На головну / Як побудувати дім / Опалення / Камін: чи можна встановити його в квартирі?

Камін: чи можна встановити його в квартирі?

Камін в квартирі

З настанням холодів хочеться, щоб будинок був не тільки затишним, але і теплим. З цим завданням, крім основних джерел тепла, непогано справляються каміни, які можна встановити не тільки в заміський будинок, але і в квартиру.

Вибір каміну

Величезним плюсом каміна в будинку є його універсальність. Заміський будинок зазвичай оснащений димоходом, тому можна встановити як дров’яний класичний, так і модний електричний камін. Дров’яний камін складається з топки, димоходу і декоративного облицювання. Найчастіше він призначений не для краси, а саме для опалювання приміщення.

Електричний камін

Електричний камін встановлюють і в квартирах, і в будинках. Він складається з топки і порталу і живиться від електромережі. Його величезний плюс в тому, що для нього не потрібен димохід і різні дозвільні документи, а тому для квартири це практично єдине рішення. Обігрів здійснюється за допомогою тепловентилятора, що перебуває у каміні. Сучасні електрокаміни здатні імітувати живе полум’я, мерехтливі гарячі вугілля або дрова, причому, режим опалення можна відключати. Каміни з цією функцією також зволожують повітря. Природно, електричний камін не зможе повноцінно обігрівати всю квартиру, але як локальне джерело тепла цілком підходить.

Вибираємо виконання каміна

Сучасні заміські будинки все більше використовують піч-камін, яку можна використовувати і для приготування їжі, і, власне, для красивого джерела тепла. Для того, щоб попіл і сажа не летіли в приміщення, такі печі забезпечуються скляними вогнетривкими дверцятами. Стінки топки акумулюють тепло і нагрівають приміщення, а скляні дверцята дозволяють милуватися красою полум’я. Також камін може бути підключений до опалювальної системи будинку — в ньому передбачено теплообмінник з водяним контуром. Зовні він являє собою сталевий ящик, в якому нагрівається вода, антифриз або відпрацьоване масло.

Читайте:   Вентиляція в приватному будинку своїми руками. Схема з виходом у стіну і інші варіанти

Також важливо вибрати вид каміна з відкритою або закритою топкою. Найпростіша конструкція — з відкритою топкою — дозволяє грітися безпосередньо від вогню. Однак відкрита топка не завжди пожежобезпечна, тому вона повинна мати простір з вогнетривких матеріалів навколо, мінімум, на три метри. У випадку з закритою топкою потрібно менше дров і така конструкція швидше прогріває кімнату. В порівнянні з відкритим каміном вона споживає незначну кількість кисню. Закрита топка зручна ще й тим, що займає менше місця, але вартість завжди на порядок вище відкритого типу.

За словами експертів, великим попитом користуються декоративні каміни, які, більшою мірою, використовуються в якості декоративної родзинки для прикраси інтер’єру приміщення. Вогонь імітується спеціальним електричним підсвічуванням або певною кількістю свічок.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*