Головна / Дизайн ділянки / Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

На заміських ділянках не всі ґрунти добре пропускають воду. У першу чергу це стосується глинистих ґрунтів. Рослини з-за цього відчувають себе погано і не розвиваються належним чином. Для вирішення цієї проблеми знадобиться дренаж ділянки. Перед тим, як зробити дренаж ділянки на глинистому грунті, радимо прочитати цю статтю.

Особливості території на глинистій місцевості

Як правило, глиниста ділянка відрізняється надлишком води. Наявність зайвої вологи призводить до того, що до коренів рослинності не надходить навіть мінімально необхідна кількість повітря. З-за цього відбувається явище кисневого голодування і рослини не можуть нормально розвиватися, в результаті чого гинуть.

Це особливо стосується трав’яних газонів, які страждають від надлишку вологи, так і від щільного дерну, який погано спушують. Тому не зручний верхній шар заважає повноцінному і нормальному насиченні рослин повітрям.

Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

В залежності від ваших уподобань створюється газонне покриття або висаджуються різні культури. Для втілення в життя запланованих планів на глинистій ділянці слід зробити дренажну систему. З її допомогою, ви зможете користуватися ділянкою відразу після зимового сезону, після сходу снігового покриву.

У випадку, якщо ваша територія не має дуже великих розмірів, в процесі проектування виконувати звіт не обов’язково.

Головне, врахуйте головні параметри дренажної системи. До них можна віднести всі дані, пов’язані з дренажем:

  • пристрій гирлової частини;
  • пристрій оглядових колодязів;
  • відстань між рядами;
  • розташування за планом;
  • глибина залягання;
  • ухил.

Заміська ділянка не завжди є рівниною, тому при наявності невеликого ухилу поверхні ділянки, обов’язково потрібно його використовувати.

Вода найбільше накопичується в:

  • поглибленнях;
  • у тераси та ганку;
  • в місці закінчення стоку.
Читайте:   Жива альтанка з верби: приклади оригінальних ідей

Застосування особливостей рельєфу ділянки

При порівнянні рівнинної і похилої території, можна відзначити, що з похилою ділянкою працювати набагато легше. В такому випадку, під час будівництва дренажної системи значно знижуються трудовитрати. Головне, необхідно зробити так, щоб відкритий дренаж гармонійно поєднувався з закритим.

Поверхневий або так званий відкритий дренаж створюється з допомогою канавок з відкритим верхом. Особливо ефективним він буде при організації відтоку вологи в літній та весняний періоди року, під час періодичних випадів рясних опадів, з-за чого грунтові води підходять близько до поверхні.

Взимку такий дренаж так само знадобиться. У нашій країні, в зимовий період можна спостерігати часті відлиги, коли замерзлий грунт не в змозі вбирати воду, а відведення вологи з земельної ділянки вже необхідний.

При облаштуванні відкритого дренажу, слід застосувати спеціальну плитку, яка з-за невеликого ухилу відмінно відводить воду. Через дану систему вода з дахів будівель потрапляє в спеціальну основну закриту систему дренажу.

Закритий дренаж працює так: вода, що відводиться від поверхні, транспортується по підземній системі у вигляді труб.

Із-за того що глинистий грунт є щільним і важким, для значного покращення дренажних властивостей, глинистий грунт необхідно якісно розпушити. Під час прокладання дрен, необхідно обходити місця, призначені для проїзду автомобільного транспорту.

Закрита дренажна система. Її облаштування

Перед тим, як зробити водовідвідний дренаж ділянки на глинистому ґрунті, слід визначитися з підбором водоприймача. В його якості можна використовувати штучну канаву або природну водойму, розташовану недалеко від ділянки. У разі, якщо вони відсутні, ця проблема вирішується декількома способами, які ви можете організувати самостійно.

Є кілька способів організації відтоку води. Ви можете створити штучний ставок або водоймище. Він навіть може нагадувати маленький заболочений ставок. Можна так само викопати глибоку канаву поза межі вашої ділянки, в даному випадку цей захід необхідно погоджувати з сусідами.

Читайте:   Як прикрасити паркан на дачі

І нарешті, ви можете викопати дрібні колодязі з невеликими вертикальними стінками. При необхідності з них періодично доведеться відкачувати насосами воду. Можна передбачити спеціальний автоматичний режим відкачування.

Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

По контуру ділянки прокопують спеціальні траншеї, ширина і глибина яких не повинна бути більше 0.4 і 1.2 м відповідно. В дані магістральні канали укладаються труби, які будуть йти до водоприймача.

Спочатку вода збирається в спеціальних дренажних траншеях, далі переходить в магістральні канали. Необхідно прокласти мережу траншів по всій ділянці, в які вкладаються трубні відгалуження дренажу.

Після створення на ділянці траншейної мережі, її слід відкрити і провести перевірку на працездатність. В якості випробування, відмінно підійде випадання рясного дощу. У разі, якщо погода не дозволить провести перевірку, в траншею можна пустити воду і провести спостереження за швидкістю потоку і наявністю застоїв на дільницях. При появі проблем, необхідно провести роботу з коригування параметрів.

Якщо всі випробування увінчалися успіхом, дренажні труби можна закрити. Робиться це за допомогою геотекстилю, крізь нього відмінно просочується вода, а частинки землі не проходять. Можна використовувати і спеціальні об’ємні фільтри, які відмінно показали себе при дренажі глинистих ґрунтів.

Труби укладаються з доведенням до всіх магістральних каналів. Найпрактичніші пластикові труби діаметром 63 міліметри з гофрованою поверхнею.

Як зробити дренаж ділянки на глинистому ґрунті

З’єднуються перфоровані труби за допомогою хрестовин або трійників. Трубні торці загортаються в текстиль і фіксуються дротом і засипаються матеріалом, який добре пропускає воду. Це пісок і щебінь. Шар засипки не повинен перевищувати 0.15 метра.

Зробивши закритий і відкритий дренаж глинистого ґрунту, ви зможете успішно позбутися від надлишків вологи на своїй заміській ділянці.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*