Головна / Як побудувати дім / Вентиляція / Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Провітрювання приміщення зараз дуже актуальне. І робити це слід за правилами. Прислухаємося до порад німецьких спеціалістів, розповімо докладно про рекомендовані ними методи провітрювання.

Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Вентиляційні канали в пластикових вікнах – дуже корисне доповнення, що дозволяє забезпечити постійне провітрювання без відкриття стулок. Але далеко не всі вікна обладнані вентканалами. Тому залповим провітрюванням кімнат користуватися можна і потрібно. Згідно з підрахунками фахівців, сім’я з чотирьох чоловік, яка цілий день знаходиться вдома, займається своїми справами, дихає, миється, готує їжу, виробляє близько 12 літрів водяної пари. Якщо кімнати не провітрюються, вся ця волога залишається всередині, призводить до появи цвілі, грибка, істотно погіршує мікроклімат.

Головний принцип залпового провітрювання полягає в наступному — вікна розкриваються навстіж, повністю. В кімнаті влаштовується протяг. Якщо вікна виходять на різні боки будинку, то буде достатньо тільки відкритих стулок і розкритих міжкімнатних дверей. Якщо вікна на одній стороні, то доведеться додатково відчинити вхідні двері.

Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Перед залповим провітрюванням, звичайно, потрібно прибрати все з підвіконня, а в опалювальний період — прикрутити терморегулятори на батареях, щоб не витрачати ресурси даремно.

Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Основні правила залпового провітрювання від педантичних німців:

 • У будні дні стулки розчиняються мінімум двічі на день — вранці, як тільки сім’я прокинулася, і ввечері, перед сном.
 • На кухні витяжка повинна працювати весь час в процесі приготування їжі, а потім варто розкрити вікно.
 • Обов’язково просушується ванна кімната після купання. Чи включається витяжний вентилятор, двері потрібно залишити відкритими.
 • У вихідні дні, коли сім’я вдома, залпове провітрювання потрібно проводити чотири-п’ять разів за день.
  Що стосується часу провітрювання кімнати, то тут теж є чіткі рекомендації:
 • Зимові місяці – не більше 5 хвилин кожен раз. Можна порахувати до 300, можна просто засікти час. Довше тримати вікно розкритим в найхолодніші місяці не можна, на укосах може почати збиратися конденсат.
 • У листопаді і березні досить буде 10-хвилинного залпового провітрювання двічі в звичайний будній день.
 • У квітні і жовтні вікна слід залишати відкритими не менше, ніж на 15 хвилин.
 • З травня по вересень провітрювати кімнати можна по 20-30 хвилин, в залежності від погоди за вікном.
 • Час провітрювання приміщення в залежності від температури.
 • Слідкуйте, щоб до розкритих вікон не підходили діти, на підвіконня не встрибували домашні тварини. Або подбайте про наявність спеціальних засобів захисту.
Читайте:   Рекуператори повітря. Види і принцип роботи

Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Може здатися, що залпове провітрювання це важко. Кожен раз прибирати все з підвіконня, засікати час, стежити, щоб ніхто з малюків і котів не підібрався до вікна… але, як запевняють німецькі фахівці, досить швидко це стане звичкою, прокинувся, провітрив, ввечері знову. І клімат в приміщеннях стане помітно більш сприятливим і здоровим.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*