Головна / Сад та Город / Календар догляду за виноградом: розклад робіт по місяцях

Календар догляду за виноградом: розклад робіт по місяцях

Календар догляду за виноградом

Роботи по догляду за виноградом потрібно проводити регулярно – з зими і до пізньої осені. У кожному місяці існує певний обсяг робіт, виконуючи який можна добитися хорошого врожаю.

Вирощування винограду потребує щоденного догляду. Роботи по догляду можуть мати на увазі якісь дрібні дії або масштабну працю, яка забирає кілька днів поспіль. Отже, розглянемо які роботи по догляду за виноградом потрібні в кожному місяці.

Догляд за виноградом в січні

Під доглядом у цьому місяці мається на увазі всього лише перевірка укриття кущів. Якщо снігу дуже мало, то його слід додати. Шпалери для лози необхідно перевірити і відремонтувати, якщо це необхідно.

Календар догляду за виноградом

Догляд за виноградом в лютому

У лютому почніть підготовчі роботи до нового сезону. Можна почати вирощувати в приміщенні саджанці з живців. Перевірте кореневу систему посадкового матеріалу в сховищах. Вона не повинна бути пересушеною або перезволоженою. Придбайте добрива для підживлення винограду навесні. Якщо у вас є не укривний виноград, його можна обрізати.

Догляд за виноградом у березні

Догляд за виноградом в перший весняний місяць можна почати з розпушування землі навколо кущів – якщо, звичайно, дозволяє погода. Навесні необхідно видалити всі замерзлі і хворі пагони. Однак, у березні обрізку винограду потрібно закінчувати, щоб уникнути весняного плачу лози.

Читайте:   Умови зберігання картоплі в квартирі або в погребі

Календар догляду за виноградом

Догляд за виноградом в квітні

Квітень – починаємо активно доглядати за виноградом. Укривні сорти в цьому місяці пора розкривати. Робити це обов’язково потрібно до того, як набухнуть бруньки. На початку місяця внесіть в канавки, з яких брали землю для укриття, органічні та мінеральні добрива, засипте їх землею. Можна удобрити грунт рідкої підгодівлею поєднавши її з поливом.

Необхідно очистити лозу від залишків землі і підв’язати її до шпалери. Якщо виноград вражений шкідниками, то проведіть спеціальне обприскування.

Догляд за виноградом в травні

У травні, після того, як розпустяться бруньки, видаляються зайві пагони. Також з цього місяця потрібно починати полив – під кожен кущ вливається по три відра води. Якщо ви не внесли добрива в квітні – зробіть це зараз.

Зелені пагони в травні прищипують, видаляють зайві пасинки і суцвіття. Крім того, в травні можна проводити обробку винограду від кліща.

Догляд за виноградом в червні

У червні триває висаджування молодих вегетуючих саджанців. До цвітіння винограду точки зростання прищіпують на 5-10 см на міцних пагонах. Це робиться для кращого запилення винограду.

Цвітіння винограду – хороший період для розвитку різних хвороб і ураження пагонів шкідниками. Будьте напоготові і вчасно проводьте профілактичні роботи по боротьбі з ними. Однак обробляти виноград пестицидами під час цвітіння і зав’язування ягід не бажано.

Догляд за виноградом влітку полягає в регулярному пасинкування і підв’язування лози. Під час горошіння винограду (орієнтовно в кінці місяця) підгодуйте його рідкими добривами.

Календар догляду за виноградом

Догляд за виноградом в липні

У липні підживлення азотними добривами слід припинити, а ось фосфорно-калійні добрива навпаки варто вносити більш активно. Ближче до кінця місяця рекомендується проводити карбування лози, тобто зрізати 7-9 см з верхівки куща.

Читайте:   Як відрізнити кормову кукурудзу від харчової

Регулярно підв’язуйте молоді пагони і видаляйте пасинки. Молоді саджанці підгодовуйте мінеральними добривами.

Догляд за виноградом в серпні

Серпень – у цьому місяці починають визрівати ягоди, тому винограду потрібна велика кількість вологи. Крім цього, кущі слід підгодовувати фосфорно-калійними добривами. По мірі дозрівання врожай слід збирати.

Підгодуйте плодоносні кущі мінеральними добрива без азоту. В середині і в кінці місяця робіть карбування. Для поліпшення визрівання лози робіть позакореневе підживлення фос-форно-калійними добривами. При появі сірої гнилі зробіть профілактичну обробку марганцівкою.

Догляд за виноградом у вересні

Вересень – пора активного збору врожаю середньостиглого винограду. Догляд за виноградом у перший місяць осені включає обробку кущів з ягодами розчином марганцівки, при появі вогнищ оїдіума. Також рекомендується обприскати виноград суперфосфатом і калійної сіллю.

При перевантаженні ягодами винограду, обірвіть зайві кисті.

Календар догляду за виноградом

Догляд за виноградом у жовтні

У жовтні закінчується збір останнього врожаю, обрізаються лози пізніх сортів, перекопуются міжряддя. У цей час можна висадити здерев’янілі саджанці винограду. Посаджені в жовтні саджанці добре вкорінюються.

Заготовте живці для посадки на наступний рік. Можна провести полив винограду, якщо осінь видалася посушлива.

Догляд за виноградом в листопаді

Листопад – підходить до кінця догляд за виноградом. В останній осінній місяць проводиться обрізка укривних сортів, потім виноград вкривається на зиму. Якщо ви приховуєте виноград землею, укриття необхідно провести до початку заморозків.

У разі, якщо виноград вкривається тирсою, торфом або хвоєю, необхідно зробити канавки вздовж шпалери. З укриттям можна не поспішати, а загартувати лозу до опускання температури до 7-10 °с. Якщо ви не зволожили виноград в попередніх місяцях, обов’язково зробіть це у листопаді. Погано политий виноград зимує гірше.

Читайте:   Найбільш ранні сорти томатів

Догляд за виноградом в грудні

У грудні спеціальний догляд за виноградом не потрібен. Регулярно перевіряйте посадковий матеріал. Зволожуйте його або навпаки, відкривайте на провітрювання при надмірній вологості. Готуйтеся до наступного сезону – закуповуйте добрива, садовий інструмент, огляньте і відремонтуйте шпалеру.

Таким чином ви бачите, що 9 місяців у році винограду потрібен активний догляд. Виконуйте всі зазначені дії своєчасно і тоді ви отримаєте рясний урожай з кожного куща.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*