Головна / Дизайн кімнат / Вітальня / Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Вчитися у професіоналів завжди корисно! У сфері облаштування інтер’єрів теж. Розповімо, як професійні дизайнери підходять до оформлення гардеробної кімнати, яка стане головним місцем зберігання в квартирі або будинку.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Дизайнери роблять опис речей і знімають з них мірки

Це перший крок – з’ясувати, що саме буде розташовуватися в гардеробній. У господині є шуба? А у власника довге кашемірове пальто? Їм потрібне окреме місце! Якого розміру пилосос буде зберігатися на нижній полиці? Скільки високих чобіт і черевиків?

Тільки після того, як буде складений точний опис всього, що розміститься в гардеробній, можна буде вибирати систему зберігання. І бути впевненим, що у кожної речі буде своє місце.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Вибирають місце для гардеробу

Думаєте, що у вашій квартирі взагалі немає місця для повноцінної вбиральні? Це не так! Дизайнери завжди готові запропонувати клієнтам оптимальне рішення і піти на несподіваний крок. Наприклад, виділити під гардеробну ніяк не задіяний кут спальні, простір під сходами, приєднати лоджію або переобладнати комору біля кухні.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Враховують зріст клієнта

Чи буде зручно невисокій господині дотягуватися до верхніх полиць? Швидше за все, ні. Буде потрібен табурет або драбина, наприклад. Крім того, на самих верхніх полицях будуть зберігатися речі, які використовуються найрідше, щоб не так часто підніматися за ними.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Дизайнери радять розміщувати внизу висувні ящики, щоб ними було зручно користуватися. А полки глибиною від 25 і висотою від 32 сантиметрів розташовувати на висоті від 110 сантиметрів, щоб відразу бачити, що де лежить.

Читайте:   Робочий кабінет у вітальні: раціональне використання простору!

На самих верхніх полицях доцільно розмістити щось габаритне, що не використовується кожен день. Наприклад, валізу, ковдру і подушки для гостей.

Враховують звички клієнта

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Наприклад, одні домовласники джинси складають на полиці, а інші розвішують, як штани. Одні звикли зберігати нижню білизну комплектами на тремпелі, інші – ховати в ящик стопками. Саме від звичок власників залежить, скільки буде полиць, ящиків, чи будуть відділення для довгих суконь, чи на них можна заощадити.

Залишають запас на майбутнє

Дизайнери завжди планують гардеробну кімнату таким чином, щоб приблизно 20% простору залишалося порожнім.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Вільні полиці і вішалки точно заповняться в майбутньому, адже власники будуть оновлювати гардероб, можуть купити, наприклад, більшу валізу. А може в планах господарів друга дитина? Обов’язково потрібно це врахувати і залишити місце для коляски, щоб потім не переробляти всю систему зберігання.

Не забувають про вентиляцію і освітлення гардеробу

Спочатку дизайнери погоджують з власниками проект розташування систем зберігання, а потім займаються комунікаціями. В іншому випадку може виявитися, що проводка йде не там, де потрібно, вимикач виявився за шафою, а вихід під світильник закриває полку. Вентиляція обов’язково потрібна, щоб в кімнаті, де немає вікна, не було запаху вогкості.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Особливо це важливо, якщо гардеробна межує з ванною кімнатою або кухнею. Розетки в гардеробній потрібні, наприклад, для пилососа, фена, праски, якщо саме тут буде стояти прасувальна дошка.

Не забувають про дизайн

Адже це теж важливо! Зрозуміло, що велика частина гардеробної кімнати буде заповнена речами і тут особливо не «розгуляєшся» з декором. Але все одно кімната повинна виглядати привабливою, а не як захаращений склад.

Дизайнерські варіанти облаштування гардеробної кімнати

Оригінальне крісло, торшер, фіранки — це важливі деталі. Дизайнери радять робити фронтальну частину закритою, щоб можливий бардак на полицях не кидався в очі відразу від входу.

Читайте:   Маленький передпокій. Правила зберігання речей

Констатуємо: дизайнери завжди облаштовують гардеробну кімнату під потреби конкретної сім’ї, враховуючи, які речі і в яких кількостях будуть тут зберігатися. Залишають запас на майбутнє, не забувають про комунікації і при цьому приділяють увагу декору. Простий, але дуже правильний підхід, який потрібно брати на озброєння.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*