Головна / Підлога / Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки?

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки?

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Гірка правда життя: зовні стильний і якісний ламінат в процесі укладання виявляється не тільки вибагливим, але ще і крихким, з некрасивими стиками і різними дефектами. Ви тільки що подумали, що, мабуть, мова йде про китайкою продукції? Можливо. Адже, в нашій країні вираз «дешево і сердито» швидше означає невибагливість до якості і відносну довговічність придбання, але ніяк не відповідність за всіма параметрами чогось дорогого. А ось за кордоном таке поняття, як «дешево і якісно» існує. І навіть ламінат китайського виробництва дійсно буває не гірше, ніж німецького. Але потрібно знати, як вибирати, і як не натрапити на підробку. Розкриваємо секрети!

В чому ризик покупки китайського ламінату?

Отже, чим здатний серйозно засмутити китайський ламінат:

 • не стикуються замки;
 • помітні дефекти поверхні;
 • неточна геометрія планок;
 • екологічна небезпечність;
 • абсолютна водостійкість;
 • дряпаючі ноги шви;
 • замість глянсового симпатичного зразка – в коробках запечатані тьмяні і іншого кольору дошки;
 • дошки навіть у межах однієї пачки можуть відрізнятися відтінком;
 • відчутне прогинання деяких планок під час ходьби;
 • замкова система виконана за звичайної технології: півколо, який оснащений поздовжньою фаскою. І саме така система найшвидше зношується.
 • часто можна почути скарги на плиту HDF в китайському ламінаті, яка по своїй щільності походить більше на MDF.

А ще такий ламінат через дешевизну сировини має прикрої крихкістю при укладанні. Тому, якщо ви придбали саме таке підлогове покриття, не ризикуйте його укладати самостійно: нехай краще це зроблять представники фірми-продавця. Вже вони-то мають потрібний досвід роботи з такими дошками та відповідають за кінцевий якість підлоги.

Крім того, будьте обережні: якщо раптом у пачці дошки виявляться різних відтінків, повернути назад їх буде складно, оскільки розпакували.

Як розпізнати, що ламінат таки китайський?

З-за того, що у свідомості наших сучасників вже міцно закріпився міф «китайське = дешево і непрактично», сам виробник змушений робити хід конем: представляти свою продукцію як європейську.

Звичайно, ніякі служби прямого обману не пропустять, а тому про те, хто справжній творець такого ламінату, вказується дрібним шрифтом десь в кінці інструкції, що додається, а на самих коробках заповзятливий виробник робить величезні штампи типу «GERMAN TEHNOLOGY», що означає всього лише «За німецькою технологією». І це – навіть не гарантія якості, швидше свідчення того, що даний ламінат виготовляли з таким же типом замків, як і в Європі. Але не обов’язково такої ж міцності.

Вимірюємо рулеткою

Так, розпізнати «жовту китайську підробку» можна за розмірами дошки: від 1200 мм випускають в 99% випадків саме там. Тобто перший явний ознака китайського ламінату – це короткі дошки. Якщо говорити більш точно, то товщина дошки у китайського ламінату майже завжди 12,3 мм, і 1215 мм довжина. Саме такі параметри, налаштовані у виробництві цієї країни, т. к. це найбільш безвідходний і вигідний варіант.

Дивимося на виворітну сторону

Дізнатися такий ламінат ви зможете і за кольором зворотного боку дощок. Так, бежевий – це свідчення якісного виробництва, а ось у китайських виробників в більшості випадків саме коричнева оборотна сторона. А колір виробники пояснюють використанням спеціальних просочень для вологостійкості. Які, до речі, не завжди дають потрібний результат.

Читайте:   Основні різновиди плінтусів і способи їх монтажу

Відсутність маркування на продукції – також ознака гнітючого якості. І як раз частіше на китайському ламінаті нічого не написано.

Шукаємо інформацію про виробника

Відзначимо, що в Китаї ламінат виробляють як серйозні фірми, так і дрібні, з кустарними методами. І, щоб випускати ламінат рівня світових нормативів, завод повинен бути значної потужності, причому особливу увагу в такому приділяється саме обладнання. Ось чому не зайве при виборі тієї або іншої марки дізнатися про виробника хоч якусь інформацію.

«Правильно» читаємо написи

Іноді можна почути скарги на те, що ламінат купувався бельгійський чи німецький, а «напоролися» на китайську підробку: підлоги здулися, стали відколюватися у швів і взагалі огидно себе показали. Насправді це не підробка: просто уважно подивіться на назву. Так, найбільш популярна сьогодні якісна марка Quick Step, а в даному прикладі ваші знайомі придбали Qween step.

Так, назви дійсно дуже схожі, але хитрого китайського виробника звинуватити ні в чому: раз вже гарний і якісний ламінат країни, до якої відчувають довіру, назвали «Швидким кроком, або фокстротом», то ніхто не заборонить китайцеві-бізнесменові назвати свій товар «Королівським кроком», що теж звучить непогано (саме так переводяться обидві назви).

А те, що середньостатистичний росіянин не помітить різниці і поведеться, це вже його особисті проблеми. Проблеми з шкільним англійською. І закон не порушений, і продажі йдуть.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Існують також зарубіжні компанії (особливо серед німецьких), які самі дають замовлення на виробництво своєї продукції в Китаї. Але і документи у них будуть відповідні: за німецькою технологією, з німецьким контролем і під німецькою маркою. І підсумкове якість виходить непоганою.

Навіщо саме в Китай? Часом виробляти продукцію там обходиться дешевше, ніж на батьківщині. І заводи в тій країні цілком можуть показати чудову результативність, дивлячись звідки замовлення та як контролюється сам процес. Наприклад, таким же шляхом виробляють ламінат Millennium Strong, а відгуки про нього чути тільки хвалебні, тоді як і ціна теж радує око.

Причому, що цікаво, один і той же бренд може випускатися в Європі і для європейських країн, але при цьому з дозволу виробника і в Китаї, вже для країн третього світу. І кінцеву якість може виявитися зовсім різними. До речі, навіть самий дешевий і неякісний китайський ламінат поки користується достатнім попитом – наприклад, серед тих, хто готує квартиру або офіс до продажу, або робить невигадливий ремонт в знімному житлі.

Але є ще один момент. Сам Китай для свого внутрішнього ринку виробляє цілком пристойну продукцію, а на замовлення – що замовлять. І, якщо одні країни хочуть отримати якість на виході, але заощадивши при цьому на робочій силі, то це одне, і зовсім інше, коли ламінат низької якості замовляється спеціально.

Приміром, підприємець містер Х вирішив зробити гроші: підібрав гарну назву для ламінату (типу того ж Qween step) і візуально схожу на більш дорогу і популярну марку, замовив саме дешеве сировину і через китайський завод почав виробляти підлогове покриття.

Рекламні зразки симпатичні і міцні, упаковка непогана, назва смутно-знайоме з якоїсь реклами і велика напис «GERMAN TEHNOLOGY» («тут замки теж замикаються, справжня німецька технологія!») і все це – на широкий російський ринок. А ціна вже зробить свою… Ось як, наприклад, справа з ламінатом Winnpol (знайому назву?): Belle, KexinFloor, Euroflooring, OmniFloor, EkoFloor, M-floor, E-floor, Tatami, Magnifik, Lamiterra, Premium, Practic, Holzmeister, EuroFloor, Basep, Vohringer, Parador, Deutchgriff, Millenium, Lamett, Eveco, Eco-Flooring, Kaiser, Vohringer, FloorStep, UniStep, Hessen Floor, Platinum, RichFloor, eFloor, Praktik, Vega, Imperial Floor, Starker, Endless, ArtHolz, Lamitech, LieberHolz, Lignum, Tesoro, Вудхаус, Prestige Life, Luxury, ParaFloor, Siberia Original, WoodRiver, NordWood, MaxWood, Proteco, Titan, Westerhof, GrunWald, , Alpendorf , Palladium, Versale, Alstenn, Evig, NikWood, SherWood, Woodstyle.

Читайте:   Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Цей ламінат китайського виробництва, хоча багато їх приймають за європейські через все тих же написів про технології та якості. Причому серед перерахованого насправді чимало марок цілком гідної якості. Але вберегти вас від покупки зовсім поганого ламінату ми просто зобов’язані.

Вивчаємо досвід використання

Завдяки розвитку Всесвітньої Мережі тепер не складно знайти відгук про тому чи іншому підлоговому покритті (наприклад дивіться сайт remvizor.ru). І ось які ще марки, приміром, чимало розчарували своїх покупців.

Ламінат Megaflloor Euroclic. З першого погляду ламінат виглядає досить якісним. Але в процесі експлуатації виявляється, що до нього, як до магніту, тягнеться пил, а через вологи він швидко розшаровується.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Queen-step. Цей ламінат з’явився на ринку порівняно недавно. Проводиться він за німецькими технологіями, замкова система досить проста і зручна у використанні. Але зовсім недовговічний.

Ламінат Alstenn, Milan. Це дуже гарний ламінат благородної забарвлення, фактурний, з обробленими воском краями. Недоліки: слабкі замки, верхня декоративна плівка на рідкість тендітна, на підлозі помітна кожна дошка.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Ламінат Alliage. Це ламінат 34 класи з сучасним дизайном. Легкий в укладанні завдяки обробці замків воском. З недоліків: деякі дошки геометрії викривленої, малюнок підбирається з працею.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

І ще один досить непоганий:

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Як вибрати якісний китайський ламінат?

Так кому може бути цікавий китайський ламінат, коли про нього стільки негативних відгуків? До чого такий ризик, коли ринок заповнений чудовою продукцією більш розвинених країн, де виробники найбільше переживають за свою репутацію? Але порівняйте ціни: на різницю між такими покриттями можна прикупити цілий диван.

Можливо, ви здивуєтеся: як китайський ламінат деяких марок може бути дешевим, і, в той же час, якісним? Справа в тому, що чим менше фірма-продавець витрачає засобів на рекламу, тим дешевше вона може продати свій товар. Є таке поняття, як «формування ціни», і її непросто підняти більше, ніж це виправдано з документами. А плата за рекламу вже включена у вартість самого товару. Так-так, ту саму набридливу рекламу з екрану телевізора ми вже давно заплатили зі своїх кишень! І ті, кому пощастило придбати непоганий китайський ламінат, підтвердять ще одну істину: «китай китаю ворожнечу».

Отже, просто дотримуйтесь таких порад:

 • Порада №1. Не купуйте ламінат із занадто яскравим, світлим і полірованим декором – зазвичай така підлога не довговічний. А потертий вигляд вже на другий рік експлуатації настрою не додасть.
 • Порада №2. Під час покупки візьміть в руки дві-три дошки, і з’єднайте їх. Так легко перевірити якості стику ламінату – немає там нерівностей або щілин, наскільки міцний замок і не кришаться деталі при спробі їх з’єднати трохи з силою. Можете навіть спробувати злегка натиснути на замок – він не повинен ламатися.
 • Порада №3. Розгляньте уважно всі придбані коробки. Нерідко виходить так, що покупець вже вдома зауважує, що в тій чи іншій упаковці повністю здертий бік і дошки пошкоджені. Та підлоги вийдуть як би обдертими по швах, що виглядає не естетично. Чому таке відбувається? Це – звичайний заводський брак або падіння коробки під час навантаження.
 • Порада№4. Зверніть увагу на колір HDF плити. Якщо вона зелена – це ще не гарантія високої якості і вологостійкості, як це полюбляють позиціонувати продавці. Справа в тому, що в Китаї як раз частіше всього випускають ламінат з коричневою HDF плитою, як і в Європі. А от зелений колір – це прерогатива внутрішнього російського ринку.
 • Порада №5. Зверніть також увагу на запах: якщо занадто різкий, це ознака високого вмісту небезпечних хімічних речовин.
 • Рада №6. Якщо вас зацікавила певна марка, то обов’язково заздалегідь знайдіть відгуки про неї. Так, тільки в рамках цієї статті ми докладно розглянули майже десяток найпопулярніших брендом китайського ламінату! А маловідомий товар такого виробника краще взагалі не купувати.
 • Порада №7. Перевірити отриманий зразок на вологостійкість легко: у якісного матеріалу цей показник повинен бути не нижче 18%. Просто покладіть шматок в теплю воду на 8 годин, потім перевірте: якщо зразок за цей час збільшився більш, ніж на 20%, ламінат не вологостійкий.
 • Порада №8. Також, якщо у вас є така можливість, розкрийте кілька упаковок. Ви повинні знайти шість і більше однакових варіанти малюнка. Зворотне говорить про економію на виробництві.
 • Порада №9. Якщо ви помітили якийсь явний недолік – відмовтеся від покупки такого ламінату і зовсім. Т. к. тоді прихованих проблем буде багато.
Читайте:   Укладання фанери на бетонну підлогу: як постелити, кріпити, яким клеєм приклеїти, відео

Так, багато користувачів такого товару впевнені, що при правильному виборі та догляд за китайським ламінатом той може прослужити достатньо довго, і виглядати при цьому аж ніяк не гірше європейського аналога. Ось, наприклад, зовсім недорогі і відносно якісні марки китайського ламінату.

Ламінат Euroflooring Super Comfort. Цей ламінат особливо цінний простотою і легкістю укладання, підлоги виходять ідеально рівними. З недоліків: при складанні в деяких замків відбуваються відколи.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Ламінат Versale. Це красивий, з вираженою рельєфністю ламінат. По своїй структурі краще інших імітує натуральне дерево. Миється легко, зносостійкий.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Ламінат Floorwood Life. Цей ламінат не завжди вибирають з-за його темних кольорів, т. к. на такій підлозі завжди видно пил. А ось в плані якості цей продукт радує: зносостійкість, довговічність і конструктивна цілісність.

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Eurosky. Це – інноваційний китайський ламінат. Гарний декор, непогана якість і доступність. Імітація натурального дерева досить висока, а відчутна шорсткість посилює ефект. Такий ламінат не слизький, а тому багато в чому не поступається паркетної дошки. А ось мити цей ламінат можна всім, чим завгодно. Широка колірна гамма, поверхня зносостійка. Все ті ж німецькі технології.

І ще один, не менш популярний:

Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки

Ідеальна, звичайно, ситуація, коли ви можете особисто перебрати з цілої фури потрібні дошки – тоді навіть з самої дешевої китайської дошки можна зібрати цілком пристойний підлогу. Але для цього необхідні певні зв’язки і маса часу.

Приміром, китайська марка «Tatami» якістю своїм радує і по сей день, хоча ціна при цьому «китайська». Хоча, можливо, для вас буде цікавим і такий варіант: якщо співпрацювати з гарною китайською фірмою ламінату як дилер, тоді сам матеріал вийде набагато дешевше. Причому ніякого договору на постійній основі не потрібно, як і вкладень. А логістика імпорту з Китаю сьогодні налагоджена досить добре.

Тобто купуючи такий ламінат, ви ризикуєте, але ризик буває вигідним. З китайським «котом у мішку» можна отримати чудові і довговічні підлогу, а можна намучаться і з хвилеподібним шорстким подобою ламінованої підлоги, яке ще й боїться вологи більше вогню. Вивчайте відгуки, збережіть для себе цю статтю – і удачі!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*