Головна / Сад та Город / Коли краще сіяти перець на розсаду в 2018 році – все, що потрібно знати

Коли краще сіяти перець на розсаду в 2018 році – все, що потрібно знати

Коли краще сіяти перець на розсадуЯкщо переглянути сайти або довідники, які присвячені темі садівництва, то можна отримати різні відповіді на питання “Коли сіяти перець на розсаду в 2018 році”, часом сильно відрізняються. Але час підтискає; в деяких регіонах вже кілька тижнів, як на дачах зацвіли тюльпани. Так коли все-таки слід сіяти перці на розсаду в цьому (і не тільки) року? Ось це ми і з’ясуємо.

Автор не перший сезон займається вирощуванням на дачі різних культур, в тому числі, і різних сортів перців, і давно прийшов до висновку, що не слід орієнтуватися на чиюсь «компетентну» думку. На жаль, і досвід предків з питання висадки розсади вже не є актуальним.

Пояснення просте – зміна клімату. Якщо раніше на це не звертали увагу лише вчені, і багато їхніх слів сприймалися нами як чергове «теоретизування», то зараз, як говориться, факт очевидний. Ми стикаємося з такими погодними сюрпризами, про які раніше й подумати не могли.

Висновок визначатися зі строками посіву перців (як і інших культур) на розсаду краще самостійно. Головне – зрозуміти, як вони обчислюються. Ось це для будь-якого дачника буде набагато корисніше, ніж перерахування конкретних місяців і дат. Тим більше що терміни різняться в залежності від регіону та місцевих умов. А загальна рекомендація в подібних випадках однозначно недоречна і безглузда.

Що враховується при виборі термінів

Вік розсади, яку висаджують у відкритий грунт

Насіння сіється на розсаду за 70 днів до її висадки у відкритий ґрунт. А тепер увага! Про яке насіння йде мова? Якщо насіння покупне ( з магазину), то перші паростки прокльовується в середньому через пару тижнів, іноді і через три. А от свої насіння дають сходи набагато швидше – через 7 днів, від сили – 10. Виходячи з цього, слід вираховувати, коли краще сіяти перець. Тобто до 70 днів додається період визрівання насіння. Невелика похибка цілком припустима і не принципова.

У середній смузі висадка розсади у відкритий грунт проводиться з середини травня по першу декаду червня. Кожен сам планує «робочі дачні» дні. От від них і слід відрахувати отриманий результат обчислень.
Читайте:   Перець Пепероні і інші сорти кімнатного перцю для кухні і для душі

Всю інформацію, яка знадобиться по наступним пунктам, нескладно знайти в звичайному відривному календарі.

Фаза нічного світила

Насіння тих рослин, які плодоносять над ґрунтом, висаджуються на підйомі місяця, тобто в період від молодого до повного місяця. Потрібно тільки врахувати, що дати цих днів ±1,5 доби є «мертвою зоною». В цей час ніякі садові роботи, пов’язані з посадками, краще не проводити. Ось це як раз з досвіду предків, і актуальність цієї рекомендації зберігається і від погоди не залежить.

Коли краще сіяти перець на розсаду

Місячні дні

Вони поділяються на сприятливі, інертні і «погані» для дачних робіт. Це пов’язано з енергетичними потоками, їх інтенсивністю, напрямком і так далі, які в тій чи іншій мірі впливають на все живе. Найкращими днями вважаються 4, 6, 7, 8, 10 і 11-й. Знову-таки – за отривним календарем. Детальніше все описано тут.

Знак зодіаку

Про те, що вони класифікуються на родючі і неродючі, знають багато. Тому лише нагадування. До першої групи відносяться Телець, Рак, Діва, Скорпіон, Риби і частково Козеріг і Ваги. Якщо посадка спланована на дні, коли «нічна богиня» в неплодородном знаку, то сіяти на розсаду краще в останню добу перебування в ньому.

Час доби

До сходу сонця або після його заходу. Автор рекомендує починати роботу з ранку. Справа в тому, що якщо займатися цим увечері, то доведеться чекати досить довго. Взимку світило заходить рано, а ось по весні не дуже-то поспішає за горизонт.

Кілька зауважень

  • Занадто рання висадка розсади призведе до того, що вона «переросте». Отже, розраховувати на високу врожайність вже не доведеться – перевірено.
  • Строки висаджування залежать і від стану насіння. Якщо воно пересушене, то сходи з’являться пізніше розрахункових на 3 – 5 тижнів. Тому, пускаючи в справу старі насіння, бажано висаджувати розсаду заздалегідь і «порціями», тобто в різний час певна її кількість. В цьому випадку є гарантія, що хоч щось не тільки проросте, але і добре приживеться при посадці у відкритий грунт.
  • На пакетиках з насінням перців можуть зазначатися різні терміни – або дозрівання, або початку плодоношення. Це зовсім різні речі, і саме через це нерідко відбувається плутанина. При висадці на розсаду покупного насіння слід це врахувати.
  • Автор не радить в точності слідувати рекомендаціям різних календарів для садівників, так як неодноразово переконувався, що деякі дані в них, м’яко кажучи, сумнівні. Напевно, тому, що окремі недобросовісні видавці, особливо не напружуючись, змінюють лише заголовок (рік), а все інше залишають практично без змін. Саме такий висновок напрошується при порівнянні дачного і відривного календаря. Різниця і за фазами місяця, і за рекомендованих термінів посівів на розсаду.
В принципі, все, що необхідно для визначення часу сіяння перцю на розсаду, викладено. Тим, хто не хоче (не може) сам зробити підрахунки, автор дає підказку. Кращі дні в березні – 13 (ближче до вечора), 16 (до полудня) і 17 (після обіду). Це, як кажуть, «горить». Більш пізні терміни нескладно розрахувати самому.
Читайте:   Коли найкраще сіяти петунію на розсаду - терміни та поради

Успіхів вам у вирощуванні розсади перцю в 2018 році!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*