Головна / Сад та Город / Коли найкраще сіяти помідори на розсаду в 2018 році?

Коли найкраще сіяти помідори на розсаду в 2018 році?

Більшість городників задаються питанням “Коли сіяти помідори на розсаду в 2018 р.?” та про терміни висадки насіння різних культур на розсаду ще в кінці січня. Рекомендації можна зустріти дуже різні, і у кожного «знавця» – свої, причому досить переконливі аргументи.

З точки зору автора, всі розрахунки слід робити самостійно, не надто покладаючись на чужу думку. Це дозволить уникнути помилок і визначити найбільш прийнятну для свого регіону та обраних сортів помідор дату. З нюансами необхідних «математичних викладок», так само як і з термінами, ми і розберемося.

Коли найкраще сіяти помідори на розсаду в 2017

Краще зрозуміти доцільність саме такого підходу до вирішення проблеми з посівом допоможе читачеві інформація, розміщена тут. У статті про висадку перців детально пояснюється, чому не варто сліпо довіряти різним тематичним матеріалам і стороннім порадам. В ній наведені основні рекомендації, як правильно визначати сприятливі для сівби дні, керуючись даними місячного календаря. Не потрібно шукати якийсь спеціальний. У звичайному, відривному, на кожній сторінці є повна інформація про місячні доби, знаки зодіаку і фази «нічної богині».

Хоча окремі моменти, раз розмова йде про помідори на розсаду, потребують уточнення. Особливо за пунктом 1 зазначеної статті.

Розсаду «перетримувати» не можна, так як це негативно позначиться на врожайності помідорів. Інтервал між появою перших паростків і висадкою кущів у відкритий ґрунт (ділянки) не повинен перевищувати 2-х місяців. Так як в кожному регіоні свої кліматичні особливості, при визначенні строків посіву насіння необхідно відштовхуватися від дати (примірної), коли томати переміщуються на грядки. Тут можна враховувати і власний досвід, і прогнози метеорологів.

Існує думка (і цілком виправдана), що ранній посів не дасть доброї розсади, так як в кінці лютого – на початку першого весняного місяця тривалість світлового дня недостатня для того, щоб отримати міцні кущики.
Читайте:   Особливості вирощування та зберігання цвітної капусти

Автор не збирається вступати в суперечку і тим більше пускатися в розлогі міркування. Він хоче лише уточнити (або нагадати тим, хто випускає з уваги), що є таке поняття – штучне освітлення (підсвічування). Якщо її правильно, з розумом, організувати, то сіяти помідори можна коли завгодно. Головне – точно визначитися зі строками висаджування розсади на ділянку.

Коли найкраще сіяти помідори на розсаду в 2017

Що ж рекомендувати (по датах) для посіву помідор саме в 2017 році? Звернувшись до календаря, нескладно зрозуміти, що найбільш сприятливі дні другої половини березня – 15, 16 (до полудня), 17 (після обіду), 18 і 19. У цей період Місяць росте, що і бажано для культур, плодоносних над грунтом. У першій половині квітня гарними днями вважаються 10 – 14 та 15 (до обіду).

Якщо в зазначені дати знак Зодіаку неродючий, то сіяти помідори можна в останній його день.

Автор вважає, що відповідь на питання цілком вичерпна, тим більше що нічого надскладного у визначенні відповідних днів немає. Успіхів вам у вирощуванні розсади і відмінного врожаю в 2018 році.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*