Головна / Стіни / Йдемо на мокре діло: як зняти шпалери зі стін в домашніх умовах?

Йдемо на мокре діло: як зняти шпалери зі стін в домашніх умовах?

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Косметичний ремонт в квартирі часто починається з видалення старого покриття зі стін. Для поклейки нових шпалер або фарбування поверхні без вад, на стінах не повинно залишатися навіть дрібних попередніх фрагментів покриття.

Перед тим, як швидко зняти старі шпалери зі стін, потрібно вибрати спосіб проведення робіт, що залежить від типу шпалер і клею, який використовували при їх укладанні.

Інструменти для зняття будь-яких видів шпалер

Щоб швидко зняти шпалери зі стін, потрібно деяке обладнання, тому для зняття знадобляться наступні інструменти:

  • Два гострих шпателя різного розміру;
  • Вода з додаванням мила або засіб для зняття шпалер без зайвих зусиль;
  • Парова швабра або праска з відрізу бавовняної тканини;
  • Валик для перфорації;
  • Стрем’янка;
  • Ніж, поліетиленова плівка;
  • Ізоляційна або клейка стрічка.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Знімати шпалери зі стін гігієнічніше вологим способом. Так буде утворюватися менше пилу і сам процес зняття займе менше часу. Але якщо полотно відходить від стіни добре, то можна обмежитися звичайним варіантом.

Варіанти зняття старих шпалер

Як відірвати старі шпалери зі стін, якщо немає досвіду виконання такої роботи? Першим ділом, потрібно відключити електрику або заклеїти розетки і вимикачі. Щоб швидко зняти зі стін старі шматки шпалер, досить зачепити край шпателем і потягнути його, поддевом і коригуючи піддаються місця.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Якщо цього недостатньо, то треба розмочити старі шпалери. Для цього по всій поверхні потрібно пройтися губкою, змоченою теплою водою з додаванням мила, почекати декілька хвилин, потім повторити процедуру.

Читайте:   Почему нужно выбирать обои Раш

У воду можна додавати мило, рідина для миття посуду або кондиціонер для прання білизни. До того ж потрібно використовувати достатню кількість води. Якщо води буде мало, то вона швидко висохне і не встигне розмочити клей, тому віддерти старі шпалери буде проблематично.

Велика кількість води буде стікати по поверхні полотна або зі стін, що теж не дасть потрібного результату.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Як здерти старі шпалери зі стін, якщо є парогенератор? Цей варіант буде не таким трудомістким. Пар парогенератора швидко розм’якшить паперову основу і клей під нею. Старі паперові шпалери, які не вдалося зняти з першого разу, видаляють шпателем.

Парогенератор підходить тільки для зняття старих шпалер, тому в основному його використовують виключно фахівці. Заміною може послужити паровий або звичайний праска з функцією відпарювання. Це полегшить зняття шпалер на великих за площею поверхнях і суттєво зекономить час і сили.

Якщо ви не знаєте, як легко зняти шпалери зі стін, або робите цю роботу вперше, тоді краще використовувати для цього спеціальні рідини. Зазвичай вистачає флакона, щоб здерти старі шпалери на 100 м2. Рідина швидко проникне під паперовий шар і ефективно размочит клей.

Спеціальних засобів для зняття шпалер піддаються і паперові, текстильні, вінілові та, та інші види шпалер.

Спеціальні засоби набагато ефективніше, ніж звичайна мильна вода, їх можна використовувати при роботі в закритих приміщеннях. Спецзасіб перемішується з водою і распрыскивается по всій площі старих шпалер. Через кілька хвилин старий шар можна легко знімати шпателем.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Як відірвати старі шпалери, якщо був нанесений клей ПВА

Зняття старих шпалер доведеться робити вручну і використовувати гострий шпатель. Перед тим, як відклеїти старі шпалери, приклеєні на паперову поверхню у вигляді газети, потрібно на невеликій ділянці перевірити міцність прилягання, потім вибрати зручний варіант для зняття.

Читайте:   Декор з пінопласту для фасаду

Можна застосовувати шліфувальну машинку. Вона допоможе прискорити зняття зі стін старих залишків і великих по площі шматків шпалер. Правда, цей прилад може залишити на стіні борозни і смуги, тому надалі, після зняття старих шпалер, треба буде вирівняти поверхню.

Якщо застосовується спеціальне обладнання, то потрібно подбати про екіпіровку і використовувати захисну маску для обличчя.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Зняття вінілових шпалер

Вінілові шпалери легше за інших піддаються видаленню зі стін, тому що в їх складі головний компонент – плівка. Вінілові шпалери легко знімаються після зволоження і відходять цілими смугами. Край полотна потрібно зачепити шпателем і акуратно тягнути вниз. Паперова складова на стіні може іноді залишитися, але її легко видалити.

Як зняти рідкі, флізелінові і миються шпалери

Перед зняттям шпалер на сучасній флізеліновій основі, їх потрібно перфорувати. Таке міцне полотно, його легко зняти. Як і у варіанті з паперовими полотнами, досить скористатися шпателем.

Щоб зняти старі шпалери, що миються, використання води чи спецрідини буде мало. Верхній шар полотна піддається зняттю досить просто, а для нижнього ярусу шпалер, краще застосувати валик або скребок. Добре допоможе в цій справі парогенератор або звичайний парова праска.

Идем на мокрое дело: как снять обои со стен в домашних условиях?

Перед тим, як зняти рідкі шпалери, потрібно розуміти їх структуру. Такі полотна складаються із суміші целюлози, бавовни і водорозчинного клею. Для зняття рідких шпалер досить просто намочити теплою водою. Після розбухання рідких шпалер досить просто віддерти масу шпателем з одного разу. Рідкі шпалери можна використовувати повторно.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*