Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Камін в квартирі своїми руками : міф чи реальність

Камін в квартирі своїми руками : міф чи реальність

Камін в квартирі своїми руками : міф чи реальність

Камін – це різновид пічного обладнання. Для його нормальної роботи потрібна в першу чергу правильна вентиляція приміщення, в якому він знаходиться, дотримання заходів безпеки та наявність димоходу. Виконати усі умови, для того, щоб встановити камін в квартирі житлового будинку досить складно, тому багато любителів затишних вечорів біля справжнього вогню були змушені відмовитися від цієї ідеї. Але завдяки сучасним технологіям з’явилися альтернативні варіанти, які нітрохи не поступаються традиційним.

Справжній камін в квартирі – чи можливо це?

З практичної точки зору розміщення традиційного каміна в звичайній квартирі є цілком можливим. Існує ряд складнощів, з якими зіштовхнуться початківці будівельники.

Оскільки класичне пічне обладнання працює на дровах, в процесі їхнього згоряння виділяється велика кількість вуглекислого газу. Це і є найважливішою проблемою, адже він небезпечний для життя і здоров’я людини. Дуже важливо організувати димохід та скурпульозно дотримуватися заходів протипожежної безпеки.

Використовувати базову вентиляцію квартири для відводу чадного газу у жодному разі не можна. Це може бути причиною отруєння всього житлового будинку. Тому варто обладнати окремий димохід, який буде відповідати вимогам. Зробити це можуть тільки власники житла на останньому поверсі. Також варто зазначити, що одного їхнього бажання буде недостатньо.

Створення димовідведення передбачає внесення змін у конструкцію не тільки самого житлового приміщення, а й загального даху. У зв’язку з цим доведеться звернутися до державних органів і отримати відразу два різних дозволи. Слід врахувати, що за будівельними нормами навантаження на дах не повинно перевищувати 150 кг / м2. Вага каміна разом з трубою може досягати і 500-600 кілограмів.

Крім усіх дозволів, буде потрібна і чимала кількість грошей. Вартість робіт відрізняється, але з урахуванням всіх зборів і матеріалів може починатися від 50-100 тисяч гривень.

Сучасні технології пропонують кілька альтернативних варіантів, які відмінно впишуться в будь-який інтер’єр, не зажадають будь-яких дозволів та замінять класичний камін. Встановити його самостійно легко і просто.

Читайте:   Зведення гаража дешево і швидко – детальна технологія і рекомендації

Газове вогнище – без дров та золи

Для монтажу подібного пристрою потрібна реалізація димоходу. На відміну від дров’яної печі, немає необхідності переобладнати дах. Можна обмежитися розміщенням труби на вулицю. Організація вентиляції нічим не відрізняється від водонагрівача або опалювального котла. Деякі будівельники використовують кухонні повітроводи для виведення відпрацьованих парів.

Для монтажу і підключення газового обладнання слід залучати фахівців. Для подібного роду робіт потрібен спеціальний дозвіл, а також будинок повинен мати постійне джерело “летючого” палива, оскільки зберігання балонів є небезпечним.

Безперервний контроль і періодична перевірка справності обладнання – ціна за комфорт.

Оскільки в якості палива використовується скраплений газ, такий камін набагато безпечніший і ефективніший. Немає необхідності постійно заготовлювати дрова, чистити грубку від золи, прочищати димохід. Ззовні полум’я нічим не відрізняється, виділяється велика кількість тепла і світла.

Сучасні каміни обладнані автоматичними приладами контролю і дозволяють регулювати інтенсивність полум’я і витрат газу. Для більшої автентичності пальник можна декорувати за допомогою керамічних дров, щоб створити повну імітацію справжнього багаття.

Газовий камін не вимагає особливого обслуговування, працює практично безшумно, не виділяє небезпечних іскор і попелу.

Біокамін – екологічно чисте полум’я

Непоганою альтернативою газового вогнища є камін на біологічному паливі. Такий пристрій не вимагає спеціального дозволу, обладнання окремого димоходу, і його легко можна встановити в квартирі своїми руками.

Полум’я в ньому утворюється за рахунок спалювання спеціальної рідини. На відміну від природного газу, вона не виділяє шкідливих елементів в навколишнє середовище. В якості палива використовується сучасний біоетанол, який виготовляється з рослинної сировини. Витрата суміші залежить від розмірів пальника і варіюється від 200 до 500 мілілітрів за одну годину роботи.

Продаються спеціальні ароматичні рідини, які дозволяють легко і недорого створити в своїй квартирі справжній СПА-салон. Втрати кисню при роботі такого пристрою не перевищують витрат звичайної парафінової свічки. Але варто пам’ятати, що в замкненому приміщенні навіть біопаливо може утворити досить велику кількість вуглекислого газу. Періодично потрібно провітрювати.

Виробники пропонують різноманітні моделі біокамінів, що мають як традиційний вигляд, так і сучасний стиль. Девайс відмінно впишеться в будь-який інтер’єр, його можна розмістити не тільки у вітальні, але і в кімнаті. Під час роботи він сильно не нагрівається, тому топку можна легко вмонтувати в стіну замість акваріума.

Читайте:   Швидко і легко: робимо ремонт акрилової ванни своїми руками

Встановлення устаткування не вимагає особливих навичок, досить лише вивчити інструкцію, яку пропонує виробник. Доглядати за ним легко. Пил видаляють вологою бавовняною тканиною, для промивання пальника використовують звичайну гарячу воду.

Перш ніж чистити обладнання, необхідно дочекатися повного охолодження активних елементів.

Електрокамін – вогонь без палива

Не можна вважати електричний камін звичайним обігрівачем. Завдяки сучасним технологіям, інженерам виробників подібних пристроїв вдалося домогтися дивовижно реалістичного полум’я. Необхідність використання палива і вентиляції була усунена. У продажі є як декоративні моделі, здатні стати предметом інтер’єру, так і повноцінні опалювальні прилади, які будуть обігрівати будинок.

Робота електричної печі здійснюється за рахунок використання спеціального генератора. В результаті випаровування води утворюється пара, яка підсвічується галогеновими лампами. Окремі ділянки виділяються більш темним світлом, імітуючи тим самим осередки полум’я. Верхня хмара створює враження реалістичного диму.

Паровий камін абсолютно безпечний. Під час роботи не виділяється вуглекислий або чадний газ. Освітлена пара підвищує вологість в приміщенні, що сприяє створенню сприятливого мікроклімату.

На сучасному ринку представлені й інші моделі, які відрізняються за своїм принципом роботи. Так можна зустріти девайси, які представляють собою звичайний рідкокристалічний монітор, що транслює картинку з полум’ям. Імітація вогню може здійснюватися за допомогою смужок тканини, які майорять вентилятором, створюючи видимість справжнього багаття.

Повноцінний ефект горіння досягається використанням звуків потріскування дерева і запаху палаючої деревини.

Опалювальні прилади обладнані термостатом, який регулює температуру повітря в приміщенні. Витрата електроенергії скорочується. Залежно від потужності камін споживає 30-50 ват енергії за одну годину роботи.

Оскільки електрокамін містить велику кількість механічних приладів, він видає багато шуму. Згодом пристрої зношуються, що створює певний дискомфорт. Незважаючи на практично повну імітацію справжнього вогню, полум’я виходить плоским і трохи псує ефект.

Встановлення каміна в квартирі своїми руками

Обладнати справжню піч в квартирі своїми руками досить складно. Для цього потрібні спеціальні навички роботи з кладкою і створення димоходів. Що стосується більш досконалих різновидів камінів, їх монтаж не займе багато часу. Необхідно лише покрокове виконання простих інструкцій.

В першу чергу вибирають місце під майбутній девайс. Для цього прекрасно підійде кут кімнати або вільна стіна. Якщо необхідності в димовідводі немає, розмістити камін можна абсолютно в будь-якій точці, включаючи ніші в стінах.

Читайте:   З чого почати ремонт у ванній кімнаті - від планування до підготовки

Основним елементом декорування є портал. Саме він є зовнішнім обрамленням, яке завжди знаходиться на виду. З практичної точки зору біологічні та електричні пристрої можуть обійтися без декоративного оздоблення. Якщо планується створення автентичного вогнища, буде потрібна додаткова робота.

Існує велика кількість стилів оформлення.

Серед найбільш поширених виділяють чотири напрямки:

  • Класичний. Обрамлення П-подібної форми навколо топки;
  • Біоніка. Відсутність прямих кутів;
  • Кахельний. Традиційний стиль печі;
  • Рустикальний. Портал в формі літери Д, частіше використовується для кутових камінів.

Основою є невисоке підвищення. Це невеликий постамент, на якому розміщуватиметься пристрій. Виготовляють його з різних матеріалів. Експерти радять використовувати ламіновану стільницю або панелі МДФ. Якщо вага досить велика, перевагу варто віддати декоративному каменю. Площа постаменту розраховується з запасом і повинна бути більша ніж камін.

На наступному етапі виготовляють каркас для порталу і димаря. Використовують металевий профіль, який можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Форма і розміри залежать від фантазії творця. Перш ніж монтувати направляючі, обробіть стіну жароміцним складом або облицюйте азбестовими панелями.

Кріплення здійснюють саморізами з пластиковими дюбелями. Конструкція повинна бути міцною і стійкою, оскільки їй належить витримувати значне навантаження. Аналогічним чином монтується скелет декоративного димоходу. Він додає всій конструкції вид натуральної печі. Висота труби повинна досягати стелі.

При облаштуванні електричного каміна на етапі створення каркасу варто подбати про підведення комунікацій. Використовується кабель з ізоляцією і заземленням. На розетку можна встановити спеціальний перемикач, який позбавить від необхідності виймати вилку з розетки кожного разу при відключенні.

На створений каркас нашиваються листи гіпсокартону або дерев’яних панелей, які в подальшому обробляють ґрунтовкою і шпаклюють. Обов’язково робляться отвори, які будуть використовуватися для відведення тепла і забезпечуватимуть максимальну безпеку.

На фінальному етапі наноситься останній шар обробки, який додасть всій конструкції вигляд справжнього каміну. Найчастіше використовують фактурну штукатурку, штучний камінь або фарбу на водній основі.

В результаті, виконуючи по кроках прості дії, можна в звичайній квартирі створити імітацію традиційного дров’яного каміна і насолоджуватися взимку затишними вечорами, споглядаючи полум’я і розслабляючись.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*