Головна / Підлога / Ламінат або дошка для підлоги: що вибрати?

Ламінат або дошка для підлоги: що вибрати?

Ламинат или половая доска: что выбрать?

Ламінат – найпопулярніше у нас покриття для підлоги. У чому його переваги і недоліки перед дошкою і як вибрати таке підлогове покриття, читачам підкаже дизайнер інтер’єрів Тетяна Зайцева.

Ламінат

Ламінат для підлоги вперше з’явився в 1980-х роках в Європі – як дешева альтернатива дорогому паркету. Зовні якісний ламінат передає малюнок, колір і структуру природних матеріалів, володіючи при цьому більш подвинутыми технічними характеристиками – підвищеними експлуатаційними і зносостійкими властивостями.

Ціна на такий вид підлогового покриття значно нижче, ніж на паркет, паркетну і дерев’яну (статеву) дошки.

Сучасні ламінати дуже різноманітні – матеріал може імітувати натуральне дерево, плитку, камінь і мармур, бути текстурним і рельєфним, а також шовковисто-глянсовим або вощеным, нагадувати стару або кантрі-поверхня.

Але не забувайте, що навіть самий якісний ламінат – штучний матеріал, тому, незважаючи на всю красу, властивості дерева (або каменю) у нього відсутні.

У будь-якому випадку, якість такої продукції, застосовуваної в житловому приміщенні, має бути високим – часто ламінат використовують не тільки у вітальнях, коридорах і кухнях, але і в спальні або дитячої.

Ламинат или половая доска: что выбрать?

В залежності від особливостей кожної кімнати, підбирають ламінат певного класу – чим він вище, тим нижче ступінь його стирання і тим менше він схильний до механічних пошкоджень.

Підлогова дошка

Ще не так давно в нашій країні вважалося, що статева дошка (її ще інколи називають масивом) – атрибут дачних будиночків, турбаз, спортивних залів. Зносостійкість підлоги з дошки, в першу чергу, залежить від твердості деревини, з якої вона виготовлена. Сьогодні дощаті підлоги виготовляють не тільки з сосни, як це було раніше, але і з традиційних твердих і екзотичних порід дерева.

Читайте:   Дерев'яна підлога в приватному будинку своїми руками

Вимоги до якості підлогової дошки, з якою б породи дерева вона ні була зроблена, дуже високі – це дозволяє використовувати її і в житлових інтер’єрах. Таке покриття добре переносить перепади вологості і температури, стійке до механічних пошкоджень.

Зазвичай для виробництва дошки використовується масив дерева товщиною 15-20 мм, хоча в окремих випадках товщина дощок може досягати і 50 мм.

Опірність деревини різних порід до механічних навантажень сильно розрізняється, тому для віталень, їдалень і кухонь підійдуть породи дерева з середньою, а для спальні або кабінету – з низькою опірністю.

Ламинат или половая доска: что выбрать?

Великий плюс масивної статевої дошки – різноманітність розмірів, що дозволяє враховувати конфігурацію кімнати і її дизайн. Наприклад, довгі масивні дошки зорово зменшують розміри приміщення, а більш короткі планки роблять кімнату візуально просторіше. Широкі дошки додадуть приміщенню солідність і респектабельність, а вузькі – камерність і певну приватність.

На відміну від попередників, сучасні масивні дошки оснащені спеціальними кріпленнями, з допомогою яких можна отримати більш щільну стиковку. Зазор між масивними дошками практично непомітний.

Дерев’яна підлога буде виглядати як єдине ціле, і за умови якісної укладання прослужить стільки ж, скільки і паркет. Часу на монтаж такого покриття потрібно декілька менше, ніж на паркет. А після настилу дощок їх необхідно обробляти так само, як і паркет.

Паркетна дошка

Існує також такий варіант підлогового покриття, як паркетна дошка. На відміну від дошки, зробленої з цілісного шматка деревини, паркетна дошка клеїться з декількох його верств (двох або частіше – трьох). Відповідно, паркетна дошка дешевше статевої і часто виникає питання: що краще – підлогова дошка або паркетна дошка, ламінат або паркетна дошка?

Читайте:   Как недорого купить тёплый пол Хемштед?

У першому випадку це питання грошей – якщо ви можете собі дозволити масив дерева на підлозі в будинку, сміливо зупиняйтеся на цьому варіанті. Якщо ж через 20-30 років стать ви готові змінити або підтискають фінанси – выбираейте паркетну дошку. Ну а якщо гроші (точніше, їх економія) відіграють ключову роль, ваш вибір – ламінат!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*