Головна / Сантехніка / Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Водяна рушникосушка для ванної може виконувати сьогодні кілька корисних функцій – бути привабливим предметом інтер’єру і створювати комфортну температуру і мікроклімат у ванній кімнаті, швидко просушити або нагріти одяг і взуття.

Цей предмет є в кожній ванній кімнаті, але не всі приділяють йому належної уваги і тому, його корисні функції використовуються далеко не завжди, а при неправильному підборі «сушарки», вона може просто швидко зламатися і почати текти. Роблячи ремонт у квартирі, краще не упускати з уваги, цей необхідний предмет. Приділіть їй трохи уваги, і він буде служити вам довгі роки, підтримуючи у вашій ванній комфорт і затишок.

Сьогодні є багато варіантів виконання рушникосушок – водяних, електричних, комбінованих, а варіантів виконання просто не злічити. Поговоримо сьогодні про їх різновиди і як зробити правильний вибір, який підійде саме вам і прослужить довго.

Види рушникосушок

Сьогодні в спеціалізованих магазинах можна зустріти величезну кількість рушникосушок для ванних кімнат і, щоб зробити правильний вибір, вам треба трохи знати про основні принципові відмінності цих предметів.

Рушникосушки розрізняють за такими основним ознаками:

 • типу використання теплової енергії (водяні, електричні, комбіновані);
 • варіантів підключення;
 • способів установки;
 • матеріалом виготовлення;
 • конфігурації.

Основні функції рушникосушок

Основні функції сучасних рушникосушок:

 • створення у ванній кімнаті мікроклімату з постійною комфортною температурою;
 • зниження вологості в приміщенні і, як наслідок, відсутність плісняви та грибка на стінах;
 • швидка сушка рушників, речей та взуття;
 • можна просто швидко прогріти одяг або взуття перед одяганням (халат перед одяганням після душу або куртку та взуття перед виходом на вулицю взимку);
 • може бути додатковим стильним предметом інтер’єру приміщення.

Як ви можете помітити, щоб ваша «сушарка» була по справжньому функціональна, вона повинна мати відразу декількома різними властивостями. Тож розберемося спочатку з конструктивними особливостями рушникосушок, а потім розглянемо різні варіанти конфігурації «сушарок» та їх сучасного дизайну. Так вам буде легше підібрати саме те, що вам потрібно, зробити добре і корисне придбання для вашого будинку.

Вибір рушникосушки по конструктивним особливостям

Вибір рушникосушки по конструктивним особливостям:

 • За типом використання теплової енергії та основним принципом дії є водяні, електричні, комбіновані «сушки».

Найбільш поширеними, давно використовуються і безпечними є водяні «сушарки».

Водяні сушарки підключаються до трубопроводу водопостачання, для електричних і комбінованих «сушарок», потрібне, швидше за все, підведення додаткової електропроводки.

Електричні і комбіновані полотенцесушителі повинен підключати тільки кваліфікований фахівець і використовувати їх потрібно з обережністю, оскільки завжди існує ймовірність ураження електричним струмом. Тому, краще вибирайте водяну «сушарку», особливо, якщо у вас є маленькі діти.

Для водяної «сушарки» підійде підключення через загальне гаряче водопостачання, іноді може бути створена додаткова автономна закрита система.

Читайте:   Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Краще всього передбачити підключення «сушарки» до труб гарячого водопостачання, а не системи опалення. Так «сушарка» буде давати тепло у вашій ванній кімнаті постійно, незалежно від того, включено централізоване опалення чи ні. Це дозволить вам підтримувати сухий мікроклімат у вологому приміщенні ванної круглий рік.

При виборі «сушарки» потрібно звернути увагу на її розрахунковий тиск, він має співвідноситися з тиском у вашій водопровідній системі. Звичайні стандартні «сушарки» легко сумісні зі стандартними системами багатоквартирних будинків.

 • За матеріалом виготовлення рушникосушки зазвичай бувають з латуні, хрому, нержавіючої сталі та ін. Покриття «сушарки» може бути також різним – поліровані сріблясті, під фарбування, готові під бронзу або золото і т. д.

Сушарки з нержавіючої сталі витримують високий тиск і стійкі до корозії, вони дуже надійні і довговічні. Вони зазвичай мають поліровану поверхню і не вимагають додаткового покриття.

Нерідко можна зустріти у продажу і більш дешевий варіант з «чорної сталі, який має хромове покриття. Це менш надійний варіант, так як зовнішнє покриття з часом буде лущитися. І звичайно, у таких сушарках немає ще і внутрішнього антикорозійного покриття. Перепади тиску і температур в центральному водопостачанні така «сушарка» довго не витримає.

Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Сушарки з латуні і міді володіють найбільшою тепловіддачею і надійністю, але це і найдорожчий варіант. Латунні сушарки зазвичай для підвищення надійності ще хромують зсередини. Імпортні сушарки, представлені в наших магазинах, зазвичай виготовлені саме з латуні, але бувають і з дешевої чорної сталі.

При виборі сушарки, краще орієнтуватися на самого виробника, а не на те, що вона імпортна чи вітчизняна, якість може бути дуже різний.

При підключенні сушарки до системи центрального опалення, краще вибирати вітчизняний варіант, оскільки він вже враховує наші досить суворі умови експлуатації (якість води і перепади тиску і температури в системі опалення), або тільки надійний якісний імпортний, але це вже буде коштувати дорожче.

Вибір рушникосушки за способом за способом встановлення

Рушникосушки за способом за способом установки поділяються за кількома параметрами:

 • За способом підводу води сушарки можуть бути з лівим, правим або нижнім підведенням подачі гарячої води;
Читайте:   Як зробити правильний вибір змішувача

Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Зазвичай використовують бокове ліве або праве підключення до водопостачання, так як такий варіант вважається стандартним і більш надійним. А для складних автономних систем водопостачання або для маленьких приміщень, часто використовують нижнє підключення до комунікацій.

 • За місцем установки сушарки можуть бути настінні або кутові;
 • За способом установки сушарки можуть бути стаціонарні або поворотні, настінні або підлогові.

Для звичайних невеликих приміщень зазвичай використовують стаціонарні сушарки настінні. Якщо приміщення зовсім невелике, то відмінно підійде кутова стаціонарна або поворотна сушарка. Поворотні сушарки зазвичай виготовляються з комбінованим або електричним підключенням, тому якщо вам потрібен саме поворотний варіант, зверніть увагу на інший тип сушарки. Є ще пересувні варіанти сушарок, які також виготовляються тільки в електричному варіанті.

Підлогові сушарки добре встановлювати в просторих приміщеннях. Такі сушарки можуть бути великої площі і служити додатковим потужним джерелом тепла у вашій ванній. Крім того, їх можна використовувати в якості роздільника окремих зон приміщення, як перегородки.

Вибір рушникосушки по конфігурації

Рушникосушки по конфігурації також поділяються за кількома основними параметрами:

 • За кількістю контурів – класичні одноконтурні або двоконтурні моделі.

Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Двоконтурні моделі сушарок мають зазвичай додатковий захист від корозії, стрибків високого тиску і температури. Вони мають більш складну конфігурацію. Вони зазвичай більше за розмірами і коштують дорожче.

 • По класу преміум, люкс, ретро, еко, звичайні класичні і т. д.

Сушарки в цьому випадку відрізняються за матеріалами виготовлення і складності і вартості обробки цих матеріалів при виробництві. Перераховані параметри впливають на кінцеву вартість «сушарок» для споживача, розкид за цінами виходить значний.

Преміум-сушарки виготовляються з дорогих високоякісних матеріалів, застосовують дорогі методи обробки і дорогі покриття. Такі вироби до того ж мають зазвичай вишуканий або ультрамодний дизайн, виконують крім основних функцій ще і декоративну функцію.

Сушарки класу люкс, виконують з якісних матеріалів, класичного універсального типу.

Зараз в моді ретро стиль і тепер навіть сушарки для ванної виготовляють у цьому стилі. Такі моделі зазвичай виготовляють з латунним покриттям або під бронзу, вони мають і специфічне стильне дизайнерське виконання.

Сушарки еко-класу, зазвичай мають простий стиль і виготовляються з недорогих матеріалів.

 • По конфігурації – сушарки бувають звичайної змієподібної форми, «драбинкою», прямокутні і ін Основні види конфігурацій були представлені в цьому розділі вище. Зараз виробники пропонують сушарки самих різних габаритів і конфігурацій і ви легко підберете підходящий вам варіант.

Зараз найбільшою популярністю користуються «решітки-драбинки», вони мають велику площу нагрівання поверхні і легко вписуються в будь-який інтер’єр. За габаритами таку сушарку, можна підібрати також для ванної будь-якої площі.

При виборі конфігурації сушарки важливо враховувати, щоб у ній не було місць застою води, так як корозія навіть за 1-2 роки може роз’їсти різьбові заглушки в таких місцях і там з’явиться текти. Цей недолік, особливо часто зустрічається, як раз, в сушарках-лесенках, знизу вони можуть давати течі.

 • За розміром – великі, середні, маленькі. Тут все визначається в основному габаритами приміщення в цілому. Якщо ванна кімната невелика, то можна вибрати невелику сушарку. Для просторих приміщень більше підійдуть середні або великі сушарки, вони і будуть виглядати більш гармонійним і у ванній буде тепліше і сухіше.

Якщо ж в приміщенні присутній відчутна вогкість, то навіть для невеликого приміщення краще вибрати варіант середньої величини – компактна, але досить великій площі прямокутна решітка-драбинка» підійде в такому разі найкраще.

Водяна рушникосушка для ванної: важливі нюанси + поради, як вибрати

Висновок

У нашій сьогоднішній темі ми розглянули основні типи і параметри водяних рушникосушок. Зараз вибір дуже великий і нескладно прийти в повне замішання. Ми постаралися допомогти вам визначитися з тим, за якими критеріями і параметрами потрібно підбирати цей незамінний вид домашньої сантехніки. Визначившись заздалегідь з необхідним вам типом сушарки і основними її параметрами, ви зможете зробити легкий і правильний вибір, та у магазині вже не доведеться витрачати сили і нерви на з’ясування, чим відрізняються сушарки один від одного і чи підходить вам уподобаний виріб насправді.

Читайте:   Как выбрать раковину (умывальник) для ванной комнаты?

Ми розповіли вам докладно про основні нюанси вибору водяних рушникосушок і про найбільш часто зустрічається проблеми, їх виходу з ладу – текти від корозії. Якщо ви вирішили ставити «сушарку», що має заглушки, де застоюється вода, то краще відразу ставте додатковий фільтр грубого чи тонкого очищення води, так вона прослужить вам набагато довше. Якщо ви підключаєте сушарку до системи опалення, а не до водопостачання, краще розглядати хороших вітчизняних виробників або тільки надійних високоякісних імпортних, наприклад, німецьких.

При виборі головне спочатку дотримати потрібні вам технічні параметри сушарки, а потім можна вибирати вже сподобався дизайн. Вибираючи сушарку, таким чином, ви отримаєте варіант, який буде радувати вас довго і ніколи не завдасть жодного клопоту.

Будь ласка додатково подивіться відео, у якому розповідається про типові проблеми рушникосушок:


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*