Головна / Як побудувати дім / Вентиляція / ТОП-5 порад, як правильно користуватися кондиціонером

ТОП-5 порад, як правильно користуватися кондиціонером

ТОП-5 советов как правильно пользоваться кондиционером

Чи можна пережити літо без кондиціонера в місті. Особливо важко, коли на вулиці ще ранок, за вікном вже +35°C, а до рятівної вечірньої прохолоди – весь сонячний день. Рятує в таких випадках тільки кондиціонер. Але їм теж потрібно користуватися правильно, щоб не було проблем ні з вашим здоров’ям, ні з збереженням техніки.

Що потрібно знати, щоб правильно користуватися кондиціонером?

Головна перевага і як не дивно загроза кондиціонера в тому, що він створює в приміщенні комфортний мікроклімат. Останній дає можливість вберегтися від небезпек річного перегріву і теплового удару, але несе потенційну загрозу нашому імунітету. На жаль, якщо не використовувати пристрій з розумом, то як мінімум можна заробити нежить і застуженние м’язи шиї.

Як і будь-яке інше пристрій, кондиціонер вимагає від користувача правильної експлуатації, але відповідальність людини в кожному конкретному випадку різна.

Так, якщо раніше потрібно було регулярно стежити за режимом роботи кондиціонера і коригувати його з потреби, то сучасні розумні пристосування, такі спліт-системи Daikin Emura і Stylish, достатньо налаштувати один раз. З урахуванням вимог до здоров’ю та умовам експлуатації, звичайно.

Вибирайте комфортну температуру охолодження

Більшість кондиціонерів здатне працювати в декількох режимах, основні з яких – Охолодження і Нагрівання. Природно пристрій купують в першу чергу для літнього охолодження, і тому найбільш поширена помилка використання кондиціонера – неправильний вибір температури охолодження, коли її ставлять дуже низькою.

ТОП-5 советов как правильно пользоваться кондиционером

Особливо обережно потрібно використовувати режим максимального охолодження, характеризується найбільшим енергоспоживанням і зносом техніки. Виробники навіть обмежують час його дії (в спліт-системи Daikin – 20 хвилин).

Читайте:   Вентиляційні системи: особливості та види

До того ж, потрапляння людини з 30-градусної спеки в кімнату різницею в температурі повітря на 10°C і більше може погано впливати на його здоров’я: різка зміна температури викликає вазоспазм судин і позначається на імунітеті.

Оптимальна різниця між домашньою та вуличної температури – не більше 5-8°C, а температуру в режимі охолодження рекомендується виставляти не нижче +21-24 °C.

Ще зручніше встановлювати охолодження в режимах Мінімального енергоспоживання і Тихої роботи. І тут перевага – за інверторними пристроями Daikin. Вони мінімізують витрати енергії на запуск і виключення кондиціонера, і знижують температурний шок при вході в кімнату.

Дивіться, куди дме кондиціонер

Прямої загрози здоров’ю кондиціонер не несе. Всупереч поширеній думці, літні застуди виникають не в результаті роботи кондиціонера, а під впливом бактерій і вірусів на тлі зниженого імунітету.

Єдиний мінус, з якими можна зіткнутися з-за роботи техніки – запалення м’язів під постійним впливом потоків холодного повітря.

ТОП-5 советов как правильно пользоваться кондиционером

Але цього легко уникнути. Заслінки кондиціонера потрібно спрямовувати в бік від знаходяться в кімнаті людей. В одних моделях це можна зробити вручну, використавши пульт кондиціонера і зафіксувавши напрямок повітряного потоку.

В інших це не вимагає абсолютно ніяких зусиль з боку користувача. І тут розумна техніка Daikin теж має своїм переваги. Функції Комфортний обдув і Розумний очей кондиціонери Daikin дозволяють оптимально спрямувати повітря з урахуванням переміщення людей в кімнаті.

Пристрій автоматично відрегулює напрям обдування, а якщо людина покине кімнату, через деякий час відключається, переходячи в енергозберігаючий режим.

Не допускайте пересихання повітря

Другий найважливіший параметр мікроклімату в будинку після температури – вологість повітря. У квартирі вона повинна перебувати в діапазоні 40-60%. Якщо потрібно знизити вологість, кондиціонер переводять на режим Осушення, а ось при зниженні вологості нижче 30-40% потрібно використовувати зволожувач.

Читайте:   Вентиляция помещений: особенности систем разных видов

Низька вологість викликає пересихання слизових оболонок і опосередковано знижує імунітет.

Періодично провітрюйте приміщення

Також повітря у приміщенні з кондиціонером потребує поповнення киснем.

Якщо у вашому кондиціонері немає функції підмішування свіжого повітря з вулиці, обов’язково раз в 4-5 годин вимикайте його і провітрюйте приміщення!

Не варто забувати і про функції Вентиляція, коли кондиціонер працює як вентилятор – без охолодження і нагріву, не змінюючи рівень вологості в кімнаті.

ТОП-5 советов как правильно пользоваться кондиционером

Регулярно чистіть і міняйте фільтри

Незважаючи на те, що сучасні фільтраційні системи кондиціонерів максимально очищають повітря, забираючи з простору приміщень не тільки пил, бактерії і віруси, але навіть запахи і алергени, системи кондиціонування все одно потребують очищення. Адже навіть найкращий фільтр будь-якого кондиціонера з часом все одно засмічується.

Влітку в ході активного використання кондиціонера його механічний повітряний фільтр рекомендується очищати раз на 2 тижні.

Спеціальні антибактеріальні фільтри для додаткового очищення повітря – прочищати або міняти кожні кілька місяців (згідно з інструкцією з експлуатації).

І, звичайно, важливо не забувати про щорічному технічному обслуговуванні кондиціонера на початку кожного сезону.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*