЦЯ

Головна помилка при монтажі полімерних труб — недотримання основних правил установки. Обов’язково стежте за тим, щоб труби і фітинги не піддавалися надмірному механічному впливу. Якщо який-небудь елемент трубопроводу має навіть незначні ушкодження, його краще замінити. Навіть розпаковувати труби бажано без надрізання упаковки ножем. Щоб уникнути пошкоджень у місцях проходу через будівельні конструкції, прокладати трубу потрібно обов’язково в гільзі з гофри. Якщо встановлюєте труби взимку, пам’ятайте, що зварювання проводиться тільки при плюсовій температурі (5 °С). І звичайно, не забувайте про те, що і інструменти, і труби повинні бути чистими.

Читайте:   Повітряний клапан в опаленні: будова та функції

Робота з трубопроводами з полімерних матеріалів вимагає певної кваліфікації, а в ряді випадків — і відповідного інструменту

Дістається трубам і в процесі експлуатації. Заморожування, дія ультрафіолету, перевищення максимально допустимого тиску при гідравлічних випробуваннях — все це може бути чревато виходом труб з ладу.

Рве труби системи опалення: що робити

Уникайте занадто довгих прямих ділянок. Для особливо відповідальних з’єднань краще використовувати нероз’ємні фітинги, наприклад RAUTITAN (REHAU) з полімерною насувною гільзою

Як уникнути цих помилок? Тут рекомендації будуть найпростіші: монтажники повинні чітко дотримуватися правила укладання труб того чи іншого типу та бути обережними при роботі. Не можна допускати застосування надмірної сили, а при роботі слід користуватися тільки справний інструмент. Деякі типи фітингів вимагають застосування спеціального інструменту, який може коштувати дорого. Але не слід відмовлятися від нього. В крайньому випадку інструмент можна взяти напрокат.

Рве труби системи опалення: що робити

Фіксацію полімерних труб необхідно здійснювати за допомогою спеціальних фіксуючих елементів, хомутів або кліпс.

Серед поширених помилок можна назвати монтаж труб без урахування їх температурних коефіцієнтів лінійного розширення. У полімерних матеріалів він достатньо високий. Якщо, наприклад, підводка від колектора йде по прямій і її довжина перевищує 5 м, то температурні деформації будуть повною мірою передаватися на вузол приєднання до опалювального приладу. Уникнути цього можна з допомогою деяких простих прийомів.

Рве труби системи опалення: що робити

При монтажі полімерних і металопластикових трубопроводів важливо захистити труби від механічних пошкоджень

• Прокладати підводки від колектора уступами з поворотом на 90°, залишаючи пряму ділянку перед радіатором не більше 1,5 м.
• Фіксувати вузол приєднання до перекриття.
• Развальцовувати кінець приєднувальних трубок до радіатора.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*