Головна / Вікна / Карнизне вікно – особливості та приклади

Карнизне вікно – особливості та приклади

Серед типових, звичайних квадратних або прямокутних вікон карнизні виділяються особливо. Розберемося, що таке карнизні вікна, якими бувають, з яких окремих деталей складаються, як виглядають на фасаді будівлі і в інтер’єрі.

Карнизне вікно - особливості та приклади

Карнизні вікна являють собою комбінацію мансардного і звичайного вертикального фасадного вікна. Конструкція може бути виконана в двох варіантах:

  • Мансардне і вертикальне вікно розташовані поруч, але розділені імпостом — спеціальним профілем, у випадку з карнизних вікном — горизонтальним;
  • Обидві частини з’єднані одна з одною, найчастіше в даному випадку використовується сталевий оклад.

Конструкція досить складна. Звідси основні мінуси карнизних вікон:

  • Коштують дорожче звичайних, готові знайти важко, тільки під замовлення;
  • Монтаж зробити своїми руками непрофесіоналові практично неможливо, за роботу майстрів теж доведеться заплатити.

Важливо! Обидві частини карнизного вікна – мансардна, покрівельна і вертикальна, повинні бути дуже чітко зістиковані один з одним. В іншому випадку ніякі герметики вас не врятують від протікань. Потрібно враховувати кути, під якими нахилений скат покрівлі, висоту фасадної стіни до кута та інші нюанси.

Карнизне вікно - особливості та приклади

Переваги карнизних вікон, як то кажуть, в наявності:

  • Світла в приміщенні на 50% більше;
  • Відкривається повноцінний огляд на вулицю, який звичайні мансардні вікна не забезпечують;
  • Приміщення виглядає просторіше;
  • Можна отримувати цікаві поєднання, наприклад, скомбінувати трикутне фасадне вікно з прямокутним мансардним. Або зробити вікна-арки.

Карнизне вікно - особливості та приклади

Накладки на карнизні вікна підбираються в залежності від покрівельного покриття, щоб конструкція виглядала гармонійно на тлі загального екстер’єру будинку.

Профіль склопакетів може бути металевим, дерев’яним, ПВХ, все, як зазвичай. Деталі з’єднання виготовляються з того ж матеріалу, що і сам профіль.

Карнизне вікно - особливості та приклади

Зручно, коли обидві частини карнизного вікна відкриваються, щоб скло можна було вимити своїми руками, не вилазячи на дах. Крім того, не забудьте про захист від яскравого сонця, адже, повторимося, такі вікна пропускають його в два рази більше звичайних. Штори на мансардні вікна можуть бути дуже різними.

Читайте:   Ремонт і реставрація пластикового підвіконня

Карнизне вікно - особливості та приклади

Особливим різновидом карнизних вікон цілком можна назвати вікна-балкони. Конструкція теж складається з двох частин: похилої і вертикальної. Однак вертикальна встановлюється не на фасаді, а теж на покрівлі. З’являються додаткові конструкції з боків висунутого з поверхні даху балкончика.

Карнизне вікно - особливості та приклади

Ціна буде залежати від розмірів, матеріалу профілю, інших особливостей.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*