Головна / Вікна / Вікна з сосни чи модрини, що краще вибрати для свого будинку

Вікна з сосни чи модрини, що краще вибрати для свого будинку

Одним з важливих етапів в будівництві будинку є установка вікон. І якщо з технологією монтажу в загальних рисах все зрозуміло, то вибір матеріалу викликає деякі сумніви. Останнім часом багато хто воліє купувати металопластикові вироби, піддаючись віянням моди і переживаючи, що сучасні конструкції з дерева мають всі ті ж недоліки, що і їх аналоги, що випускаються ще радянською промисловістю. Але сьогодні багато чого змінилося, починаючи від якості деревини і закінчуючи технологією складання. І єдине, над чим доводиться замислюватися потенційним покупцям при виборі – вікна з сосни або модрини – що краще, затишніше і гармонійніше буде виглядати зі сторони фасаду і внутрішніх приміщень, а також у чому ж різниця між двома матеріалами.

Які вибрати вікна для будинку з модрини чи сосни

Загальні риси і відмінності

І сосна і модрина відносяться до хвойних порід дерева, тому їх аромат і антибактерицидні властивості не викликають сумнівів. Вони мають середню сприйнятливість до скручування і жолоблення, тому якісні вікна збираються з клеєних елементів, зібраних певним чином. Внутрішній шар викладається невеликими брусками таким чином, щоб їх розташування деревних волокон виявилося перпендикулярно відносно волокон двох зовнішніх шарів. Між собою всі частини склеюють під пресом, створюючи досить надійний брус віконної рами.

Особливістю клеєних дерев’яних виробів є збереження їх геометричної форми при виникненні кручення деревини в умовах впливу зовнішнього середовища, зокрема вологи. Все гранично зрозуміло – у цьому випадку внутрішній шар стримує процес деформації зовнішніх, а створювані напруги – знімаються. Вироби отримують додаткову жорсткість і стійкість до змін температурно-вологісних режимів. Крім того, в процесі виготовлення клеєних брусків проводиться видалення бракованих ділянок деревини.

Обидва матеріали легкі в обробці, тому можливе виготовлення вікон різних форм, розмірів і способів відкривання стулок. Фурнітура для того чи іншого виду деревини нічим не відрізняється, тому тут не має значення, з чого будуть зроблені вікна з сосни чи модрини що краще підійде по стилю і вартості, то і рекомендовано встановлювати. На сьогоднішньому ринку присутня величезна кількість ручок, петель, замків і т. д., у зв’язку з чим проблем у виборі фурнітури не виникає.

Які вибрати вікна для будинку з модрини або сосни

Сосна

Привабливість і затребуваність вікон з сосни полягає в їх естетичному вигляді зрізів дерева і прийнятної вартості готових виробів. Але деревина м’якше модрини, тому гірше переносить механічні удари. На сосновій рамі залишаються сліди подряпин, легко утворюються відколи, а якщо виріб буде неякісно опрацьовано просоченнями, то дефектні місця швидко потемніють і почнуть гнити. Але тут є один нюанс, який полягає у використанні захисних засобів глибокого проникнення. Після насичення ними сосни, деревина значно втрачає свої паропроникні здібності.

Всихання в жарку погоду і розбухання в період підвищеної вологості – результат неправильної обробки сосни.

Слід зазначити, що при належному експлуатаційному догляді, дбайливому відкриванні та закриванні стулок, соснове вікно може безпроблемно прослужити 70-75 років. Виріб ремонтопригодний, а деревина володіє високими теплоізоляційними характеристиками.

Модрина

Вікно з модрини має благородний зовнішній вигляд, а його купівля обійдеться приблизно на 40 відсотків дорожче аналогічного виробу з сосни. Твердість деревини на третину перевищує аналогічний показник сосни, вогнестійкість – майже в два рази, а стійкість до процесів гниття – в 2,5 рази. Природний колір зрізу модрини не потребує декоративного поліпшення барвниками, але в структурі матеріалу присутні множинні смоляні ходи, що позначається на складності обробки. І хоча сучасні грунтувальні склади їх добре «замикають», ніхто не дасть гарантії, що смола час від часу не стане виходити назовні. У зв’язку з даним фактом, вікна з модрини в білий колір ніколи не фарбують, на відміну від аналогічних виробів з сосни. Інакше смоляні патьоки на світлій рамі будуть виглядати не естетично.

Читайте:   Проектування вікон в будинку

Які вибрати вікна для будинку з модрини або сосни

Модрина і сосна мають багато спільного і, в той же час, – важливі відмінності. Думки споживачів розділилися, так як одні стверджують, що термін служби вікна з сосни, звичайно, коротше, але не суттєво, а вартість – майже в два рази нижче, тому зупинити свій вибір на даній породі деревини буде доцільніше. До того ж, соснові ліси ростуть майже в усіх регіонах країни. Інші не здаються і доводять, що найкращий варіант відноситься до вікон з твердої модрини. Тоді і про гниття можна забути і про вуличний мороз, насолоджуючись, одночасно, красивим видом віконних прорізів. Звичайно, з думкою останніх опонентів можна погодитися, якщо питання стосується одного-двох вікон. А якщо їх набереться штук десять? У цьому випадку матеріальні витрати з сосни і модрини виявляться надто суттєвими.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*